Hanilelai Hanilelai komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nádherně napsaný příběh! Oceňuji prolínání děje z pohledu dcery a otce. Těžko uvěřit,že otec žije v podstatě nový, druhý, život...a prece ano,a tak odlišně! Nejvic me zasáhla ta tichost,ve které oba dva dožívají spolu....

23.02.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha se mi velmi moc libila, ale... Szila jsem se s hlavnim hrdinou i Baxterovou vcelku rychle. Napad vyborny- jak s panakem,tak se seznamem. Jen jsem si do posledni chvile nechtela pripustit,ze zaver bude takovy, jaky je. Je to zklamani...Myslim, ze tak vyborne rozjeta kniha by si zaslouzila lepsi závěr. Nerikam, at je vrahem např. novy pritel exmanzelky, ale nejakou tresnicku na dortu...no, proste odmenit čtenáře za svou detektivni praci! Navic mi prijde zcela mimo, kdyz automaticky nejede vysetrovani ve starych pripadech/archiv a ze novy člen pololicie, ktery doposud pusobil na podvodech, se pasuje do role experta na profil pachatele. To je asi vysmech, ne? Fakt super rozjeta věc, ale jde do kytek se svym závěrem. Pokud by ovsem druhy dil tento zaver ospravedlnil, a prinesl ctenari dostatecne objasneni a "vybrusleni" Wolfa z teto situace, kdy sam zna identitu vraha, beru vse zpět.

30.01.2018 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Výborná ceska detektivka. Propracovane postavy i dej. Vypraveni vas vtahne doslova do děje.

30.01.2018 4 z 5

Omyl komisaře Palmua Omyl komisaře Palmua Mika Waltari

Výborná detektivka! Vtipná, dej plyne, zadne zbytecne okecavani. Žádné drasticke scény. ...čtenář ma odhalit pachatele, a to je hlavní. Autor nezklamal...

21.11.2017 4 z 5

Řeka času Řeka času Beverly Swerling

Tento druh příběhů spíše nevyhledavam. Líbí se mi propojení vyprávění ze současnosti a minulosti. I historicky a nabozensky kontext. Krom toho mysteriozniho pohledu teda☺ Příjemná oddychovka na léto.

07.07.2017 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha je vynikajici,co se týče vykresleni mezilidskych vztahů, kde hlavni roli hraje laska k jedne ženě. RT ma bohatou slovni zásobu a používa v textu spojeni slov, ktera jsou v beznem hovoru typická. Navodi tak prijemnou,
nenásilnou atmosferu pribehu. Oceňuji u ní, ze je empaticka a neodbyla ani jednu z postav příběhu (snad jen - proč se Honzuv otec stěhuje do Košic?). Rada čtu detektivky a tato kniha jí neni v pravem slova smyslu. Byť čtenář do posledni chvíle vaha, která ze dvou žen mohla mít větší motiv☺ Postavy detektivů jsou jen jakýmsi "křovím" , snad abychom měli pocit, ze jsou zde jasně dane hranice, které uz překročit nelze. Ale ten, kdo se pokusil zabít stejně nakonec zůstává volný...tak jako konec příběhu. Jedinou výtku mám - přijde mi nelogické, když M. opět nabyde paměť, ze neudělá to, co se od ní čeká, tj. proč neuda pachatele pokusu vraždy? V zaveru uz působí spíše jako psychopatka a urcite by zvolila tuto variantu. Vyřešila by si tím elegantně způsob,jak se dostat na místo, o které celou dobu usiluje (a otazka, jak to vezmou ostatni z rodiny by mohla byt otevrena). RT ji misto toho posadi do letadla směr sever...ale i tak ma kniha velké kouzlo a dostane vás! Nakonec vám přijde svým způsobem sympatický každý a přejete si, ať je pachatel radši někdo mimo, třeba ten úchyl☺

07.07.2017 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Kniha byla moc fajn. Bohužel motiv vraha najdete hned a jen vahate,který ze dvou to mohl udělat...postavy a vztahy velmi zdlouhavě popisované, což svědčí o rozjezdu nové série o psychologovi SB. Závěr knihy sice překvapí, ale nešokuje. Čtenář podvedome podobny zaver čeká. Máme tu prostě nového hrdinu, kterého budeme mít rádi. Záleží ovšem na tvurcich if v dalších dílech překvapí víc než v díle prvním. Pokud čtenář čte detektivky hodně a rad, přál by si větší zvrat děje. Zde nebylo ani napeti, spíše vice psychologie , coz v zadnem pripade knihu nečiní méně ctivou ba právě naopak. Tak hurá na 2. díl ☺

19.06.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Kniha je opět skvěle napsána, byť není určitě nejlepší knihou ze série o HH. Vraha lze najít relativně rychle, ale autor se snaží mlzit do poslední chvilky...otevreny konec lze jen uvitat!

10.06.2017 4 z 5

Bratři, sestry a jiná neštěstí Bratři, sestry a jiná neštěstí Václava Molcarová

Pro někoho může být tato kniha o "ničem", ale ve skutečnosti je krásně popsaným příběhem sourozenců a jejich všudypřítomného kamaráda. Uvědomíte si, jak dětství a dospívání ovlivní váš další život - co vše si s sebou ponesete, ať už hrdě či se smutkem v duši. U této knihy vám vyvstanou namysli vaše vlastní vzpomínky na dětství, kamarády, první lásky.... a srovnání - jaké je to teď? Chováme se podle vzorce rodičů? Děláme ty stejné chyby, za které jsme je dřív neměli rádi a v duchu si říkali, tak takhle se fakt nikdy chovat nebudu!!! Jen jsem postrádala vysvětlení, proč se Marie vrací právě v tuto chvíli? Práci si zde podle mého názoru mohla najít i dříve.Chybělo tomu něco jako...třešnička na dortu:-) Ale i tak jsem se s osudy hrdinů doslova sžila a fandila jsem trojici Tom-Marie-Adam až dokonce. Nicméně opravdu mě překvapilo, že i nejmladší sourozenec nějakým způsobem vnímal "pokřivenou" realitu tehdejšího života a nevědomky si ji nesla dál, byť lze připustit, že ve skutečnosti, znala otce jen z vyprávění ostatních členů rodiny.

04.05.2017 4 z 5

Přirozené příčiny Přirozené příčiny James Oswald

Skvělé čtení! Byť mi trochu vadí nadprirozeno, autor vykreslil velmi dobre vysetrovani, vztahy na pracovisti a linii nadprirozena. Škoda,ze autor nezaradil úvodní kapitolu na začátek knihy...

26.04.2017 4 z 5

Temnota Temnota Klára Janečková

Detektivní zapletka nicmoc....Jde velmi brzy poznat, oc v knize opravdu jde. Plus nepochopitelny fakt,ze najemny zabijak Annu nezabije ani na druhý pokus. Spíše červená knihovna....kniha je psána zdlouhavě, a proto mě překvapilo, ze Afrika je "odflakla" na pár stranách. ...

21.04.2017 2 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Romanticky příběh. Jen stěží lze uvěřit,ze by se mohl v reálu stát. Prostě happyend se vsim všudy. ...za to ubiram body. Na druhe strane musim ocenit autorovu schopnost vykreslit běžnou realitu, každodenní vztah ženy a muže, detaily, které v konečném celku působí impozantne. Těm dvěma musíte prostě jejich lasku/vztah závidět ☺ ne každý člověk potká v životě spriznenou duši a ne každý musí v životě řešit dilema - až kam se dá v lásce zajít?!

20.04.2017 3 z 5

Když je láska slepá Když je láska slepá Luisa Buresch

Oddychovka. Každopádně ukazuje, ze problémy má každý. ..a někdy není co závidět. Hlavní hrdinka nemá jasno,koho chce, ale tento fakt nelze knize vyčítat. Realita taková být může a někdy i je.

12.04.2017 3 z 5

Kniha je určena spíše rodičům. Najděte v ní každodenní radostí i starosti. Každý o sobě někdy pochybuje...patří to k naší roli rodiče. Nezbývá než obdivovat přístup maminky a její trpělivost při výchově dcer. Co mi kniha dala? Užívat si dětství mých dětí, protože uteče jako voda! Dávám plný pocet.....v knize jsem se prostě našla. I kdyz někdy spíše v přístupu tatínka ☺

12.04.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Joonu mám moc ráda. Nicméně velmi brzy čtenář odhalí lovce kraliku..což je opravdu skoda. Duo umi psat i lip! Kniha je ctiva a čte se jedním dechem. Otevřený konec - co víc si přát ☺

31.03.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Detektivka psaná pro ženy. Můžete si vybrat, jestli budete fandit opilé a zkrachovalé Rachel, Anne na mateřské či okouzlující oběti Megan. Co mohou mít společného tyto ženy je prostě nasnadě velmi brzy. Vydedukovat, kdo je vrah, je sice snadné, nicméně se mi líbila zejmena psychologie pribehu a způsob jakým autorka podává pohled na věc z úst tří žen. Minus ma závěr knihy. Kniha samá je psána zdlouhavě, avšak vyvrcholení stačí na pár stránek? Tak trochu uťaty konec....

14.03.2017 4 z 5

Ten, kdo odešel Ten, kdo odešel Lucy Dawson

Kniha psaná pro naivní ženy, které mají věřit v happyend, i kdyz udělají špatnou věc v manželství...Realita by byla prostě jiná. Červená knihovna mi prostě nesedla

13.03.2017 1 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Nádherné ilustrace, pocházející od sestry, ukazují Aňu i její rodinu osobitým způsobem. Z knihy dýchají vzpomínky na dětství a láska k životu. Aňa se otvírá čtenáři a svěřuje se v podstatě se vším, co ji leží na srdci. Kniha vtahuje velmi dobře do děje. Máte chuť vyběhnout ven do poli a luk a užívat si léta. Jist maliny a jahody, koupat se....nebo naopak v zimě si otevřít marmeladu nebo se jen zamuchlat do deky. A mozna dostanete chut si uvarit krupicovou kasi stejne jako ja☺Dílku dominují city k rodičům a dětem ....city, které vás opravdu dostanou.

10.03.2017 3 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

První kniha od tohoto autora. Zanechala ve mně zvědavost ohledně Malin a jejího života. Dobře vykreslena postava vyšetřující policistky. V díle se navic prolíná nevyřešené otazka citového vztahu matka/dcera vs. hlavní dejová linka příběhu. Spíše negativně vnímám detektivní zápletku - velmi brzy lze tušit, kdo stojí za vraždou děvčátek. Nadto mi nesedly v knize jejich monology -nemůžu se zbavit pocitů,ze bez nich by bylo dílo na lepší úrovni a ztížilo by se i odhalení vrahů....Nicméně je to subjektivní hledisko, a pokud vám nevadí číst příběh,kde se ubližuje malým dětem a kde jsou v rodine vztahy převážně asociální az psychopaticke, bude se vám kniha líbit. Další knihu bych však ráda četla, abych se dozvěděla víc o Mali ....a třeba bude i hlavní děj mene morbidni a autor dá více prostoru ctenari jako detektivovi☺

06.03.2017 2 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Tato kniha ukazuje,ze autor je schopný napsat pro čtenáře stejné napínavé a ctive dílo, aniž by musel v knize zmiňovat tuny mrtvol a stříkající krev. Nesba jsem si ztozoznila s HH, a proto me mile prekvapila tato utla kniha, jez nepostrada ani romantiku. Zajímavý výběr dějiště i okruh lidí nalezejicich k laestadianskemu hnuti. Hlavnímu hrdinovi se prostě muselo fandit☺

03.03.2017 4 z 5