Hanuja Hanuja komentáře u knih

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Děj se odehrává v celkem uzavřeném prostředí. Ve slepé uličce. Probírají se sousedské vztahy, rodinné vztahy i vztahy rodičů a jejich dětí. Všichni vlastně vědí, že se navzájem lžou. Fungují však mezi sebou dál.Až teprve na konci knihy se slepá ulička otevře. Kniha se četla dobře, měla krátké kapitoly. Ovšem napínavý rodinný drama to pro mne nebylo.

10.03.2024 4 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Tak jsem knihu dočetla, ale už se k ní nikdy nevrátím. Povídky byly z různých žánrů.
Zaujala mne snad jen ta první. Ale celkové průměrné čtení.

22.10.2023 3 z 5

Z nuly na sto Z nuly na sto kolektiv autorů

Velmi zajímavá knížka. Rozhovory se seniory o tom jak chtějí stárnout. Jak každý z nás má zodpovědnost za své stárnutí i za svůj život .Jsou to velmi intimní rozhovory. Na každý rozhovor navazuje esej od uznávaného odborníka, který se k daným myšlenkám vyjadřuje
celospolečensky. Není vlastně úplně důležité jak dlouhý život žijeme. Mnohem důležitější je jak ho prožíváme a čím je naplněný.

10.09.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Kniha se mi moc líbila. Příjemné čtení přímo ze života. Snad každý z nás zažil v přeneseném slova smyslu své tsunami. Nemusí ani jezdit do Thajska. Záleží vždy na nás jak se s nástrahami osudu porovnat. Je asi lepší nevzpomínat na minulost, která již nejde změnit, nemyslet na budoucnost a prostě statečně přijmout současnost. Takhle žili postavy tohoto románu. Žili tady a teď.

21.08.2023 5 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Kniha se dobře čte, takové odpočinkové čtení. Přiznám se, že tak v půlce mne už příběh začal lehce nudit.Tak nějak to bylo pořád dokola. Trochu za vlasy přitažené mi připadala hlavní postava Laury. Všechny intriky, které pořád vymýšlela a spřádala, jí procházely, všechny okolo sebe dokázala podrazit.
Nikdo se jí neubránil. Asi takoví lidé mezi námi jsou, jsem ráda, že v mém okolí ne.

27.07.2023 4 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Takové lehké prázdninové odpočinkové čtení. Jsou zde propletené různé partnerské vztahy a nakonec do sebe všechno krásně zapadne jako puzzle. Celkově je to pohádka pro dospělé, ale dobře se čte.

19.06.2023 4 z 5

Šťastná za všech okolností Šťastná za všech okolností Ivanka Devátá

Taková milá oddechovka. Četla se dobře. Paní Devátá je dobrá vypravěčka. O svém životě i o životě svých blízkých vypráví často velmi intimně. Ještě si nějakou její knížku určitě za čas přečtu.

24.01.2023 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Nádherný ROMÁN s nádherným napínavým tragickým příběhem zasazeným do norských hor. Byla to moje první kniha od Jo Nesba a nemohla jsem asi vybrat lépe.
Byla v něm láska, nenávist, vypočítavost, zrůdnost člověka. Nádherně vystavěné charaktery všech postav v románu. Snad by to šlo přirovnat k tomu, že v každém člověku je vlastně Mr. Jekyll and Mr. Hyde. Chvíli je slunečný den a chvíli temná noc v každém z nás. Kniha určitě stoji za přečtení.

18.01.2023 5 z 5

Nespěchejte do rakve Nespěchejte do rakve Tomáš Kašpar

Celkem zajímavé čtení. Čtenář se dozví nové informace o zdravé výživě i alternativní medicíně. Některé poznatky však musí čtenář brát s rezervou.

02.12.2022 3 z 5

Báječný čas života Báječný čas života Abby Williams (p)

Taková báječná oddychovka. Čtenář si uvědomí, že začínat skoro cokoliv dělat a zkoušet, jde skoro v každém věku. Ovšem má už okolo sebe určité mantinely, ať´dělá co dělá. Ale měli bychom vnímat a všímat si každé minuty našeho života. Roky už se postarají sami.

05.11.2022 5 z 5

Zájezd snů Zájezd snů Halina Pawlowská

Krásné odpočinkové čtení u kterého jsem se hodněkrát smála nahlas. a celkem dost zajímavých a nových poznatků jsem se dozvěděla o evropských národech. Vždy s inteligentním humorem. Těším se na další novou knížku Haliny.

03.11.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Velmi napínavý příběh z českého Pošumaví, který autorka vypráví v rozmezí až čtyř generací této rodinné historie. V knize vystupuje celkem velké množství postav, jsou to vlastně dějiny několika rodů, které se musely vyrovnat se svou minulostí a naučit se žít v přítomnosti. Dost často jsem se ztrácela kdo ke komu patřil, patří nebo bude patřit. Krásně je zde popsána šumavská příroda. Člověk při čtení cítí, jak kdyby se tam zrovna procházel.

23.08.2022 4 z 5

Dům v Rothschildově aleji Dům v Rothschildově aleji Stefanie Zweig

Román se mi četl těžce, nemohla jsem se začíst. Rodinná sága z počátku minulého století byla psána velmi rozvláčně a hodně moc květnatým jazykem. Můj názor je, že krkolomným jazykem. Příběh rodiny sám o sobě byl zajímavý. Rodinné ságy čtu velmi ráda, ale nevím, jestli se pustím do druhé a třetí série z Rothschildovy aleje.

13.07.2022 2 z 5

Stárnu a užívám si - Deník zralé ženy Stárnu a užívám si - Deník zralé ženy Virginia Ironside

Knížka mne nebavila. Bylo to jako bych četla časopis Na kafíčko a podobné.

16.06.2022 2 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Tak jsem dočetla další psychologicko-detektivní příběh od mé oblíbené autorky. Prostředí nádherných Beskyd, které znám, byla pěkná kulisa příběhu. Rozuzlení příběhu pod vedením detektiva Bergmana bylo jako vždy překvapivé. Víc se mi ale líbily knížky, když detektiv vycestoval na sever Evropy.

25.04.2022 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Knížka se docela dobře četla, ale mohla být méně rozvláčná. Do 2/3 příběhu jsem si myslela, že to putování a hledání nešťastného otce se bude stále opakovat. Snad to ani nelze označit za thriller. Pak to ovšem nabralo rychlý spád a příběh byl neuvěřitelně napínavý. A pak jsem příběh musela dočíst na jeden zátah. Za přečtení určitě stojí.

07.03.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knihu jsem si přečetla původně kvůli výborným recenzím. Celý život žiji v jiném regionu a Ostravsko mi připadalo vždycky velmi svérázný a vzdálený hornický kraj. Po přečtení tohoto
nádherného románu jsem z příběhu nadšená. Hltala jsem stránku od stránky a jsem ráda, že kniha bude mít ještě dvě pokračování. Zaujala mne pracovitost, hrdost, laskavost a všeobjímající láska všech postav. I když byli velmi chudí, často nešťastní, tak v přístupu ke svému těžkému životu a ke způsobu jeho prožívání, byli velmi velmi bohatí......

16.02.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Tak tohle byla má třetí knížka přečtená od této autorky. Příběh mi připadal na detektivku takový klídný, i když dvě vraždy se zde udály. Vyšetřování plynulo klidným tempem a klidným tempem se odhalil i vrah. Ty předchozí dvě knížky se mi líbily o dost víc, ale čtou se hezky, takže už mám připravené další příběhy detektiva Bergmana.

24.11.2021 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Druhá knížka od této spisovatelky, opět napínavá, jen se mi ze začátku pletly jména obyvatel holandského ostrova, takže jsem dost často obracela stránky zpět a hledala.
Knížku jsem četla déle. Vraha jsem do posledních stránek neodhadla. Těším se na další detektivku z této série.

13.10.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Je to můj první přečtený román od této spisovatelky. A je to životní osud dívky a posléze ženy Zuzany. Jednu skoro celou noc jsem nespala a knihu jsem musela dočíst. Je to velmi silný tragický příběh u kterého jsem měla často slzy na krajíčku. Styl psaní paní SPISOVATELKY mně vyhovoval. V těch krátkých , dobře vybraných slovech a větách bylo řečeno vše o životě. Více než v dlouhých souvětích. Díky za krásný román, za čtenářský zážitek. Myslím na příběh té ženy několikrát denně.

07.07.2021 5 z 5