Hannibal92 Hannibal92 komentáře u knih

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Narozdil od kratkych povidek se v ucelenem pribehu dostava dej dale od lovu priser, zaklinacskych zakazek a relativne povrchnich problemu, vice k problemum politickym, bojum o moc, vladu a k valkam o truny a uzemi. Cte se to dobre, ale pribeh se zacina ubirat jinym smerem, nez by po precteni povidkovych knizek clovek cekal a neuzije si tolik samotne hlavni hrdiny. Brzy se snad vrhnu na dalsi dil.

06.06.2021 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

(SPOILER) Prvni pulka byla trochu volnejsi, jako celek se mi asi vice libil druhy dil, ale zaver to vynahradil. Je mi lito, ze je to konec serie, klidne bych si jeste dal cetl o osudech jinych sil. Trochu mi ale to neukonceni ostatnich sil vadi. Co se po odpaleni sila 1 stalo v ostatnich? Odrizlo je to jen od "veleni" a zili si dal? Co se stalo po tech cca 250 letech kdyz byli odriznuti od sila 1? Dosly jim zasoby a umreli? Otevreli se dvere ven a umreli? Dostali zpravu jako se probagrovat mimo nebezpeci a prezili? Skoda ze zustalo az tolik otevreneho prostoru.

16.05.2021 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

(SPOILER) No, to byla jizda. Ja mam hodne casto tendenci vybirat si knihy, podle kterych vznikl nejaky film, serial, videohra, ktere mam rad. Knizku si pak sice uziju, ale vlastne mi neprinasi zadne prekvapeni, protoze pribeh, nebo minimalne konec znam. To ale u teto serie neplati a ja musim rict, ze jsem hodne dlouho nebyl u cteni tak napjaty a nedockavy co bude dal. Po docteni prvniho dilu mi bylo lito, ze se bude druhy odehravat pri vzniku sil a tim padem neni sance aby pribeh navazoval. No, takhle jsem se dlouho nepletl a opravdu jsem si ten omyl uzil. Nemel jsem puvodne v planu cist treti dil hned po druhem, ale v pulce knihy jsem ho objednal a dnes, v den docteni dorazil a ja rovnou pokracuju dal. Jen me mrzi blizici se konec serie a pomysleni na to, kolik stovek let a desitek sil prazdneho prostoru pro pribehy tenhle svet obsahuje. Edit: jeden problem bych s pribehem mel a to je zabiti Anny. To mi opravdu nejak nepadlo a prislo dost zbytecne. No nic...

07.05.2021 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Volnejsi zacatek serie. Pokud by nekdo pred ctenim premyslet, jestli cist nejdrive povidkove knizky, tak odpoved je snadna. Rozhodne ano, bez nich cloveku spoustu veci unikne a pripravi se o cast zazitku.

25.04.2021 4 z 5

To To Stephen King

(SPOILER) Pod docteni jsem mel pocit, ze knize na prvnich 800 stranach prebyva 300 stran zbytecnosti a na poslednich 300 strankach jich minimalne 100 chybi. Na zacatku vsechno rozpatlane do sebemensich detailu, naprosto zbytecne a na konci vsechno utnute behem chvilky. Proc bylo potreba psat o tom, ze do Derry jel Tom Rogan, kdyz o nem pak nebyla prakticky zadna zminka a proste najednou zmizel? Co Henry Bowers? Proc jsme se uz nedozvedeli, jak dopadl v roce 1958? Nahani vsechny po kanalizaci a....??? Proc kdyz celou prvni polovinu vsechny postavy poznavame do sebemensiho detailu, uz se po ritualu chüd v roce 1958 nedozvime vubec nic? Jak probehl navrat deti k rodinam a jejich postupne opusteni Derry? O tom, ze poslednich 200 stranek pusobi jako by to King psal totalne na drogach (skutecna podoba Toho, zelva stvoritel vesmiru, grupac 12 letych deti (wtf??),...) se uz snad rozepisovat nebudu. No, sice nemuzu rict ze jsem byl nadseny, ale cetlo se to skvele a libilo se mi to. Ted si dam filmy pro porovnani, protoze jsem zvedavej, jak nektere pasaze do filmu zpracovali.

11.04.2021 4 z 5

Stín kapradiny Stín kapradiny Josef Čapek

No tak do toho jsem asi jeste nedospel. Knizku jsem vlastne koupil omylem, kdyz jsem v levnych knihach bezhlave hazel do kosiku knizky Karla Capka. A kdyz uz byla doma, tak se docela hodi do letosni ctenarske vyzvy do kategorie "precist a darovat" . No, precteno a odvazim do knihobudky, treba nekomu udela vetsi radost.

20.03.2021 2 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Koupil jsem naslepo 4 hry od Capka a musim rict, ze tahle jedina pro me byla trefa vedle. I kdyz pribeh jako takovy je zajimavy, tak to podani mi asi nesedlo.

02.03.2021 2 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Smutne, obzvlast kdyz ma clovek deti. Ve 3. dejstvi uz me premlouvani muzskeho osazenstva zacinalo docela stvat. Proste jak s hrdosti umrit za svou (prevazne zbytecnou nebo nesmyslnou) pravdu na 100 zpusobu...

01.03.2021 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Celosvetova pandemie smrticiho viru z Ciny, ktery zabiji hlavne lidi nad 50 let? O tom uz jsem nekde slysel.

27.02.2021 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Predehra super, prvni a druhe dejstvi nuda, jen hromada spatnych rozhodnuti (az prehnane spatnych) a blbych nazoru, ale treti dejstvi bylo paradni a samotny zaver se mi opravdu libil :-).

25.02.2021 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Pribeh Mec osudu a pribeh po meci osudu je super. Zbytek mi prisel horsi nez prvni kniha a trosku nuda. Jako celek ale urcite za precteni stoji. Tesim se na zbytek serie.

24.02.2021 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Bylo to jine nez jsem cekal. Musim rict, ze prvni tretina me moc nebavila, druha byla naprosto skvela a treti celkem fajn. Jako technika me trochu drazdila spousta nedokonalosti kolem technickych detailu, ale to je asi jen muj problem. Jako druha vec mi vadilo, ze se vzdycky stalo to, co bylo snad nejmene pravdepodobne - ladis vysilacku pres cele frekvenci pasmo a uplne nahodou chytis vysilani jedineho cloveka,ktery tam pribehove sedi, i kdyz za posledni 3 mesice vysilal asi tak 10 vterin. Tady bych si to pral trochu mene okate. Ale jako celek super knizka a brzy koupim i zbyle 2 dily.

17.02.2021 4 z 5

Zbraně vlivu - Manipulativní techniky a jak se jim bránit Zbraně vlivu - Manipulativní techniky a jak se jim bránit Robert B. Cialdini

Skvela kniha, z ktere clovek ziska pocit, ze kazdym kerem musi byt ukryty vedec s deskama, ktery Vas nedobrovolne namocil do sveho experimentu :-). Zbrane vlivu jsme cetl az nekolik mesicu po knize Presvedcovani, ktera se mi moc libila a necekal jsem, ze Zbrane vlivu mohou byt lepsi. No, opravdu jsou. I kdyz je uz misty znat, ze kniha je starsi a obcas nemusi byt uplne aktualni, tak je opravdu skvela a za precteni stoji. At uz z pohledu obrany proti ovlivnovani, nebo z pohledu ovlivnovani.

02.02.2021 5 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

Chlapcum se povedlo vytvorit knizku o ceskem Forrestu Gumpovi. Je to sice hrozna blbina (stejne jako predchozi 2 knizky), ale zasmal jsem se. Mozna trochu bohuzel vsechny 3 knizky jsou "citelne" jen v soucasne dobe a jakmile za par let bude politicka situace uplne jina, uz nejspis knizku nikdo moc neoceni. Nicmene precetl jsem si ji rad a koupim si i dalsi politickou satiru, pokud tahle dvojka zase nejakou vytvori :-).

16.01.2021 3 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Srozumitelne, zabavne podane, spousta zajimavych realnych pribehu a otestovanych rad, jak si ziskat navyky ktere chceme a zbavit se tech, ktere nechceme.

13.11.2020 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Tohle by mela byt povinna cetba. Opravdu skvela kniha o tom, jak se divat na svet a nesklouzavat ke stereotypum.

07.11.2020 5 z 5

Stát se investorem Stát se investorem Mikuláš Splítek

Kniha je fajn okno do sveta investora a urcite i uzitecny uvod pro nekoho, kdo o teto praci uvazuje. Uz delsi dobu jsem se chystal si neco o investovani precist a kdyz se naskytla prilezitost sahnout po necem z aktualni doby (z oboru ktery se rychle meni) a jeste z Ceskeho prostredi, tak to byla jasna volba. Je videt, ze autor svemu oboru rozumi a snazi se slozite tema podat ve forme, kterou zvladnou zpracovat i jedinci bez zkusenosti v oboru, ale bohuzel mi trochu nesedel format. Behem cteni mi prislo zvlastni, ze autor doporucuje dalsi investorskou literaturu a prakticky v dalsi kapitole ocekava, ze doporucene knihy mate prectene. Zaroven jindy doporucuje napsat si vlastni text a nechat ho alespon mesic odlezet v supliku a v dalsi kapitole uz ceka ze mesic uplynul. Chapu ze se tak nutne nema dit pri prvnim cteni knizky, ale trochu to na me pusobi tak, ze autor se vic vzival do toho, jak dlouho mu trvalo knihu napsat, nez do toho, jak dlouho trva knihu precist. Ale mozna je to jen muj pocit. Druha vec co me trochu obcas zarazila je vetsi mnozstvi chyb a preklepu, ale nevim, zda to neni u knih bezne v prvnich varkach.

11.09.2020 3 z 5

Návrh plošných spojů pro povrchovou montáž Návrh plošných spojů pro povrchovou montáž Josef Šandera

Srozumitelne napsane. Jako zakladni uvod do problematiky je to fajn.

24.08.2020 4 z 5

Motivacni kniha o smyslenem bohatem a chudem tatovi, ktera ale realne investorske rady nenabizi. Kniha je psana tak, aby se snadno cetla kazdemu, vse zni strasne jednoduse a snazi se v kazdem vzbudit pocit ze i on "to" dokaze. Navic se spousta temat omila nekolikrat dokola + se vzdy na konci kapitoly vse opakuje, takze se dostanete do faze, kdy ctete rekapitulaci rekapitulace rekapitulace.... Trochu me desi, ze by nekdo ne uplne zodpovedny mohl vzit rady az moc doslova, nebo za spatny konec a dostat se zbytecne do financniho pruseru. Za precteni stoji, ale vic nez motivacni reci spis necekejte.

23.08.2020 3 z 5

Metoda Bullet Journal Metoda Bullet Journal Ryder Carroll

Metoda bujo je skvela. Knizku jsem koupil, protoze jsem potreboval nejaky snadny zpusob usporadani pracovni doby a rychly prehledny zpusob psani si poznamek. Od te doby si bujo vedu a jsem spokojeny, nicmene knizka je na me extremne "americka". Jak si psat bujo se vejde na 50 stranek a zbytek knizky ctete absurdni pribehy o tom, jak lidem bujo zachranilo zivot, manzelstvi, dite, ruce pred amputaci..... Takze pokud nekdo nepotrebuje k navodu na bujo jeste 200 stranek ne uplne dobrych motivacnich pribehu, tak si misto knizky pustte par videi na youtube (treba video od autora).

23.08.2020 2 z 5