hanoule hanoule komentáře u knih

Přečteno jedním dechem, tahle kniha opravdu stojí za to.

08.04.2022 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Pro mě jako milovnici "Murakáče" prostě boží! Poslouchala jsem audioknihu Českého rozhlasu při uspávání miminka a mohu jen vřele doporučit. Mé nadšení pro Japonsko je zpět! :)

19.11.2020

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po dlouhe dobe kniha prectena na jeden zatah a obrecena.

01.01.2019 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Četla jsem Do tmy, což mi přišlo jako ještě větší psycho, ale i Ke dnu jsem přečetla jedním dechem a vřele doporučuju. Doporučení se netýká těhotných a citlivých osob.

16.01.2018 5 z 5

Vězení na svobodě Vězení na svobodě Ivan Landsmann

Pro toho, kdo četl další Landsmannovy knihy, a nejlépe Ivana viděl osobně, prostě klasika.

01.07.2017 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Milá kniha.

29.03.2017 4 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Celá kniha mi přišla jako snaha o Šifru mistra Leonarda, akorát dost ujetá. Každopádně zajímavý literární zážitek.

08.03.2017 2 z 5

Bohužel i bohudík je tato kniha podobná Staříkovi, v příběhu je docela dost podobností, ale humor naštěstí zůstává. Takové lehké čtivo na dovolenku nebo pro sváteční čtenáře.

27.02.2017 3 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Sice je méně dobrodružná než Dívka, která spadla z nebe, každopádně na toto téma jsem zatím nečetla a o to více mě Provazochodkyně nadchla.

16.01.2017 4 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Zajímavá kniha o ženáchn a o tom, jak nevědomky přejímáme postoje svých rodičů.
Za skorokonec velký bod plus, ovšem úplný konec byl takový zvláštní...

03.01.2017 4 z 5

Inu, první díl už humorem předčit nic nemůže, ale i tak je dvojka vtipná.

13.12.2016 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Za mě neurazí - nadchne. Neočekávala jsem žádný hluboký intelektuální výtvor, ale milou a příjemnou knihu ze života, což Bábovky na sto procent splnily. Kdyby byla delší, čtu dál. :)

28.11.2016 4 z 5

Studijní rok Studijní rok Anne Wiazemsky

Zajímavé.

07.11.2016 4 z 5

Domeček Domeček Tereza Límanová

Milá kniha, která zve k pobrouzdání po Malé Straně. Jakkoliv moc nemusím knihy bez příběhové linky, Domeček mě prostě chytl a nepustil.

07.11.2016 4 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Úžasná a milá kniha.

31.10.2016 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Trochu konzumní thriller, spousta věcí se dala očekávat od začátku a konec je dost zvláštní...

05.09.2016 2 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Prostě kvalitní kniha.

01.08.2016 5 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Opravdu zajímavá a dobře napsaná kniha, Rankov dokáže období, kterým se již věnovalo mnoho lidí, pojmout z naprosto jiného úhlu pohledu. Každopádně doporučuju všem, kterým už se pomalu zajídají časosběrné romány z druhé poloviny 20. století.

19.06.2016 4 z 5

Tajemství Barunky Panklové Tajemství Barunky Panklové Helena Sobková

Velice zajímavá a čtivě napsaná kniha.

14.06.2016 4 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Moc dobrá kniha, Helenka Součková je fajn. :)

27.04.2016 4 z 5