Hannibal92 Hannibal92 komentáře u knih

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

(SPOILER) Bylo to zvlastni. Mozna to jen nedokazu docenit, ale prislo mi to cele takove o nicem..... Cizi typek ti prijde na hodinu do zivota, rekne ze jde ven a jestli se do druheho dne nevrati, at odneses vzkaz pres cele metro. No, tak jdes. Potkas komouse, fasisty, jehovisty, krsnovce, satanisty, kanibaly, filozofy, kapitalisty a nevim koho vsechno jeste. Spolecnici se u Artoma stridaji rychleji nez spodni pradlo a kazdy ma spis za ukol predstavit ctenarum fungovani nejake casti metra, nez ze by mel vliv na samotny pribeh. Ke konci jsem se uz zacinal bat, jestli kniha ma vubec nejake rozuzleni. Nastesti ano a nebylo spatne. Serii asi doctu celou, ale ze bych se dalsiho dilu nemohl dockat, to rict nemuzu.

06.04.2024 3 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

(SPOILER) I kdyz snad 400 stranek z knihy byl pribeh 2 nadrzenych deti s tragickym koncem (to uz jsem nekde slysel), tak to byl dobry dil. Skoro jsem mel pocit jako, by vypraveni z minulosti napsal nekdo uplne jiny, nez zbytek knihy. Tesim se, jak se bude cesta za temnou vezi vyvijet dal.

19.01.2023 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

(SPOILER) Muze roboticky medved zacit hnit? Je mozne otehotnet s demonem? Muze vlaku z nekolikasetlete rutiny a samoty mrdnout? Pro Kinga evidentne zadny problem. Zatim je serie s kazdym dalsim dilem lepsi a lepsi. V polovine Pustin jsem se rozhodl, ze rovnou objednam cely zbytek serie, protoze tohle vypada jeste na zabavnou jizdu.

23.10.2022 5 z 5

Jak zabránit klimatické katastrofě Jak zabránit klimatické katastrofě Bill Gates

Je fajn precist si na jednom miste co delame spatne, proc je to spatne a jak bychom to mohli (a meli) delat lepe.

09.10.2022 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Starej dobrej Geralt. Uzil jsem si tuhle knizku mnohem vic nez knizky 2-7. Konecne je Geralt zase hlavni hrdina, prijima zakazky, klati carodejky, seka koncetiny. Fajn rozlouceni s celou serii. Opravdu jsem rad, ze posledni knizka neni Pani jezera, ktera byla suverene nejhorsi z cele serie.

02.10.2022 5 z 5

Aha! Rodičovství Aha! Rodičovství Laura Markham

Mam z knihy rozpolcene pocity. Rady prevazne zajimave, davaji smysl, cloveku to pomuze zamerit se na chyby, ktere pri vychove deti dela. Bohuzel mi strasne vadi autorcino "mnohe vyzkumy ukazuji" a "na zaklade dlouhodobych studii", ktere je snad na kazde treti strance, ale kniha neobsahuje zadne zdroje ze kterych autorka cerpa, ani nazvy studii, nebo pruzkumu. To trochu celou knihu shazuje na uroven "jedna pani povidala".

30.05.2022 3 z 5

7 návyků vůdčích osobností 7 návyků vůdčích osobností Stephen R. Covey

Kniha je super, obsahuje spoustu poutavych kratkych pribehu k tematu od cloveka, ktery toho spoustu zazil. Libila se mi kapitola o tom, jak se vice venovat dulezitym, ale neakutnim vecem, coz postupne vede k reduktci akutnich dulezitych veci, dale jak dosahnout win-win situaci a kapitola o tom, jak je dulezite nejdrive chapat ostatni a az pote se snazit byt pochopen. Bohuzel asi byla chyba koupit si ceske vydani z roku 1997, protoze obsahuje vetsi mnozstvi chyb a preklepu, nez je zdravo. Asi nebyl rozpocet na korektora.

25.04.2022 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Bylo to lepsi, nez jsem cekal. Takovy kratky uvod do noveho sveta, ve kterem se potkava doba snad od stredoveku az po soucasnost, ktery je temer totozny a pritom uplne jiny nez ten nas a ve kterem zeny od muzu chteji sex vymenou za informace. Pokud tohle je nejhure hodnoceny dil serie, tak se uz tesim na dalsi.

16.04.2022 4 z 5

Poprvé šéfem Poprvé šéfem Ralph Frenzel

Z meho pohledu uz je kniha trochu zastarala. Jsou tam skvele rady, ale clovek se na ne musi uz divat trochu z jineho pohledu, respektive odnest si z nich jen podstatu. Na druhou stranu ze stejneho dovudu zneji popsane modelove situace trochu komicky, coz cteni ozivuje (o kapitole jak naplanovat oslavu k nove pozici ani nemluve :-)). Takova rychlovka na jeden den.

09.04.2022 3 z 5

Dítě boží Dítě boží Cormac McCarthy

Kniha mi pripomina Stin kapradiny od Josefa Capka, jen tohle je ctivejsi. I kdyz je to jen kratky pribeh, tak bylo zajimave, jak to s hlavnim "hrdinou" jde z kopce. Postupne se odsouva dal a dal na okraj spolecnosti, az z nej zustane jen nekrofilni, vrazdici zruda bez spetky citu. Ocenuju jak McCarthy nehraje na happy endy a pomalu se zacina posouvat vys mezi me oblibene autory.

12.12.2021 4 z 5

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

(SPOILER) Zajimavy jiny pohled pro nekoho, kdo videl jen film. Spousta zajimavych informaci a detailu, ktere se clovek z filmu nedozvedel. Bohuzel knizni Sofie je trochu ufnukana krava, ktera si porad stezuje jak ma tezky zivot, i kdyz se ji nic nedeje :-) a i zaverecny souboj s carodejnici z pustin mi prisel trochu odflaknuty. Pokud nekdy u nas ostatni dily vyjdou, tak si je pravdepodobne prectu, ale v originale je asi vyhledavat nebudu.

07.11.2021 3 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Trochu volnejsi dil. Dejove se v ramci uceleneho pribehu temer nic neodehraje, ale zato tento dil prinasi spoustu zajimavych postav.

24.10.2021 4 z 5

Hardcore historie Hardcore historie Dan Carlin

I kdyz hardcore, tak porad je to historie a je trochu moje chyba cist si knizku o historii, kdyz jsem treba dejepis nikdy nemel rad. Pri cteni jsem si trochu zavzpominal, jak moc me nebavil :-). V druhe polovine (o neco vice nez posledni tretina) uz me kniha bavila vice, ale jako z celku z toho uplne nadseny nejsem.

29.09.2021 3 z 5

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

Za vsechno, co se za posledni roky povedlo muze Babis, za vsechno co se nepovedlo opozice. Za pocet mrtvych na covid dokoce i lidi z komentaru na internetu. Prazaci a Pirati smrdej. Duchodci (hlavne pani Ruzenka) jsou nejlepsi, posilame pusu, tisicovku ke dni ceskych zen a zajezd do lazni. Diky Máro, krasna knizka :-).

Edit: z doslovu: "elektronickou verzi knížky, kterou si můžete stáhnout, se budeme snažit aktualizovat." Bude kvuli tomu potreba zakladat ministerstvo pravdy?

31.08.2021 odpad!

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

(SPOILER) Konecne kniha, do ktere neni nasilim nacpana milostna zapletka, ani nezbytny happy end. I kdyz je to dost ponury pribeh, tak se cte skvele, zbytecne se netahne a obsahuje spoustu akce. Skvela kniha

25.08.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Pouceni z pribehu: Vzdy vyplat sveho zaklinace.... teda krysare.

15.08.2021 4 z 5

Písek Písek Hugh Howey

(SPOILER) Silo jsem miloval, tohle je ale spatny. Az nekdo bude tocit "beckovy" serial Mad Maxe, tak tady ma predlohu na jednu 40 minutovou epizodu. Autor vytvori spoustu celkem zajimavych udalost, ktere nabizi moznost zajimaveho vyvoje pribehu, ale uz je nikdy nerozvine. Obalka knizky rika ,,pravdu nemuzete zahrabat na vzdy" no, evidentne muzete, protoze jsme se poradne nic nedozvedeli. Co je na zapade za horama? Je za prasklinou jen jedno mesto a tabor otroku, nebo cely svet? Danvar - na zacatku knihy nejdulezitejsi vec, nakonec na ten jeden blbej mrakodrap vsichni zapomenou. Violet - uplne zbytecna (nevyuzita) postava. Kdyby ten jeden dopis prinesla vrana, vyslo by to nastejno. Ten pokus o srdceryvne louceni v predposledni kapitole byl taky spis trapnej. Skoda. Kdyby knizka nemela 290, ale 600 stran, mohla byt naprosto skvela, potencial tam na to byl.

15.08.2021 2 z 5

Lídři jedí poslední Lídři jedí poslední Simon Sinek

Skvela knizka plna realnych pribehu o uspesnem a neuspesnem vedeni nejruznejsich podniku, z kterych si clovek muze odnest ispiraci pro vlastni praci. I kdyz se jedna prevazne o pribehy ze spojenych statu, kde je mentalita lidi odlisna od nasi, tak i presto v knizce clovek najde spoustu inspirace. A jako clovek z gen Y muzu rict, ze jeji popis v knizce je vice nez presny :-) (narozdil do generace boomers, kde se tato generace u nas a v usa asi bude lisit vice).

11.07.2021 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Posledni cast je teda vetsi masakr nez jsem cekal.

06.07.2021 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Ziburu jsem zacal se zaujetim sledovat na socialnich sitich drive, nez vysla tato jeho prvni kniha. Postupne jsme kupovali vsechny jeho knihy, ale nejak jsem se k nim nikdy nedostal. Az ted, o par let pozdeji jsem se konecne k prvni z nich odhodlal a rozhodne neni ceho litovat. I kdyz musim rict, ze ne kazdy "den" mi Zibura sedl, tak cteni to bylo zajimave a snad drive nez za par let se vrhnu na dalsi.

26.06.2021 4 z 5