hanucha hanucha komentáře u knih

Pojedeme na safari Pojedeme na safari Jiří Faltus

Mám ji doma od dětství. Některé básničky moc duchaplné nejsou, ale jsou tam i vtipné. Čtvrtá hvězdička za pěkné obrázky.

Pokřikovánky Pokřikovánky Alena Vostrá

Z knížky jsem si z dětství pamatovala pár básniček, ale nemohla jsem zjistit, jak se knížka jmenuje. Nakonec jsem na ni narazila a musela ji mít. Některé ty básničky nic moc, ale třeba "Bertička Berta lekla se čerta, vyletěl z krabičky, lekl se Bertičky" nebo "Emílek Emil týden se nemyl, od soboty do soboty, krk měl černý jako boty" nemají chybu :-) Děti se taky moc nasmály.

Koťátko má na vesnici kamarády Koťátko má na vesnici kamarády Urszula Kozlowska

Jedna z oblíbenějších knížek, jak dcery, tak i syna, četli jsme ji snad stokrát. Verše nejsou úplně hloupé a obázky se nám líbily. V období poznávání zvířátek ideální.

27.12.2019 5 z 5

Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen Josef Čapek

Žádný zázrak, autor napsal spoustu daleko lepších příběhů. Ale do výzvy super, protože jsem fakt neobjevila nic, co bych si chtěla přečíst. Toto byl takový malý švindl :-) Ale synkovi se to líbilo.

27.12.2019 2 z 5

Zlatou Prahou stověžatou Zlatou Prahou stověžatou Jan Alda (p)

Jako dítě jsem tu knížku úplně nesnášela, ani nevím proč, asi kvůli obálce a celkově jako nepražákovi mi nic neříkala. Ale kupodivu jsem ji nevyhodila a teď si ji vytáhl synek. Celkem mile mě překvapila, asi proto, že Prahu už celkem znám.

Korporac€ Korporac€ Pavel Hénik

No to teda byla jízda! Do knihy jsem původně jen nahlédla, že si ji pošetřím na později, ale už mě nepustila... Pokud nemáte čas přečíst si ji najednou, tak ji ani neotvírejte, nebo se vám budou zdát zběsilé sny, tak jako mně :-) Pokud o to člověk stojí, a je na to naladěn, v knize je spousta míst k hlubšímu zamyšlení, ale dá se i proletět jen tak po povrchu. Rozhodně doporučuju!

10.12.2019 5 z 5

Tamtamy doznívají Tamtamy doznívají Ota Setzer

Krásná kniha, kterou bych doporučila každému, kdo se chystá do světa pomáhat. Dnes už se setkáme s jinými problémy než v době jeho působení v Africe, na některé záležitosti už je jiný náhled, ale i tak je kniha nadčasová. Před autorem smekám, to co on by jen tak někdo nezvládl.

04.08.2019 5 z 5

Hluchavky Hluchavky * antologie

Na knížku jsem narazila úplně náhodou a velice mile mě překvapila. Přestože jsou povídky přes sto let staré, mají svou aktuálnost i dnes. Pěkná sonda do postavení tehdejších žen. Je mi s podivem, že jsem první, kdo knihu hodnotí. Některé autorky jsem neznala, ale určitě je zkusím znovu vyhledat.

26.07.2019 5 z 5

Neboj se vrátit domů Neboj se vrátit domů Aleš Palán

Kniha se dobře četla, nicméně já jsem trochu zklamaná, protože na otázky, na které bych v souvislosti se smrtí a umíráním chtěla znát odpovědi, se autor rozhovoru nezeptal. Nevím jestli záměrně, nebo ho to nenapadlo, těžko soudit.

30.03.2019 4 z 5

Pohádka o myslivci a víle Pohádka o myslivci a víle Václav Čtvrtek (p)

Pohádka mi přišla trochu praštěná, ale pro děti vlastně v pořádku, fantazii se meze nekladou :-) Tříletý synek tomu ale moc nerozuměl a pořád se na něco ptal, takže spíš je to asi pro starší děti.. Tři hvězdy za příběh a čtvrtá za krásné obrázky Dory Salaquardové, ty byly ze všeho nejlepší :-)

09.02.2019 4 z 5

Miloslav SONNY Halas - promovaný člověk Miloslav SONNY Halas - promovaný člověk Ivo Dostál

Moc pěkná knížka vzpomínek lidí, kteří Sonnyho znali. Z těch střípků, kde někde se vzpomínky prolínají a někde jsou úplně mimoběžné, se dá alespoň zčásti poskládat příběh tohoto neobyčejného muže. Děkuju Ivo Dostálovi, že knihu zeditoval :-)

09.02.2019 5 z 5

Bubi - zvířátka z lesa Bubi - zvířátka z lesa Eduardo Trujillo

Sice jsou to zvířátka z lesa, ale asi ne evropského, protože většina zvířat je tam z Ameriky. Ježci se setkávají s hlemýžděm, který ale vypadá spíš jako nějaká páskovka nebo co. Pokud si to děti prohlíží s někým, kdo zvířata nezná, mohou být zmatené :-)

24.01.2019 1 z 5

Zvířata z pralesa Zvířata z pralesa Gisela Socolovsky

Pěkné ilustrace, i když o reálnosti barev by se v některých případech dalo pochybovat, ale ty texty! To je strašná slátanina, rádoby verše, které by lépe napsal žák ZŠ (Motýli na louce létají a sladký nektar sosají. Mají tolik barviček, kolik je na louce kytiček. apod). Navíc to mají být zvířata z pralesa, ale z pralesa je tam tak maximálně papoušek nebo opice, ale většina jsou ze savany a jiných biotopů, z pralesa ne :-)

22.01.2019 1 z 5

Nejšťastnější generace Nejšťastnější generace Jan Cempírek

Na knížku jsem se moc těšila a nezklamala mě :-) Jen jak už bylo zmíněno, myslím, že to je pro ročníky autora +- max. 10 let, ostatní asi úplně nemůžou všechno pochopit a knihu si tak maximálně užít jako já :-) Děkuju autorovi!

20.01.2019 5 z 5

Doma Doma Jo Litchfield

Docela vtipná knížka, děti to moc bavilo, jen některé ty obrázky jsou z dost prehistorické doby a děti tak netušily, co to je např magnetofon nebo magnetofonová kazeta, obrázek telefonu taky neuměly zařadit a pod. Ale jinak je to moc bavilo si "číst" i když ještě neuměly písmenka :-)

16.01.2019 5 z 5

Jezevec Chrujda prochází divočinou Jezevec Chrujda prochází divočinou Petr Stančík

Příběh délkou ideální na čtení před spaním pro ani ne tříletého caparta, aby se dal za večer přečíst, ovšem tematicky pro daný věk úplně mimo. Tři hvězdy hlavně za hezké obrázky, které synka zaujaly.

24.12.2018 3 z 5

Na dvoře krále Jahji Na dvoře krále Jahji Sandro Volta

Pěkná kniha, čtivá a hlavně poučná z historického hlediska. Škoda, že jsem o ní nevěděla dřív. Když uvážím rok, kdy vznikla, je to úžasné svědectví o tehdejším Jemenu, ale i okolních zemích např. Eritrei apod.

19.08.2018 5 z 5

Už tě nemiluju Už tě nemiluju * antologie

Za mě celkem dobré, nijak zvlášť nenadchne, ani neurazí, žádná z povídek bych řekla že nevyčnívá...

06.02.2018 3 z 5

Nejlepší kandidát Nejlepší kandidát Stanislav Biler

Nápad super, místy jsem se moc bavila, ale celkově by to ještě něco chtělo.. není to kniha, od které bych se nemohla odtrhnout, spíš jsem se nutila to dočíst. Bonus pro mě byl ten, že jsem to četla ve dvou týdnech mezi první a druhou prezidentskou volbou :D

30.01.2018 4 z 5

Bezvadná knížka přečtená během dvou dnů. Autor je moje krevní skupina, máme toho společného víc, než jsem si myslela. Ač nejsem z oboru, byla srozumitelná, nechápu výtky na příliš mnoho odborných výrazů.. spíš mi oproti předchozím malinko chyběly ty ostřejší výrazy, které si myslím, že k takové práci patří, i když někomu možná vadily, a tak se je autor snažil zredukovat. Tomáši Šebkovi moc fandím a těším se na další čtení, víc takových lidí :-)

11.01.2018 5 z 5