hanap hanap komentáře u knih

Králové bourbonu Králové bourbonu J. R. Ward (p)

Moje první setkání s autorkou a jsem spokojená. Toto rodinné drama me dostalo, asi jsem otevřela knihy ve správném načasování. Laska, penize, úspěchy a pády čtu v době cornaviru. Za mně fajn čtení.

02.06.2020 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Kniha je napínavá, čtivá, děj dobře napsaný. Přesto musím poznamenat, že mě některé postavy pěkně stvaly. Hannah bezcitná mrcha, Jo rozmazlená, zaujatá, nejvic se mě libily Ruby a její babička lady Holtová

16.05.2020 3 z 5

Řeka v temnotě Řeka v temnotě Masadži Išikawa

Silný a velmi smutný a asi né ojedinělý příběh ze Severní Koreje.

14.05.2020 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipnou formou popsané trable jedné aristokratické rodiny mně pobavil. Jóó není to lehký dostat v restituci zámek, i když zachovalý.

01.05.2020 4 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Jedna z nejlepších knih z tohoto žánru, napínavý a přesto předvídatelný příběh našich moderních dějin. Škoda, myslím, že jsme si zasloužily lepší historii.
Budeme ostražitější, poctivější,. ...?

25.04.2020 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Hodně drsná krimi.

18.04.2020 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Setkání s Charlie, policejní vyšetřovatelkou v době Korona krize, bylo pro mně příjemným rozptýlením, dobrý příběh, sadistický vrah nakonec odhalen.

13.04.2020 4 z 5

Vražedná akademie Vražedná akademie Martin Olczak

Velmi dobře napsaná detektivka. Má to to spád, napětí, včas ukončené, aby se to nerozplizlo.Vyšetřovatelka Claudie a přítel knihovník Leo sympatičtí a uvěřitelní. Knihu doporučuji.

28.03.2020 4 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Náhodně jsem se setkala s touto knihou. Líbila se mě na tři hvězdičky.

21.03.2020 3 z 5

Bez víry Bez víry Karin Slaughter

Prožila jsem víkend se Sárou a Jeffrym při hledání vraha mladé dívky. Výborně napsaný krimi příběh. Vyhledám ještě další příběhy teto dvojice.

08.03.2020 4 z 5

Ukradený život Ukradený život Renée Villancher

Kniha se přečte za večer a v hlavě zůstane ještě dlouho.

03.03.2020 4 z 5

Konec světa v Breslau Konec světa v Breslau Marek Krajewski

Kniha se mě nelíbila, strácela jsem se v textu, kriminální rada mně byl protivný, jeho manželka taky. Kriminalistického tam bylo snad jen okrajově, nedočetla jsem, tak ani nevím, kdo vraždil.

23.02.2020 2 z 5

Prsten od vévodkyně Prsten od vévodkyně František Novotný

Já nevim co ve mě převládá, knihu pochválit, cítit se znechuceně, za to, že autor nechal pani Boženu osahavat Stb-ckými zrůdami, nevim.
Ty hvězdy za to, ze nešlo knihu odložit.

16.02.2020 3 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Kniha plná napětí s dobrou zápletkou.

20.12.2019 4 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Pro mě nejlepší kniha roku. Pohled do politického zákulisí, názorně ukazuje kdo je kdo, s kým se kamarádi a komu to vyneslo politický, ale i materiální vliv a to vše v hlani roli Miloš Zeman, toho času prezident. Mám v audio. Knihu doporučuji všem, příznivcům i odpůrcům.

09.12.2019 5 z 5

Nikdy není pozdě na šťastné dětství Nikdy není pozdě na šťastné dětství Beatrice Landovská

Poslouchala jsem audio v podání paní Slavíkové, skvělé.
Zdánlivě vtipné vzpomínky na dětství vypráví dcera Pavla Landovského.

01.12.2019 5 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Kam se ztratil Peter Morrow na to se pokouší přijít vrchní inspektor ve výslužbě Gamache. Krásný příběh, možná nejlepší ze všech.

06.11.2019 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moje první Petra Dvořáková a hned skvělý příběh. Kniha čtivá, uvěřitelná. Přes všechny jeho chyby sympatický doktor Grábl. Dobrý operatér, otec, mizerný manžel a přesto člověk který má v sobě kus hrdosti a postaví se zlu, i když může úplně všechno stratit. Moc pěkné čtení.

12.10.2019 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Navštívila jsem přátelé v Three Pines. Tak na mě působí knihy Louise Penny. Těším se na další knihu, vždy je to příjemné čtení.

03.10.2019 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Krásná, napínavá, laskavá kniha. Ve vesničce Three Pines bych ráda strávila volný čas, zašla bych do bistra, navstivila Claru, pozdravila Rut....nádhera.

26.08.2019 5 z 5