hanča34 hanča34 komentáře u knih

Pandemie Pandemie Michal Kubal

Vzhledem k počtu stran bylo nutno některé části vynechávat, hlavně dění v Americe. Ale začátek připomínal děsivou detektivku s otevřeným koncem. A v podstatě konec v nedohlednu.

24.10.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nějak mně kniha nenadchla, už jsem četla od autorky lepší.

19.09.2021 2 z 5

Dokonalý manžel Dokonalý manžel Lisa Gardner

Vadilo mi hodně chyb v překladu. Místy detektivka, místy skoro porno. Tak nevím, úplně můj šálek čaje to nebyl.

30.08.2021 3 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Moje první kniha od autora a rovnou výborná.

25.08.2021 5 z 5

Prchající stín Prchající stín Jan Cimický

Pana Cimického si vážím, ale detektivku od něj už číst nebudu, jedna stačila.

15.08.2021 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Myslím, že se shodnu s ostatními, je to oddychovka. Začala jsem Veronikou, jak někteří radí a tohle pořadí mohu doporučit. Nic moc jsem nečekala a docela jsem byla překvapená.

09.06.2021 3 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Odpočinková kniha, ale ne červená. Měla jsem před očima hlavní hrdiny ze seriálu na Netflixu a ti mně byli sympatičtí. Taky děj v knize má víc hlavu a patu než seriál.

26.05.2021 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Připadalo mi to jak 2 knihy v jedné a ani jedna mně moc nenadchla. Liane mně zklamala.

23.05.2021 2 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

I o vážných věcech lze psát vtipně, velmi inspirativní.

13.04.2021 5 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Spisovatelka mně opět nezklamala. Počátek byl trochu vleklý, ale pak se to rozjelo.

01.04.2021 5 z 5

Zvyknout si na Korfu Zvyknout si na Korfu Hana Anthi

Zajímavé čtení o tom jak kdysi šel život na Korfu, rozhodně to nebyla žádá selanka.

01.04.2021 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Tak 600 stran knihy jsem přečetla naposledy někdy v dětství, dlouhé popisy domů, oděvů, typů lidí. To už se mi nikdy nepodaří, takže můj šálek kávy to není. Ale dá se seznámit s postavami a pak číst jen pasáže, které mi připadají nosné. Touto cestou jsem šla a pochopila jsem vše.

16.03.2021 3 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Hrdinsky jsem přečetla asi 200 stran a pak už jen listovala. Konec byl asi nejlepší z celé knihy. Zatím pro mně nejslabší kniha od této autorky.

02.03.2021 2 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Už jsem přečetla 3 knihy a všechny se mi líbily. Údajně by měla vyjít čtvrtá, tak už se těším.

12.02.2021 5 z 5

Bhútán, má láska Bhútán, má láska Tereza Boučková

Autorka má můj obdiv jako žena, která dokázala Bhútán projet většinou na kole ve svých asi 60 letech. Kniha je vtipná, poučná, pozitivní tak jako popisovaná země.

12.02.2021 5 z 5

Transsibiřská odysea: Po stopách legionáře Jana Kouby Transsibiřská odysea: Po stopách legionáře Jana Kouby Ina Píšová

Při čtení jsem vzpomínala na svého dědečka - legionáře v Rusku. Dnes bych se vyptávala, ale už není koho.

02.02.2021 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Pěkný příběh, nic neobvyklého, ale mně přinesla potěšení

08.12.2020 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Beru to jako pozvánku na film. Jednotlivé kapitoly jsou jako jednotlivé střihy v různých letech Mikoláškova života. Pro představu to stačí, ale film bude určitě lepší.

14.11.2020 5 z 5

7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství 7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství Josef Urban

Tato kniha se snad ani nemůže líbit. Je hrozné, co museli lidé v Sudetech prožívat, ať již naši lidé na začátku války a pak Němci při odsunu. Spravedlnost si každý ohnul podle sebe. Vadily mi neustálé přesuny nějakých part mezi jednotlivými statky, pro mne to bylo nějaké zmatené.

04.11.2020 3 z 5

Jemně zaostřeno Jemně zaostřeno Tess Stimson

Pro mně tato kniha není. Četla jsem jiná její díla a ta mně více zaujala. Takže nedočteno

29.10.2020 2 z 5