hankam hankam komentáře u knih

Toulky českou minulostí 10 Toulky českou minulostí 10 Petr Hora-Hořejš (p)

Myslím, že jsem se dočetla hodně zajímavého o Dvořákovi, Myslbekovi, Nerudovi a Alšovi. Zajímavé fotografie z doby 2. pol.19.století knihu zpestřují , líbila se mi a určitě se k ní někdy vrátím.

12.10.2013 5 z 5

Toulky českou minulostí 8 Toulky českou minulostí 8 Petr Hora-Hořejš (p)

Zajímavé osudy Bedřicha Smetany, Josefa Mánese, peripetie kolem budování Narodního divadla. Napadá mě, zda bychom dnes byli schopní se jako národ složit a také něco sami sobě vybudovat.

21.09.2013 5 z 5

Toulavá kamera 12 Toulavá kamera 12 Iveta Toušlová

Další padesátka zajímavých míst naší vlasti od Děčína až po Rožnov pod Radhoštěm. Zajímavé a lákající k výletům.

21.09.2013 4 z 5

Toulky českou minulostí 7 Toulky českou minulostí 7 Petr Hora-Hořejš (p)

Sedmý díl Toulek je především věnován období kolem revolučního roku 1848 a nástupu císaře Františka Josefa I. na trůn. Je docela zajímavé srovnávat - jak ostatně autor docela často činí - období po roce 1848 s obdobím po roce 1948.

26.08.2013 4 z 5

Toulavá kamera 11 Toulavá kamera 11 Iveta Toušlová

Ani jedenáctý díl série nezklamal, popisuje spoustu dalších zajímavých míst v naší zemi více či méně známých.

17.08.2013 5 z 5

Toulky českou minulostí 5 Toulky českou minulostí 5 Petr Hora-Hořejš (p)

Čtu jednotlivé díly série postupně a asi se budu opakovat , když budu neustále dokola psát, jak je kniha poučná, čtivá a nesmírně zajímavá. Tento díl je převážně věnovaný napoleonským válkám . Přesto je zajímavé se dozvědět hodně o životě Marie Terezie a Josefu II. , o kterých si myslím, že byli nejvýznamnějšími panovníky z rodu Habsburků v našich dějinách.

18.07.2013 5 z 5

Toulavá kamera 10 Toulavá kamera 10 Iveta Toušlová

Čtu postupně všechny díly a v každém se dočtu o nějakých zajímavých místech, kde jsem ještě nebyla a které snad někdy navštívím.

26.06.2013 5 z 5

Toulky českou minulostí 4 Toulky českou minulostí 4 Petr Hora-Hořejš (p)

Období po porážce na Bíle hoře patří bezesporu k nejtragičtějším obdobím v našich dějinách. Je z toho až smutno, když si přečteme , jak to vlastně všechno probíhalo - nešťastná bitva, následující emigrace české nekatolické inteligence a šlechty a poté zábor jejich panství cizí šlechtou. Pak přišla třicetiletá válka, neskutečná bída, války, hladomory , nevolnictví, robota. Pouze nástup baroka ve stavitelství, hudbě,malířství a sochařství dává této době aspoň trochu jasu. Kniha opět nezklamala, srozumitelná, poutavě napsaná a už se těším na 5.díl.

23.06.2013

Toulky českou minulostí 3 Toulky českou minulostí 3 Petr Hora-Hořejš (p)

Krásně a srozumitelně napsané, žádná nudná učebnice dějepisu. Nejvíc mě zaujaly kapitoly věnované životu císaře Rudofa II.

23.05.2013 5 z 5

Toulavá kamera 9 Toulavá kamera 9 Iveta Toušlová

Další díl knihy s 50 zajímavými a krásnými místy v naší zemi a určitě aspoň některé z nich navštívím.

23.05.2013 5 z 5

Poslední Habsburkové: Karel, Zita, Otto a snahy o záchranu císařského trůnu Poslední Habsburkové: Karel, Zita, Otto a snahy o záchranu císařského trůnu Jiří Pernes

Zajímavá, docela čtivá kniha o období, o kterém jsem doposud nic nevěděla .

03.05.2013 2 z 5

Vraždy v rodě habsburském Vraždy v rodě habsburském Sigrid-Maria Größing

Zaujal mě nejvíce osud císařovny Alžběty- Sisi, už jsem její příběh četla několikrát v knihách jiných autorů a je zajímavé srovnávat různé úhly pohledu na tuto výjimečnou a asi hodně nešťastnou ženu.

17.04.2013 2 z 5

Toulky českou minulostí 13 Toulky českou minulostí 13 Petr Hora-Hořejš (p)

Kniha se čte doslova jedním dechem. Nejvíce mě zaujaly kapitoly o malířství a architektuře . Obdivuji autora, jak dokáže o dějinách psát tak poutavě a zajímavě. Přečetla jsem si i kapitoly o letectví a začátcích kinematografie, což by mě asi v jiné knize nezaujalo.
Doufám, že se brzy dočkám dalšího dílu Toulek.

13.04.2013 5 z 5

Toulavá kamera 7 Toulavá kamera 7 Iveta Toušlová

Co napsat ? Zajímavé,čtivé, inspirativní k výletům, odpočinkové.

07.04.2013

Toulky českou minulostí 12 Toulky českou minulostí 12 Petr Hora-Hořejš (p)

Hodně zajímavě čtení o hudebních skladatelích, malířích, podikatelích i politicích té doby.

04.04.2013

Toulavá kamera 8 Toulavá kamera 8 Iveta Toušlová

Čtu všechny díly v pořadí, v jakém vyšly. Kniha , která nezklame, odpočinková a poučná.

16.03.2013

Toulky českou minulostí 9 Toulky českou minulostí 9 Petr Hora-Hořejš (p)

Tento díl patří asi k těm nejzajímavějším z celé série. Málokdy se mi stane , že v naučné literatuře najdu knihu, kterou přečtu jedním dechem. Osudy Habsburků jsou někdy neuvěřitelné.

16.03.2013

Co v průvodcích o Praze nebývá Co v průvodcích o Praze nebývá Stanislava Jarolímková

celkem dobr

27.12.2012

Zapomenuté krásy vlasti Zapomenuté krásy vlasti Jan Šmíd

Kniha vydaná před 40lety...,černobílé fotografie, autor nászavádí do míst již tnekrát zapomenutých a dnes již možné neexistujících.

27.12.2012

Zajímavé čtení, možná ze všech dílů série Co v průvodcích nebývá nejlepší. Přivítala bych možná více fotografií.

13.11.2012