hanca hanca komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Splnila očekávání, jen tedy závěr mě trochu zklamal, byl takový nedotáhlý

29.12.2019 5 z 5

Oběti života Oběti života Jan Cimický

Moc jsem si od knížky neslibovala, ale oopravdu mě vtáhla do děje, který má rychlí a občas nečekaný spád. Pokud má rád někdo Remarqovi knižky učitě se mu bude líbit...

30.11.-0001 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Moje nejoblíbenější knížka. Hodně mě donutila přemýšlet nad životem a nad tím jak rychle může skončit...

Snílci Snílci Gilbert Adair

Má velmi zajímavý a ne moc často použiváný děj. Pokud chce někdo knížku protkanpu sexem, tak by si jí měl sehnat.

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Tolik slz mi smíchem neteklo už dlouho:D opravdu úžesná k odpočinku či zahnání chmurů.

Pokání Pokání Ian McEwan

Začátek knihy nenasvětčuje tomu, jak je kniha opravdu skvělá, takže bych radila dojít dál než na prvních pár stránek, protože vás následně určitě nezklame.

Máslo na hlavě Máslo na hlavě Jana Bryndová

Je to nenáročná knížka na dovolenou či k odpočinku. Vřela doporučuji, protože se u ní člověk opravdu zasměje.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Je označována za nejlepší dílo Coelho, ale popravdě se mi líbí více jeho jiná díla. Pokud máte ale rádi jiné jeho knížky, tak vás určitě i tentokrít nezklame.

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Knížka je napsáná v Marguezovým způsobem, takže by si měl zájemce o tuto knížku přečíst nějdříb nějakou jeho tenčí knížku, aby si zvykl na jeho styl a pak vřele doporučuji.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Ikdyž knížky s tématikou detektivky moc nemusím, tak tadyta mě opravdu nadchla a běhěm dne jsem jí přečetla. Film s ní se nedá srovnávat a opravdu všem doporučuji:)

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Knížka i film skvělí, jen bych doporučovala před filmem přečíst knížku, v niž jsou lépe vyobrazeny myšlenkové pochody hlavního hrdiny.

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Vynikájící kniha, která se zabívá otázkou zabití jiného člověk a zároveň tím, aby si člověk zachoval svoji duši.

Příběhy obyčejného šílenství Příběhy obyčejného šílenství Charles Bukowski

Řekla bych, že tato kniha je tématicky podobná jeho dalším dílům, některé povídky jsou úplně dokonalé a člověk se u nich opravdu od srdece zasměje, ale jiné jsou takové docela nezáživné a stojí o to je přeskočit.

30.11.-0001 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Myslím si, že tato kniha je jedna s nejlepších s tématikou 1.sv.války.Jí i její dva volně navazující díly Cesta zpátky a Tři kamarádi bych doporučila každému kdo se jen trochu zajímá o témeta spojená s 1.sv.válkou či krizí v meziválečném Německu.