hario - Příspěvky

ZaprodanecZaprodanecP. Beatty

Chytrý satiricky román k zamyšlení.

Příběh ztracené holčičkyPříběh ztracené holčičkyE. Ferrante

Četl jsem všechny díly na jeden zátah a stálo to za to. Musím říci,že tak gradující mnohovrstvé a komplexní dílo jsem dlouho nečetl. P.S nechápu ,proč je to bráno jako kniha pro ženy:-)

Ruská revoluceRuská revoluceS. Fitzpatrick

Konecne zajimava kniha na dane tema, ktera vysla k 100 vyroci.

Vytváření nepřítele: Udávání a zastrašování ve stalinském RuskuVytváření nepřítele: Udávání a zastrašování ve stalinském RuskuW. Z. Goldman

Velice zajímavý pohled na období velkého teroru , kde autorka ukazuje ,že se velkou měrou na teroru podíleli i obyčejní lidé.

25.10.2017

Tady na JihuTady na JihuO. Uljanenko

Jednim slovem- beznadĕj

23.11.2016

PropastiPropastiL. N. Andrejev

Skvělá atmosférická povídková knížka od pozapomenutého ruského autora ,kde povídky doprovází pěkná ilustrace od Jiřího Šindlera.

13.06.2016

Holý rokHolý rokB. A. Pilňak

Chaotické, ale přesto zajímavé... Stojí za přečtení

10.06.2016

NenávistNenávistE. Aids

„jsi jako zkažené máslo“..... nekompromisní poezie,osobní, perverzní:-) Doporučuji.. myslim,že tato kniha nenechá nikoho chladným.

07.06.2016

Čarodějova zahradaČarodějova zahradaG. Csáth

Zajímavé povídky -atmosférické, symbolické..

05.06.2016

SrubSrubD. Vann

Kniha chladná jak Aljaška...bohužel kniha mi přišla jako natahovaná novela..

09.01.2016

Střepiny v trávěStřepiny v trávěV. Körner

Kniha nasáklá atmosférou, smutná, melancholická, depresivní ....Zapomenutá silná prvotina od Kornera, kterou doporučuji přečíst..

10.12.2015

Lidé, roky, životLidé, roky, životI. Erenburg

Kniha vzpomínek na významné osobnosti evropské levicové kultury první poloviny 20 století. např. Picasso, Matisse , Babel atd. Knihu doporučuji všem kdo chce nakouknout do světa umělců první poloviny 20 století v Evropě. Četl jsem vydání z roku 1986,kde byly vybrány z původního 3 svazkového vydání nejpoutavější kapitoly o umělcích.

28.11.2015

Kde život náš je v půli se svou poutíKde život náš je v půli se svou poutíJ. Jedlička

Úžasná kniha ,která je bohužel pozapomenutá jako sám autor. Kniha velice zajímavě ukazuje realitu padesátých let.

Opožděné reportážeOpožděné reportážeL. Mňačko

Kniha velice silná a bohužel pravdivá.. ukazuje komunisticky režim v plné nahotě,podobně jako kniha Josefa Jedličky KDE ŽIVOT NÁŠ JE V PŮLI SE SVOU POUTÍ. Doporučuji všem, kteří nostalgicky vzpomínají na minulou dobu.

Terezínské katakombyTerezínské katakombyB. Čurda-Lipovský

Zapomenutý klenot ,který vyšel jen v roce 1946 .Jedinečné svědectví o životě v Malé pevnosti.

Rudá jízdaRudá jízdaI. E. Babel

Zajimavé povídky z války.

19.11.2015

Paťiv Ještě víme, co je úcta. Vyprávění, úvahy, pohádkyPaťiv Ještě víme, co je úcta. Vyprávění, úvahy, pohádkyA. Giňa

Výborné romské příběhy. Málo známá kniha ,která by si zasloužila větší pozornost.

Stalin - Na dvoře rudého caraStalin - Na dvoře rudého caraS. Sebag-Montefiore

Mnoho informací , někdy až moc ale.. čtivé. Doporučuji i prví díl -Mladý Stalin.

19.11.2015

Stručné dějiny světa pro mladé čtenářeStručné dějiny světa pro mladé čtenářeE. H. Gombrich

Skvělé vyprávění o historii .Gombrich dokáže čtenáře vtáhnout a nepustit. Doporučuji všem!