Hannibal92

Sdílejte, než to zakážou!Sdílejte, než to zakážou!Andrej Babiš

Za vsechno, co se za posledni roky povedlo muze Babis, za vsechno co se nepovedlo opozice. Za pocet mrtvych na covid dokoce i lidi z komentaru na internetu. Prazaci a Pirati smrdej. Duchodci (hlavne pani Ruzenka) jsou nejlepsi, posilame pusu, tisicovku ke dni ceskych zen a zajezd do lazni. Diky Máro, krasna knizka :-).

Edit: z doslovu: "elektronickou verzi knížky, kterou si můžete stáhnout, se budeme snažit aktualizovat." Bude kvuli tomu potreba zakladat ministerstvo pravdy?

31. srpnaodpad!

KrysařKrysařViktor Dyk

Pouceni z pribehu: Vzdy vyplat sveho zaklinace.... teda krysare.

Krev elfůKrev elfůAndrzej Sapkowski

Volnejsi zacatek serie. Pokud by nekdo pred ctenim premyslet, jestli cist nejdrive povidkove knizky, tak odpoved je snadna. Rozhodne ano, bez nich cloveku spoustu veci unikne a pripravi se o cast zazitku.

19841984G. Orwell (pseudonym)

Posledni cast je teda vetsi masakr nez jsem cekal.

Bílá nemocBílá nemocKarel Čapek

Celosvetova pandemie smrticiho viru z Ciny, ktery zabiji hlavne lidi nad 50 let? O tom uz jsem nekde slysel.

FaktomluvaFaktomluvaHans Rosling

Tohle by mela byt povinna cetba. Opravdu skvela kniha o tom, jak se divat na svet a nesklouzavat ke stereotypum.

07.11.2020

ToToStephen King

(+ SPOILER) Pod docteni jsem mel pocit, ze knize na prvnich 800 stranach prebyva 300 stran zbytecnosti a na poslednich 300 strankach jich minimalne 100 chybi. Na zacatku vsechno rozpatlane do sebemensich detailu, naprosto zbytecne a na konci vsechno utnute behem chvilky. Proc bylo potreba psat o tom, ze do Derry jel Tom Rogan, kdyz o nem pak nebyla prakticky zadna zminka a proste najednou zmizel? Co Henry Bowers? Proc jsme se uz nedozvedeli, jak dopadl v roce 1958? Nahani vsechny po kanalizaci a....??? Proc kdyz celou prvni polovinu vsechny postavy poznavame do sebemensiho detailu, uz se po ritualu chüd v roce 1958 nedozvime vubec nic? Jak probehl navrat deti k rodinam a jejich postupne opusteni Derry? O tom, ze poslednich 200 stranek pusobi jako by to King psal totalne na drogach (skutecna podoba Toho, zelva stvoritel vesmiru, grupac 12 letych deti (wtf??),...) se uz snad rozepisovat nebudu. No, sice nemuzu rict ze jsem byl nadseny, ale cetlo se to skvele a libilo se mi to. Ted si dam filmy pro porovnani, protoze jsem zvedavej, jak nektere pasaze do filmu zpracovali.

Kronika konce světaKronika konce světaS. Birdman (pseudonym)

Hodně mě tahle knížka překvapila, nečekal jsem že bude tak dobrá a hlavně jsem vůbec nečekal že se bude odehrávat v České republice. Bylo opravdu příjemné něco takového číst. Jen škoda že je to tak krátké a bez pokračování.

18.07.2013

Čas opovrženíČas opovrženíAndrzej Sapkowski

Narozdil od kratkych povidek se v ucelenem pribehu dostava dej dale od lovu priser, zaklinacskych zakazek a relativne povrchnich problemu, vice k problemum politickym, bojum o moc, vladu a k valkam o truny a uzemi. Cte se to dobre, ale pribeh se zacina ubirat jinym smerem, nez by po precteni povidkovych knizek clovek cekal a neuzije si tolik samotne hlavni hrdiny. Brzy se snad vrhnu na dalsi dil.

40 dní pěšky do Jeruzaléma40 dní pěšky do JeruzalémaLadislav Zibura

Ziburu jsem zacal se zaujetim sledovat na socialnich sitich drive, nez vysla tato jeho prvni kniha. Postupne jsme kupovali vsechny jeho knihy, ale nejak jsem se k nim nikdy nedostal. Az ted, o par let pozdeji jsem se konecne k prvni z nich odhodlal a rozhodne neni ceho litovat. I kdyz musim rict, ze ne kazdy "den" mi Zibura sedl, tak cteni to bylo zajimave a snad drive nez za par let se vrhnu na dalsi.

Lhář 4Lhář 4Jakub Ćwiek

Trochu si v tohle komentáři zaspoiluju, takže pokud jste knížku ještě nečetli, zvažte jestli vám nevadí vyzrazení části příběhu. Konec byl........ dobrý, ale je mi trošku líto že to skončilo zrovna takhle. Trošku jsem doufal v nějaký otevřenější konec, v nějakou naději na další díl, nebo aspoň volné pokračování. Další věc, která mě trochu mrzí, je odbytí problému se Sygin. Čekal jsem, že když už teda ožila a vrátila se, tak bude nějaký poprask kvůli Jenny a Loki bude muset řešit nějakou složitější situaci s tím, koho si vybrat. Zrovna v tomhle by konec přišel dost odfláknutý a myslím že takových 50-100 stránek navíc by to solidně vyřešilo. Co se mi ale naopak moc líbilo, bylo darování per Jeffersonovi a cesta za Metatronem, to byla opravdu parádička. No celkově mi prostě bude tehle příběh ještě dlouho chybět.

18.07.2013

SiloSiloHugh Howey

Bylo to jine nez jsem cekal. Musim rict, ze prvni tretina me moc nebavila, druha byla naprosto skvela a treti celkem fajn. Jako technika me trochu drazdila spousta nedokonalosti kolem technickych detailu, ale to je asi jen muj problem. Jako druha vec mi vadilo, ze se vzdycky stalo to, co bylo snad nejmene pravdepodobne - ladis vysilacku pres cele frekvenci pasmo a uplne nahodou chytis vysilani jedineho cloveka,ktery tam pribehove sedi, i kdyz za posledni 3 mesice vysilal asi tak 10 vterin. Tady bych si to pral trochu mene okate. Ale jako celek super knizka a brzy koupim i zbyle 2 dily.

Meč osuduMeč osuduAndrzej Sapkowski

Pribeh Mec osudu a pribeh po meci osudu je super. Zbytek mi prisel horsi nez prvni kniha a trosku nuda. Jako celek ale urcite za precteni stoji. Tesim se na zbytek serie.

Tahle země není pro starýTahle země není pro starýCormac McCarthy

(+ SPOILER) Konecne kniha, do ktere neni nasilim nacpana milostna zapletka, ani nezbytny happy end. I kdyz je to dost ponury pribeh, tak se cte skvele, zbytecne se netahne a obsahuje spoustu akce. Skvela kniha

Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy neBohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy neRobert T. Kiyosaki

Motivacni kniha o smyslenem bohatem a chudem tatovi, ktera ale realne investorske rady nenabizi. Kniha je psana tak, aby se snadno cetla kazdemu, vse zni strasne jednoduse a snazi se v kazdem vzbudit pocit ze i on "to" dokaze. Navic se spousta temat omila nekolikrat dokola + se vzdy na konci kapitoly vse opakuje, takze se dostanete do faze, kdy ctete rekapitulaci rekapitulace rekapitulace.... Trochu me desi, ze by nekdo ne uplne zodpovedny mohl vzit rady az moc doslova, nebo za spatny konec a dostat se zbytecne do financniho pruseru. Za precteni stoji, ale vic nez motivacni reci spis necekejte.

23.08.2020

Atómové návykyAtómové návykyJames Clear

Srozumitelne, zabavne podane, spousta zajimavych realnych pribehu a otestovanych rad, jak si ziskat navyky ktere chceme a zbavit se tech, ktere nechceme.

13.11.2020

R.U.R.R.U.R.Karel Čapek

Predehra super, prvni a druhe dejstvi nuda, jen hromada spatnych rozhodnuti (az prehnane spatnych) a blbych nazoru, ale treti dejstvi bylo paradni a samotny zaver se mi opravdu libil :-).

MatkaMatkaKarel Čapek

Smutne, obzvlast kdyz ma clovek deti. Ve 3. dejstvi uz me premlouvani muzskeho osazenstva zacinalo docela stvat. Proste jak s hrdosti umrit za svou (prevazne zbytecnou nebo nesmyslnou) pravdu na 100 zpusobu...

Stín kapradinyStín kapradinyJosef Čapek

No tak do toho jsem asi jeste nedospel. Knizku jsem vlastne koupil omylem, kdyz jsem v levnych knihach bezhlave hazel do kosiku knizky Karla Capka. A kdyz uz byla doma, tak se docela hodi do letosni ctenarske vyzvy do kategorie "precist a darovat" . No, precteno a odvazim do knihobudky, treba nekomu udela vetsi radost.

PrachPrachHugh Howey

(+ SPOILER) Prvni pulka byla trochu volnejsi, jako celek se mi asi vice libil druhy dil, ale zaver to vynahradil. Je mi lito, ze je to konec serie, klidne bych si jeste dal cetl o osudech jinych sil. Trochu mi ale to neukonceni ostatnich sil vadi. Co se po odpaleni sila 1 stalo v ostatnich? Odrizlo je to jen od "veleni" a zili si dal? Co se stalo po tech cca 250 letech kdyz byli odriznuti od sila 1? Dosly jim zasoby a umreli? Otevreli se dvere ven a umreli? Dostali zpravu jako se probagrovat mimo nebezpeci a prezili? Skoda ze zustalo az tolik otevreneho prostoru.

Křest ohněmKřest ohněmAndrzej Sapkowski

Trochu volnejsi dil. Dejove se v ramci uceleneho pribehu temer nic neodehraje, ale zato tento dil prinasi spoustu zajimavych postav.

LhářLhářJakub Ćwiek

Neuvěřitelné zajímavě napsané. Lháře jsem chtěl hlavně proto, že se týká severské mytologie a severských bohů, což mi z většiny hned po začátku bylo vyvráceno a trochu mě to mrzelo. Nicméně i tak se jedná o parádní čtení a Loki je prostě borec, kterého si nelze neoblíbit.

16.06.2013

NetopýrNetopýrJo Nesbø

První knížka, kterou jsem od Nesba četl a musím říct že mě víc než naujala a rozhodně se vrhnu i na další.

27.07.2013

Metoda Bullet JournalMetoda Bullet JournalRyder Carroll

Metoda bujo je skvela. Knizku jsem koupil, protoze jsem potreboval nejaky snadny zpusob usporadani pracovni doby a rychly prehledny zpusob psani si poznamek. Od te doby si bujo vedu a jsem spokojeny, nicmene knizka je na me extremne "americka". Jak si psat bujo se vejde na 50 stranek a zbytek knizky ctete absurdni pribehy o tom, jak lidem bujo zachranilo zivot, manzelstvi, dite, ruce pred amputaci..... Takze pokud nekdo nepotrebuje k navodu na bujo jeste 200 stranek ne uplne dobrych motivacnich pribehu, tak si misto knizky pustte par videi na youtube (treba video od autora).

23.08.2020

Stát se investoremStát se investoremMikuláš Splítek

Kniha je fajn okno do sveta investora a urcite i uzitecny uvod pro nekoho, kdo o teto praci uvazuje. Uz delsi dobu jsem se chystal si neco o investovani precist a kdyz se naskytla prilezitost sahnout po necem z aktualni doby (z oboru ktery se rychle meni) a jeste z Ceskeho prostredi, tak to byla jasna volba. Je videt, ze autor svemu oboru rozumi a snazi se slozite tema podat ve forme, kterou zvladnou zpracovat i jedinci bez zkusenosti v oboru, ale bohuzel mi trochu nesedel format. Behem cteni mi prislo zvlastni, ze autor doporucuje dalsi investorskou literaturu a prakticky v dalsi kapitole ocekava, ze doporucene knihy mate prectene. Zaroven jindy doporucuje napsat si vlastni text a nechat ho alespon mesic odlezet v supliku a v dalsi kapitole uz ceka ze mesic uplynul. Chapu ze se tak nutne nema dit pri prvnim cteni knizky, ale trochu to na me pusobi tak, ze autor se vic vzival do toho, jak dlouho mu trvalo knihu napsat, nez do toho, jak dlouho trva knihu precist. Ale mozna je to jen muj pocit. Druha vec co me trochu obcas zarazila je vetsi mnozstvi chyb a preklepu, ale nevim, zda to neni u knih bezne v prvnich varkach.

11.09.2020

Někdo mě má rádNěkdo mě má rádDominik Landsman

Chlapcum se povedlo vytvorit knizku o ceskem Forrestu Gumpovi. Je to sice hrozna blbina (stejne jako predchozi 2 knizky), ale zasmal jsem se. Mozna trochu bohuzel vsechny 3 knizky jsou "citelne" jen v soucasne dobe a jakmile za par let bude politicka situace uplne jina, uz nejspis knizku nikdo moc neoceni. Nicmene precetl jsem si ji rad a koupim si i dalsi politickou satiru, pokud tahle dvojka zase nejakou vytvori :-).

Zbraně vlivuZbraně vlivuRobert B. Cialdini

Skvela kniha, z ktere clovek ziska pocit, ze kazdym kerem musi byt ukryty vedec s deskama, ktery Vas nedobrovolne namocil do sveho experimentu :-). Zbrane vlivu jsme cetl az nekolik mesicu po knize Presvedcovani, ktera se mi moc libila a necekal jsem, ze Zbrane vlivu mohou byt lepsi. No, opravdu jsou. I kdyz je uz misty znat, ze kniha je starsi a obcas nemusi byt uplne aktualni, tak je opravdu skvela a za precteni stoji. At uz z pohledu obrany proti ovlivnovani, nebo z pohledu ovlivnovani.

TurnusTurnusHugh Howey

(+ SPOILER) No, to byla jizda. Ja mam hodne casto tendenci vybirat si knihy, podle kterych vznikl nejaky film, serial, videohra, ktere mam rad. Knizku si pak sice uziju, ale vlastne mi neprinasi zadne prekvapeni, protoze pribeh, nebo minimalne konec znam. To ale u teto serie neplati a ja musim rict, ze jsem hodne dlouho nebyl u cteni tak napjaty a nedockavy co bude dal. Po docteni prvniho dilu mi bylo lito, ze se bude druhy odehravat pri vzniku sil a tim padem neni sance aby pribeh navazoval. No, takhle jsem se dlouho nepletl a opravdu jsem si ten omyl uzil. Nemel jsem puvodne v planu cist treti dil hned po druhem, ale v pulce knihy jsem ho objednal a dnes, v den docteni dorazil a ja rovnou pokracuju dal. Jen me mrzi blizici se konec serie a pomysleni na to, kolik stovek let a desitek sil prazdneho prostoru pro pribehy tenhle svet obsahuje. Edit: jeden problem bych s pribehem mel a to je zabiti Anny. To mi opravdu nejak nepadlo a prislo dost zbytecne. No nic...

PísekPísekHugh Howey

(+ SPOILER) Silo jsem miloval, tohle je ale spatny. Az nekdo bude tocit "beckovy" serial Mad Maxe, tak tady ma predlohu na jednu 40 minutovou epizodu. Autor vytvori spoustu celkem zajimavych udalost, ktere nabizi moznost zajimaveho vyvoje pribehu, ale uz je nikdy nerozvine. Obalka knizky rika ,,pravdu nemuzete zahrabat na vzdy" no, evidentne muzete, protoze jsme se poradne nic nedozvedeli. Co je na zapade za horama? Je za prasklinou jen jedno mesto a tabor otroku, nebo cely svet? Danvar - na zacatku knihy nejdulezitejsi vec, nakonec na ten jeden blbej mrakodrap vsichni zapomenou. Violet - uplne zbytecna (nevyuzita) postava. Kdyby ten jeden dopis prinesla vrana, vyslo by to nastejno. Ten pokus o srdceryvne louceni v predposledni kapitole byl taky spis trapnej. Skoda. Kdyby knizka nemela 290, ale 600 stran, mohla byt naprosto skvela, potencial tam na to byl.

Návrh plošných spojů pro povrchovou montážNávrh plošných spojů pro povrchovou montážJosef Šandera

Srozumitelne napsane. Jako zakladni uvod do problematiky je to fajn.

24.08.2020