hario hario komentáře u knih

Naše cesta do prvohor: O povaze automobilové kultury Naše cesta do prvohor: O povaze automobilové kultury Jan Keller

Brilantni studie automobilove kultury,ktera nezastarla.Knihu bych doporucil vsem jako povinnou cetbu.

08.05.2019 5 z 5

Zaprodanec Zaprodanec Paul Beatty

Chytrý satiricky román k zamyšlení.

10.09.2018 3 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Četl jsem všechny díly na jeden zátah a stálo to za to. Musím říci,že tak gradující mnohovrstvé a komplexní dílo jsem dlouho nečetl. P.S nechápu ,proč je to bráno jako kniha pro ženy:-)

12.06.2018 5 z 5

Ruská revoluce Ruská revoluce Sheila Fitzpatrick

Konecne zajimava kniha na dane tema, ktera vysla k 100 vyroci.

25.03.2018 5 z 5

Vytváření nepřítele: Udávání a zastrašování ve stalinském Rusku Vytváření nepřítele: Udávání a zastrašování ve stalinském Rusku Wendy Z. Goldman

Velice zajímavý pohled na období velkého teroru , kde autorka ukazuje ,že se velkou měrou na teroru podíleli i obyčejní lidé.

25.10.2017 4 z 5

Tady na Jihu Tady na Jihu Oles Uljanenko

Jednim slovem- beznadĕj

23.11.2016 4 z 5

Propasti Propasti Leonid Andrejev

Skvělá atmosférická povídková knížka od pozapomenutého ruského autora ,kde povídky doprovází pěkná ilustrace od Jiřího Šindlera.

13.06.2016 5 z 5

Holý rok Holý rok Boris Andrejevič Pilňak (p)

Chaotické, ale přesto zajímavé... Stojí za přečtení

10.06.2016 3 z 5

Nenávist Nenávist Elsa Aids

„jsi jako zkažené máslo“..... nekompromisní poezie,osobní, perverzní:-) Doporučuji.. myslim,že tato kniha nenechá nikoho chladným.

07.06.2016 4 z 5

Čarodějova zahrada Čarodějova zahrada Géza Csáth

Zajímavé povídky -atmosférické, symbolické..

05.06.2016 4 z 5

Srub Srub David Vann

Kniha chladná jak Aljaška...bohužel kniha mi přišla jako natahovaná novela..

09.01.2016 3 z 5

Střepiny v trávě Střepiny v trávě Vladimír Körner

Kniha nasáklá atmosférou, smutná, melancholická, depresivní ....Zapomenutá silná prvotina od Kornera, kterou doporučuji přečíst..

10.12.2015 5 z 5

Lidé, roky, život Lidé, roky, život Ilja Erenburg

Kniha vzpomínek na významné osobnosti evropské levicové kultury první poloviny 20 století. např. Picasso, Matisse , Babel atd. Knihu doporučuji všem kdo chce nakouknout do světa umělců první poloviny 20 století v Evropě. Četl jsem vydání z roku 1986,kde byly vybrány z původního 3 svazkového vydání nejpoutavější kapitoly o umělcích.

28.11.2015 4 z 5

Kde život náš je v půli se svou poutí Kde život náš je v půli se svou poutí Josef Jedlička

Úžasná kniha ,která je bohužel pozapomenutá jako sám autor. Kniha velice zajímavě ukazuje realitu padesátých let.

Opožděné reportáže Opožděné reportáže Ladislav Mňačko

Kniha velice silná a bohužel pravdivá.. ukazuje komunisticky režim v plné nahotě,podobně jako kniha Josefa Jedličky KDE ŽIVOT NÁŠ JE V PŮLI SE SVOU POUTÍ. Doporučuji všem, kteří nostalgicky vzpomínají na minulou dobu.

Terezínské katakomby Terezínské katakomby Bedřich Čurda-Lipovský

Zapomenutý klenot ,který vyšel jen v roce 1946 .Jedinečné svědectví o životě v Malé pevnosti.

Rudá jízda Rudá jízda Isaak Emmanuelovič Babel

Zajimavé povídky z války.

19.11.2015 5 z 5

Paťiv: Ještě víme, co je úcta. Vyprávění, úvahy, pohádky Paťiv: Ještě víme, co je úcta. Vyprávění, úvahy, pohádky Andrej Giňa

Výborné romské příběhy. Málo známá kniha ,která by si zasloužila větší pozornost.

19.11.2015 5 z 5

Stalin - Na dvoře rudého cara Stalin - Na dvoře rudého cara Simon Sebag-Montefiore

Mnoho informací , někdy až moc ale.. čtivé. Doporučuji i prví díl -Mladý Stalin.

19.11.2015 5 z 5

Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře Ernst Hans Gombrich

Skvělé vyprávění o historii .Gombrich dokáže čtenáře vtáhnout a nepustit. Doporučuji všem!