hanap

PohřbeníPohřbeníEllison Cooper

(+ SPOILER) Pěkně, kniha drží tempo, napětí by se dalo krájet.
Mám přečteny všechny díly této série a řekla bych, že je to čím dál tím lepší.

28.07.2021

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Drsné, napínavé, čtivé.

PopravčíPopravčíChris Carter

To byl pořádný "nervák". Detektiv Robert Hunter a jeho kolega se stávají moji oblíbení
vyšetřovatelé.

Ze světa lesních samotZe světa lesních samotKarel Klostermann

Poslouchám jako četbu na pokračování v rádiu. Je to úžasné. Určitě si seženu další jeho knhy a určitě se vydáme na Šumavu.

03.05.2019

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Moje první Petra Dvořáková a hned skvělý příběh. Kniha čtivá, uvěřitelná. Přes všechny jeho chyby sympatický doktor Grábl. Dobrý operatér, otec, mizerný manžel a přesto člověk který má v sobě kus hrdosti a postaví se zlu, i když může úplně všechno stratit. Moc pěkné čtení.

12.10.2019

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Šikmý kostel je velmi zajímavá kniha, která pojednává o několika generacích horníků z Karwiné. Podepisuje velmi těžký život horníků, jejich žen, vlastně celych rodin, který se ještě zhorší po dolním neštěstí. Pojednává také o soužití Čechů a Poláků po skončení první světové války a ustanovení hranice Československa. Tyto dějinné události nejsou příliš známé.

24.07.2020

MedvědínMedvědínFredrik Backman

Nenapíšu nic lepšího než je v komentářích pode mnou. Je to skvělé čtení, které pomalým tempem přivede čtenáře do plných obrátek a nelze knihu odložit. Krásné, krásné,..

05.11.2020

Jako hvězdy v temné nociJako hvězdy v temné nociJojo Moyes

Letos mám štěstí na výběr knih, již druhá kniha, která pro mě byla milou společnicí. Příběh o statečných ženách, které v těžkých podmínkách provozují knihovnu a knihy svým čtenářům rozvažejí na koních po okolních horách za každého počasí a přes odpor některých hodně konzervativních spoluobčanů, především mužů...

03.02.2021

AndílekAndílekLucinda Berry

Už dlouho se mnou žádná kniha tak nezamávala jako Andílek. Chvílemi jsem si říkala, že ani nechci vědět jak to bude pokračovat.
Doporučuji číst jen pro silné povahy.

04.06.2021

Světelný klamSvětelný klamLouise Penny

Navštívila jsem přátelé v Three Pines. Tak na mě působí knihy Louise Penny. Těším se na další knihu, vždy je to příjemné čtení.

03.10.2019

CopCopLætitia Colombani

Tři ženy, tři osudy, tři velmi odlišné lokality .
Přesto si jsou tak podobné, svoji houževnatostí dosáhnout svého cíle a bojovat za své ideály.

29.12.2021

RanhojičRanhojičNoah Gordon

Krásný příběh o chlapci a jeho touze po vědění.Děj se odehrává v11. století , sirotek Robert Cole se stane učňem a společníkem bradýře , který ho zasvětí do léčení , chlapec v sobě najde schopnost ,dar od boha vycítit v lidech blízkost smrti.Časem si uvědomí , že jeho vědomosti nejsou dostatečné ,chce se stát lékařem ,za touto dovedností se vydá na cestu do Persie za věhlasným lékařem té doby Ibn Sínu Avicennu. Nádherně ,laskavým jazykem napsaná kniha ,moc jsem si její čtení užila . Doporučuji.

05.05.2013

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Patřím do menšiny, mě se kniha nelíbila, nemohla jsem se začíst, trápila jsem se s ní, a v polovině knihy jsem to vzdala. Recenze a námět mě zlákal k zakoupení knížky a potom už jen zklamání. Je mě to líto.

19.04.2017

V ráji šumavskémV ráji šumavskémKarel Klostermann

Krásná kniha o Šumavě a těžkém životě zdejších lidí.

10.05.2019

Kudy vchází světloKudy vchází světloLouise Penny

Krásná, napínavá, laskavá kniha. Ve vesničce Three Pines bych ráda strávila volný čas, zašla bych do bistra, navstivila Claru, pozdravila Rut....nádhera.

26.08.2019

Zrcadlový mužZrcadlový mužLars Kepler

Zrcadlový muž, drsná, dramatická, napínavá a dobře se kniha čte. Líbila se mně stejně jako ty předchozí a to jsem ráda, že řada neuvadá, ba právě naopak. Již v půlce knihy jsem si byla jistá, ze znám vraha, ale omyl je to úplně jinak a to mě hodně baví. Těším se na další dílo "pana Keplera".

16.01.2021

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Příběh psa Gumpa milé, laskavé, veselé i smutné povídání z pohledu pejska. Audio v podání Ivana Trojana krásný zážitek.

15.02.2021

V kleciV kleciEllison Cooper

To byla jízda a překvapivé rozuzlení.

30.06.2021

Bretaňské poměryBretaňské poměryJ. Bannalec (pseudonym)

Jsem v půlce a od rozhodnutí knihu odložit mě zabránily předchozí komentáře, vás kteří jste knihu dočetli. Pomalé, napětí na druhé straně textu knihu opustilo také. Jediné co se mi líbí je moje a komisařova láska ke kávě. No a nakonec to dobře dopadne

12.07.2021

Šamanský bubínekŠamanský bubínekJarmila Pospíšilová

Dobrý detektivní příběh, příjemné čtení, gradujici k rozuzlení.

20.11.2021

SkálaSkálaPeter May

Skála - román ,který jsem četla s velkou chutí ,výborně se prolíná minulost s přítomností a otvírá se životní příběh policejního detektiva Fina Macleoda .Určitě se k této knize po čase ještě vrátím.Doporučuji .

14.05.2013

ZátišíZátišíLouise Penny

Louise Penny umístila příběh do malebné vesnice a laskavým jazykem líčí obyvatele této vsi a vraždu jedné z nich.Trochu si to odporuje , ale z každé stránky jsem cítila idylku toho místa , zamilovala si obyvatele vísky Three Pines .

05.07.2014

Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJussi Adler-Olsen

Nejlepší kniha (mého) léta 2016. Carla Morcka z Oddělení Q a jeho pomocníky jsem si zamilovala.

02.09.2016

Rudý ZemanRudý ZemanJaroslav Kmenta

Pro mě nejlepší kniha roku. Pohled do politického zákulisí, názorně ukazuje kdo je kdo, s kým se kamarádi a komu to vyneslo politický, ale i materiální vliv a to vše v hlani roli Miloš Zeman, toho času prezident. Mám v audio. Knihu doporučuji všem, příznivcům i odpůrcům.

09.12.2019

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Vtipnou formou popsané trable jedné aristokratické rodiny mně pobavil. Jóó není to lehký dostat v restituci zámek, i když zachovalý.

01.05.2020

LíškaLíškaFrederick Forsyth

F. Forsyth skvělý vypravěč , z mnoha popsaných událostí člověka mrazí. Možná napsal i lepší dila, ale Liška nic neztrácí na zajímavosti.

03.10.2020

Stín větruStín větruCarlos Ruiz Zafón

Krásné čtení o knihách, dospívání, lásce, tajemství, vše umně propletené.
Je to čtenářská lahůdka.

06.03.2021

Mrazivé světloMrazivé světloYrsa Sigurðardóttir

Mrazivé světlo, napínavé, tajemné čtení. Vrah dlouho ukrytý v ději. Příběh rozjasňuje hlavní postava Tory její přítel vyšetřovatel z Německa a také její děti. Bojovala jsem s Islandskými jmeny jmény a že jich bylo.
Doporučuji

25.04.2021

Kejklíř, Smrt a BlázenKejklíř, Smrt a BlázenJarmila Pospíšilová

Pani Pospíšilová píše výborné, uvěřitelné detektivní příběhy z českého venkova.
Opět mě vtáhla do děje, děkuji

13.06.2021

Hora mezi námiHora mezi námiCharles Martin

(+ SPOILER) Kniha a příběh, který popisuje se mně moc líbil. Film jsem neviděla tak nejsem ovlivnená. Miluju napínavé knihy s dobrým koncem. Doporučuji.

21.08.2021