Hamec - Příspěvky

Žabákova dobrodružstvíŽabákova dobrodružstvíK. Grahame

Asi bych doporučil pro děti nad šest let, kvůli dost šroubovaným větám. Příběh přiměřeně dobrodružný, ale někoho by mohlo iritovat nevyřčené prominutí zbytku trestu.

15.08.2017

Pálenka (Prózy z Banátu)Pálenka (Prózy z Banátu)M. Hořava

Osamělost banátského pobytu dává spoustu prostoru pro nechtěné vyplouvání vlastních (záměrně zapomenutých) vzpomínek. Krátké kapitoly jako podklad pro dlouhé přemýšlení...

24.05.2017

Muži pod ochranouMuži pod ochranouR. Merle

Počátek diktatury zaviněn souběhem drobností. Nikdo neví komu je možno věřit, které bláboly jsou myšleny vážně a které jen na pošťouchnutí.... atd. Cokoliv navíc je spoiler...

Komínek & BudíčekKomínek & BudíčekM. Kukovičová

Příhody Budíčka a Komínka, dvou nerozlučných kamarádů. Semtam se u nich doma mihne ještě Telefon... Krátké kapitoly vhodné na čas před usnutím, úsečné věty, místa na udržení rodičovy pozornosti:

"Dvěma prsty velké ručičky si měřil zrychlený tikot na zápěstí vteřinové ručičky.
93 tiků za minutu!
Ovykle jich mívá 60.
Každou vteřinu jeden."

09.06.2017

Smrt v BenátkáchSmrt v BenátkáchT. Mann

Do barvitých rozkošatělých souvětí se člověk musí dostat, ale pak to jede jak po másle. Doporučuju číst na jeden zátah bez přerušování.

04.10.2017

Jasnovidcem proti své vůliJasnovidcem proti své vůliH. Jaeger

Letní oddychovka na 1-2 odpoledne, děj odsejpá a netřeba přemýšlet nebo si pamatovat desítky postav.

24.07.2017

JazyčníkJazyčníkD. Šlosar

Jednohubka pro milovníky českého jazyka. Dozvíte se původ slov od Antuky po proteŽování, skloňování řídce používaných slov i výslovnost polských, rumunských i maďarských slov a jmen.

06.08.2017

Pokušení A-ZZPokušení A-ZZV. Páral

Hodně dobrý...
Vtipný moment odkazující k době vzniku románu: I v době přileb pro zvýšení IQ, mikroelektroniky, mezihvězdných letů a elektro-aut se vám může stát, že vám zmizí stěrače.

02.10.2017

Zpátky na zem aneb Opravdový životZpátky na zem aneb Opravdový životJ. Ferri

To, že ústřední pár vypadá jako děti, nemění nic na údernosti jejich vztahu a vztahu k lidem na vsi. Pobavilo.

28.12.2017

Největší tajemství Leopolda Bumbáce a Pohádka z Pekla pod SudemNejvětší tajemství Leopolda Bumbáce a Pohádka z Pekla pod Sudemk. autorů

Bumbác bavil mě i 4-letýho kluka... přiměřeně napínavý děj nás nepustil....
Naproti tomu Peklo pod sudem jsme dali pouhé dvě stránky, nečetla se moc dobře kvůli neustálému opakování jmen.

MyMyJ. I. Zamjatin

Forma deníku mi moc nesedla.

Řekněte Žofince...Řekněte Žofince...M. Szabó

Zamotané rodinné vztahy, chybné domýšlení nevyřčeného a na tom základě chybné jednání postav, samozřejmě s tím nejlepším úmyslem.

PylPylJ. Noon

Na můj vkus moc divoce napsané postavy (robopsi, zombíci, vládce snů, hipísáckej moderátor pirátského rádia atd....). Určitě by bylo vhodné si nejdřív přečíst Vurt a poznat ty dva světy zevrubněji, naštěstí na začátku Pylu je kapitola pro čtenáře bez předchozí znalosti.
Za sebe mám raději sci-fi od Lema a spol.

Nevěstince a nevěstkyNevěstince a nevěstkyR. Kopáč

Tuhle edici doporučuju číst s mapou po ruce.