hanapek hanapek komentáře u knih

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Knihu jsem četla již asi před 25 lety. Vím, že se mi tehdy velice líbila. Následně jsem viděla film, také perfektní. Teď ČT začala vysílat seriál, a to mne donutilo si tu knihu opět otevřít a trochu si děj osvěžit.

02.02.2020 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Knihu jsem "četla ušima" jak jen to šlo a byl to "mazec", nemohla jsem se dočkat další cesty do práce (jen kvůli poslechu). Velkou zásluhu na tom má přednes Petry Špalkové, která ji načetla. Už pouštím Sovu.

14.01.2017 5 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Nádherná knížka mého dětství, která se líbila i mým dětem.

02.09.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

"konzumovala" jsem knihy o Joonovi Linovi ve formě audioknih při cestách do a z práce, a litovala, že cestování trvá jen 1/2 hodiny. Konečně jsem je "dočetla" , už aby bylo další pokračování, přece to autoři tak nenechají.?

07.08.2014 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jako knihu jsem to nikdy nedočetla ale jako film pěkné, asi to chtělo ty herecké kreace Synkové, Vacka a hlavně Víznera.

22.06.2014 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Děj této knihy byl, na můj vkus, příliš překombinován. Ale jak již zde někdo napsal, hned bych se vydala do Florencie a Benátek.

23.05.2014 3 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Moc hezká historická detektivka (pro ty já mám velkou slabost), podařilo se mi sehnat ostatní knihy do série a už se těším, až je přečtu. Adelie je úplně jiný typ "detektiva", než jsme zvyklí a moc jí fandím.

11.03.2014 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Další případ, kdy se mi film líbil víc

21.01.2014 3 z 5

Knoflíková válka Knoflíková válka Louis Pergaud

Více se mi líbil film, verze z roku 1962 je úžasná.

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Kožík uměl napsat životopisy.

Muži ve stínu Muži ve stínu Thea Leitner

Chudáci chlapi slavných žen

Obrazy vyprávějí Obrazy vyprávějí Marcus Lodwick

Krásná publikace, kterou jsem dostala darem. V současné době si ji musím půjčovat od vlastní dcery.

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

Kniha mého dětství, kterou jsem přečetla mockrát a vždy u ní uronila nějakou tu slzičku. Krásně dojemná i když s odstupem času dost naivní.

Královna bez koruny Královna bez koruny Margaret Campbell Barnes

Četla jsem několik knih o Jindřichu VIII. Tahle se mi hodně líbila. Jediná popisuje podrobněji jinou ženu než Annu Boleynovou.

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Vzhledem k tomu, že jsem dříve viděla film, jsem si chvílemi připadala, že čtu scénář.

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Jedna z mála knih u kterých se mi více líbila zfilmovaná verze, pan Petr Čepek i Iva Janžurová byli nepřekonatelní.

Bezhlavý muž Bezhlavý muž Lauren Haney

Opět mé oblíbené téma historických detektivek. Zhltnuto během pár dnů

Zabiják bohů Zabiják bohů Lynda Suzanne Robinson

Zase knižní série, kterou jsem zhltala. Nemůžu si pomoct, ale zbožňuji historické detektivky.

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Úžasná kniha, kterou jsem četla už mnohokrát, nikdy nezklamala a vždy jsem se "řezala" smíchy

Mrtvé oči Londýna Mrtvé oči Londýna Edgar Wallace

Vždy se u "Walasovek" velmi dobře bavím. Viděla jsem i několik zfilmovaných - nemají chybu