harena harena komentáře u knih

Nezbytná opatření Nezbytná opatření Antonín Mazáč

Po Kapce jedu další opravdu dobře napsaná česká detektivka. Hned na prvních stránkách jsou dvě vraždy, které se budou - spolu s dalšími - tady řešit. Postav není moc, takže se čtenář rychle orientuje, díky dobře vykresleným charakterům mě spisovatel rychle vtáhl do děje a další plus je, že není nouze o opravdu překvapivá odhalení. Alespoň pro mě. Takže tu máme opět napětí, humor, vraždy, sarkasmus a vše se odehrává v českém prostředí, což je moc příjemné. Těším se na další

29.08.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

I tento díl je napínavý, nudit se určitě nebudete. Díky krátkým kapitolám se děj posouvá rychle kupředu, sympatické hlavní hrdince Josie musíme od začátku jen fandit, skvěle čtivé, prostě detektivní příběh, jaký čtenáře určitě uspokojí. Navíc krásná obálka.

29.08.2023 5 z 5

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius

Bezva detektivní příběhy a reálné kauzy. Další česká detektivka, která mě navíc ještě i pobavila. Drsňácký kriminalista jde tvrdě za pachatelem, neschází trocha postelových scén, příběhy uvěřitelné, skvěle popsané prostředí, do kterého okamžitě zapadnete i díky tomu, že postavy většinou hovoří "po naszymu". Neměla jsem problém nářečí rozumět, i když je mi bližší "podkerkonošské". Žádná hluchá místa, napětí bylo akorát a bez potoků krve, kriminalista Saran sympaťák, snad vydrží nechlastat, jen škoda, že už je konec, čtení jsem si užila.

12.08.2023 5 z 5

Cesty hada na skále Cesty hada na skále Torgny Lindgren

Jak už píší čtenáři přede mnou, tato nenápadná knížka je malá emoční bomba. Příběhy jsou vyprávěny tak obyčejně, ale jsou tak realistické, že člověku tuhne srdce. Díky za tip čtenářce ddkk. Plný počet, doporučuji, přečtu si i další knihy od Lingrena a k této knížce se asi ještě vrátím.

12.08.2023 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Sáhla jsem do chalupářské knihovny a vytáhla knihu, která tu na přečtení čeká asi deset let. Dobře jsem udělala, příběh má spád, nekomplikovaný děj a sarkastický humor hlavního hrdiny příjemně pobavil. Pěkné čtení na dovolenou.

12.08.2023 4 z 5

Psáno s lítostí Psáno s lítostí Aly Martinez

Příjemný romantický příběh, který se moc dobře četl. Autorka mě dokázala vtáhnout do děje, že jsem s hlavní hrdinkou prožívala její bolestné vzpomínky a pocity viny. Konec mě tak překvapil, že si musím přečíst i druhý díl.

Stařenky Stařenky Vlasta Pittnerová

Stařenky od Vlasty Pittnerové bylo přesně čtení, na které jsem měla chuť. V knize se vrátíte o sto i dvě stě let zpět do dob, kdy staří rodiče odcházeli na vejměnek a žili poblíž svých už vdaných a ženatých dětí, jak různé vztahy mezi nimi byly, ale hlavně bylo neuvěřitelné, jak málo lidem stačilo k životu a dokázali i s tím nepatrným být šťastní. Většinou jsou to velice, velice vlídné povídky, moc se mi čtení líbilo a já si musím přečíst další knihy spisovatelky a vklouznout opět do časů dávno minulých. No ale - babička mojí babičky to ještě zažila, takže to je vlastně nedávno. Hezké, milé a zajímavé čtení.

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Kniha je nejen o důležitých životních rozhodnutích v rodině, ale tady se Jodi Picoult podařilo vložit hodně zajímavé kapitoly o životě vlků, o vzájemných vztazích ve vlčí smečce a pak vztahy i ve "smečce" lidské. Nelehká témata o vině, odpuštění se Jodi podařílo napsat uvěřitelně a srozumitelně, příběh má spád a moc dobře se mi četl.

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Dokonalé čtení na dovolenou! Sice tu dochází k vraždám, ale vyšetřování neprobíhá zběsile, ale promyšleně a cílevědomě, atmosféra městečka Osterlendu pohodová, příjemná, že bych si tam hned zajela. Doufám, že série bude pokračovat a dočkám se dalšího dílu.

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Výborně napsané a přesvědčivě zpracované aktuální téma. Protože já nelovím na sociálních sítích, ani na nich nesdílím svůj život, tak snad proto se mnou chování Melánie a dětí otřásl. Strhující příběh, který by si měl každý přečíst a ten závěr knihy je vlastně z budoucnosti a je naprosto reálný. Opravdu moc doporučuji.

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Další severská detektivka, kde se řeší dvě vraždy. Jedna se stala před dvaceti lety a jedna v současnosti. Nesedl mi styl psaní, krátké věty, přeskakování mezi liniemi vyšetřování a z jedné postavy na druhou, ale závěr se povedl a překvapil. Za mě "dobrý".

28.06.2023 3 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Povídky moc nečtu, ale zaujal mě přebal knihy, tak jsem po knize sáhla. Nejvíc se mi líbila Povídka o velkém dubu od Sáry Saudkové, potom moc zajímavá byla povídka od Jany Pavlouškové Píp Vánoce. Jsou tu povídky od 13 spisovatelů, některé se mi líbily víc, jiné méně, ale jsem spokojená, určitě ani vy nebudete zklamáni.

28.06.2023 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Jedna z nejkrásnějších knížek tohoto roku. Neskutečně silné životní příběhy na pozadí historických událostí, navíc ještě skvěle napsané, to vše se Scarlett Wilkové podařilo vložit i do této knihy. Obě její knihy jsou pro mě TOP za tento rok. Ani tato kniha nešla odložit. Nic není černobílé, ať jde o chování hlavních hrdinů nebo Němců či Rusů. Šílené a pro nás nepředstavitelné, čím vším lidé za války procházeli.
Tak šel život a nikdo nevíme, jak bychom se my zachovali. Dlouho jsem o tom po přečtení přemýšlela. Děkuji spisovatelce za krásný literární zážitek !!!!!!!
Myslím, že nám tu v Čechách vyrůstá další skvělá spisovatelka a já se ptám: Paní Scarlett, proč jste nezačala psát už před třiceti lety???? Pište prosím dál!!!!

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Sláva, opět pěkná naše detektivka a čtení byla jedna radost. Napínavé, bez zbytečných odboček a hlavní hrdinka Laura mi byla opravdu sympatická jak chováním mezi kolegy, tak i jak zaujatě snad přes 100% pracovala, že někdy ani nestačila říct kolegovi, co jde dělat. Čtivé, svižné čtení, už mám zamluvené další dva díly.

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Chcete-li dobrou českou detektivní jednohubku, tak jste tu správně. Opět skvělé čtení, žádné nudné pasáže a pátrání se opět odehrává v českém prostředí. Autor píše lehce a vtipně jen doufám, že brzy vyjde druhý díl, kde se vyřeší nejen sudeťáci, ale dozvíme se i jak se vše skutečně událo. Kvůli konci hvězdička dolů.

06.06.2023 4 z 5

Cestou špendlíků nebo jehel Cestou špendlíků nebo jehel Zuzana Říhová

Tak to není literatura pro mě. Asi na straně 60 jsem knihu zavřela, protože se mi z toho, co čtu, dělalo špatně. To není horor, aby se člověk bál, toto je podle mě jenom vyprávění o hnusných pohnutkách a odporném chování.

06.06.2023 1 z 5

Babičky Babičky Vlasta Pittnerová

Po přečtení knihy O smutku a štěstí od V. Pittnerové jsem si hned objednala v knihovně její Babičky. Sedm krásných a dojemných příběhů o babičkách, které spisovatelka vyslechla a zpracovala už téměř před sto lety. Stále mě překvapovalo, jak se dokázaly vyrovnávat s problémy a tragédiemi, které jim osud nachystal, jak dokázaly přežít a navíc nezatrpkly a ještě zvládly pomoci ostatním. Citlivý pohled do minulých časů, určitě budu na knihu vzpomínat.

06.06.2023 5 z 5

Vzestup vlka 8 Vzestup vlka 8 Rick McIntyre

Moc pěkná kniha, kterou napsal člověk, který vlky má rád a zasvětil jejich zkoumáním velkou část svého života. Takový vlčí guru, jak se o něm zmiňuje jeho známý. Spolu s ním sledujeme a poznáváme jak se vlci chovají po vypuštění na svobodu, poznáváme jejich rozdílné povahy i život ve smečkách. Moc pěkné a zajímavé nejen pro milovníky vlků.

30.05.2023 5 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

S. Bolton nezklamala, dobře napsaný thriller se skvělým tématem. Děsivé pro mě je, že takoví muži skutečně můžou existovat a zmanipulovat je tady nebylo příliš těžké. Tento díl je trochu jiný, než předchozí čtyři, není tak akční a napínavý, ale určitě vás nepustí a udrží až do poslední stránky.

30.05.2023 4 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Napínavé, akční a okořeněné vtipem. Tyto historické detektivky od pana Červenáka se mi líbí stále víc. Sympatičtí hlavní hrdinové, zvlášť pan notář se mi líbí a navíc se tento příběh odehrává v Praze. Těším se na dalších šest dílů!!!

30.05.2023 5 z 5