Hamec Hamec komentáře u knih

Nad očekávání Nad očekávání Petr Vizina

Knižní rozhovor, při kterém se cítíte jako v Kinterově zaprášeném ateliéru. Vynikající historky ze začátků tvorby, ze styku s galeristy a ostatními umělci. Po přečtení mám pocit, že bych Krištofovi mohl tykat, protože "se přece známe".

14.12.2022 5 z 5

Fotografický blesk v digitální i klasické fotografii Fotografický blesk v digitální i klasické fotografii Jan Hlinák

Lehce zmatečné, naštěstí jsem si ji koupil pro rozšíření vědomostí, takže jsem zmatečnost odhalil. Začátečníkovi nedoporučuju.

09.04.2020 2 z 5

Žofka ředitelkou ZOO Žofka ředitelkou ZOO Miloš Macourek

Při čtení vám v hlavě bude znít Petr Nárožný.

15.12.2019 5 z 5

Všechny kapitoly čtivě a přístupně napsané... až na poslední - v té mi autor připadal přes míru hysterický. Ne že by byl hysterický neprávem, ale podle mě trochu shodil předchozí snahu o osvětu.
Jak bylo napsáno v jednom z předchozích komentářů - ti, kteří by ji měli mít jako povinnou četbu, na ni nikdy ani nesáhnou.

08.04.2019 5 z 5

Zaváté šlépěje. Osud sochaře Šlezingera. Zaváté šlépěje. Osud sochaře Šlezingera. Marie Bohuňovská

Další z řady lidí, jimž komunistický režim zničil život... Tenhle konkrétní umocněný tím, že se jeho konec odehrává v mém rodném městě...

08.01.2019 4 z 5

Nevěstince a nevěstky Nevěstince a nevěstky Radim Kopáč

Tuhle edici doporučuju číst s mapou po ruce.

06.10.2018 4 z 5

Pyl Pyl Jeff Noon

Na můj vkus moc divoce napsané postavy (robopsi, zombíci, vládce snů, hipísáckej moderátor pirátského rádia atd....). Určitě by bylo vhodné si nejdřív přečíst Vurt a poznat ty dva světy zevrubněji, naštěstí na začátku Pylu je kapitola pro čtenáře bez předchozí znalosti.
Za sebe mám raději sci-fi od Lema a spol.

22.07.2018 3 z 5

Řekněte Žofince... Řekněte Žofince... Magda Szabó

Zamotané rodinné vztahy, chybné domýšlení nevyřčeného a na tom základě chybné jednání postav, samozřejmě s tím nejlepším úmyslem.

15.05.2018 4 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Forma deníku mi moc nesedla.

07.05.2018 3 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Počátek diktatury zaviněn souběhem drobností. Nikdo neví komu je možno věřit, které bláboly jsou myšleny vážně a které jen na pošťouchnutí.... atd. Cokoliv navíc je spoiler...

02.04.2018 5 z 5

Největší tajemství Leopolda Bumbáce a Pohádka z Pekla pod Sudem Největší tajemství Leopolda Bumbáce a Pohádka z Pekla pod Sudem kolektiv autorů

Bumbác bavil mě i 4-letýho kluka... přiměřeně napínavý děj nás nepustil....
Naproti tomu Peklo pod sudem jsme dali pouhé dvě stránky, nečetla se moc dobře kvůli neustálému opakování jmen.

16.03.2018 3 z 5

Zpátky na zem aneb Opravdový život Zpátky na zem aneb Opravdový život Jean-Yves Ferri

To, že ústřední pár vypadá jako děti, nemění nic na údernosti jejich vztahu a vztahu k lidem na vsi. Pobavilo.

28.12.2017 5 z 5

Smrt v Benátkách Smrt v Benátkách Thomas Mann

Do barvitých rozkošatělých souvětí se člověk musí dostat, ale pak to jede jak po másle. Doporučuju číst na jeden zátah bez přerušování.

04.10.2017

Pokušení A-ZZ Pokušení A-ZZ Vladimír Páral

Hodně dobrý...
Vtipný moment odkazující k době vzniku románu: I v době přileb pro zvýšení IQ, mikroelektroniky, mezihvězdných letů a elektro-aut se vám může stát, že vám zmizí stěrače.

02.10.2017 4 z 5

Žabákova dobrodružství Žabákova dobrodružství Kenneth Grahame

Asi bych doporučil pro děti nad šest let, kvůli dost šroubovaným větám. Příběh přiměřeně dobrodružný, ale někoho by mohlo iritovat nevyřčené prominutí zbytku trestu.

15.08.2017 3 z 5

Jazyčník Jazyčník Dušan Šlosar

Jednohubka pro milovníky českého jazyka. Dozvíte se původ slov od Antuky po proteŽování, skloňování řídce používaných slov i výslovnost polských, rumunských i maďarských slov a jmen.

06.08.2017 4 z 5

Jasnovidcem proti své vůli Jasnovidcem proti své vůli Henry Jaeger

Letní oddychovka na 1-2 odpoledne, děj odsejpá a netřeba přemýšlet nebo si pamatovat desítky postav.

24.07.2017 3 z 5

Komínek & Budíček Komínek & Budíček Michaela Kukovičová

Příhody Budíčka a Komínka, dvou nerozlučných kamarádů. Semtam se u nich doma mihne ještě Telefon... Krátké kapitoly vhodné na čas před usnutím, úsečné věty, místa na udržení rodičovy pozornosti:

"Dvěma prsty velké ručičky si měřil zrychlený tikot na zápěstí vteřinové ručičky.
93 tiků za minutu!
Ovykle jich mívá 60.
Každou vteřinu jeden."

09.06.2017 4 z 5

Pálenka: Prózy z Banátu Pálenka: Prózy z Banátu Matěj Hořava (p)

Osamělost banátského pobytu dává spoustu prostoru pro nechtěné vyplouvání vlastních (záměrně zapomenutých) vzpomínek. Krátké kapitoly jako podklad pro dlouhé přemýšlení...

24.05.2017 4 z 5