HaHy7 HaHy7 komentáře u knih

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Opět kniha, která pohltí a nepustí. Můžete se stát postavou příběhu, kdy vám je srdce zlomeno a postupně ho ze střípků skládáte zpět. Hned od počátku máte představu, jak to nejspíš dopadne, ale příběh je okořeněný tolika emocemi. Zažíváte frustraci, naštvanost, dojetí, empatii, štěstí, lásku v různých rovinách, vděčnost, naději... Prostě slzy budou, alespoň u mě ano.

16.07.2023 5 z 5

Zvuky probouzení Zvuky probouzení Petr Třešňák

Kniha je těžká na čtení, ale má vypovídající hodnotu. O problematice autismu jsem četla nejednu knihu, ale asi tato ve mě nechává zatím největší stopu. Hezky se čte, co všechno jim Dorotka při svém handicapu dává, jak je obohacuje, ač to stojí nemalou daň. Není zde nabízeno žádné univerzální řešení, jak na dítě s autismem, ale životní zpověď rodičů, kteří nezlomili nad svou dcerou hůl. Úžasné je jejich poznání, že pokud tu chtějí být pro ni, musí se především postarat sami o sebe a vůbec to nepůsobí nijak sobecky, naopak velmi rozumně. Autoři mají můj velký obdiv a respekt. Jejich výpovědi jsou velmi odvážné. Věřím, že tato kniha pomůže dalším rodičům, kteří řeší podobné problémy.

27.02.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Opět pohodové, romantické čtení pro lepší náladu. Mile jsem byla potěšena o letmé postřehy ze života v Japonsku. Kniha se mi líbila a autorka splnila mé očekávání.

15.05.2021 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Jedná se o skutečný příběh a nevěřila jsem, že je vůbec něco takového v současné době možné. Souvisí to s náboženským fanatismem, který jsem z knihy cítila, jak může narušit smýšlení člověka o životě a sobě samém, když mu je něco vštěpováno blízkým člověkem hned od počátku jako jediné a správné. Pro mě to byl silný příběh o životě Mormonů, místy šokující, který jsem nezvládala číst souvisle, ale s přestávkami. Obdivuji autorku - hlavní hrdinku, která z mého pohledu byla křehká a silná zároveň, dokázala se postavit mnohým nelehkým výzvám a musela udělat velmi těžká rozhodnutí.

04.04.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Nelituju ničeho je opět čtivá kniha i přesto, že bylo předvídatelné, jak asi příběh dopadne, ale než k tomu dojde, těch kliček a zapeklitostí. Autorka píše s velkou dávkou emocí, se kterými si dobře pohrává. Knížka se čte jedním dechem.

13.03.2021 5 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Kdo věří na zázraky je opět trefa do černého předznamenávající skvělý, čtivý příběh ze života, který není jen sluncem zalitý, ale naplněn i zármutky, tak jak to v životě chodí - jednou dole, jednou nahoře.

13.03.2021 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Kniha, která se mi velmi pěkně četla. Staré dobré pravdy o výchově. Jako učitelka jsem nad obsahem plesala a doporučila bych knihu všem rodičům k přečtení, aby si uvědomili, jak je důležitý jejich vliv při výchově, co mohou a co nemohou ovlivnit, ale hlavně to, že oni jsou "Ti" hlavní v procesu výchovy a všechny školní instituce jako doplňující a rozvíjející.

17.01.2021 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha Houbařka bylo moje první setkání s touto autorkou. Svým psaním mi připomíná tvorbu A. Mornštajnové. Je to příběh, který pozvolna plyne a přináší různá životní tajemství. Z mého pohledu to je depresivní, velmi silný, zajímavý a čtivý příběh, který vede čtenáře k přemýšlení nad ním.

21.07.2020 4 z 5

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Kniha vypráví příběh dvou mladých lidí, on je přislusník SS a dozorce v Osvětimi, ona je židovská dívká, která se tam dostane transportem. On se do ní zakouká a snaží se ji život v Osvětimi ulehčit, jak to jen jde, ake aby nebyl moc nápadný. Ona se ho zprvu bojí, nevěří mu, ale postupem času se do něj zakouká v důsledku okolností. Mají se rádi nadálku, ale nejde o prožívání skutečného citu "lásky". Kniha i jednoduše a srozumitelně popisuje život v Osvětimi. Je to takový příběh - jednohubka, za pár hodin přečtený, který vřele doporučuji jako povinnou četbu pro žáky 2.st. ZŠ, aby získali představu o holocaustu a životě v koncentračním táboře.

21.07.2020 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha vypráví příběh o životě obyčejných lidí v hornickém prostředí z Karvinska na přelomu 19. a 20. st. a historické události s tím spojené. Po kratkém začtení mě kniha pohltila. Moc se mi líbilo pro zachování autentičnosti příběhu užívání nářečí. Jednotlivé postavy jsou průvodci svých příběhů, procházejí různými životními obdobími, kterými ziskávají zkušenosti a pohled na svět. Knihu doporučuji k přečtení.

08.07.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Kniha je z mého pohledu zvláštně ujetá. Zasmala jsem se, ale hlavně mě přiměla k přemýšlení nad dějem, postavami. Je čtivá. Má pozitivní naboj, vyzařuje lidskost, vyvolává emoce.

06.07.2020 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Hezké dovolenkové oddechové čtení, kde je klasický scénář ... nesnášejí se, chtějí se, milují se, vezmou se nebo se chystá svatba a cililink pohádky je konec.

01.07.2020 3 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Kniha vypráví pravdivý emotivní příběh jedné židovské rodiny během 2. sv. války pohledem malého chlapce. Jsou zde popisovany osobní zkušenosti s Oskarem Schindlerem. Po přečtení mě kniha přiměla k přemýšlení nad obsahem, životními hodnotami a významem rodiny. Pan Leyson, který vypráví příběh svého dětství usiluje o zachování a přenášení vzpomínek na holocaust dalším a dalším generacím, aby se nezapomnělo. Má můj velký obdiv.

30.06.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Kniha byla pro mě zklamáním. Jediné pozitivum, které mohu za sebe o knize říci, má hezký přebal. Knihu jsem přečetla do konce, ale neoslovila me. Jeden velký chaos v ději i myšlenkových pochodech hlavní hrdinky.

29.06.2020 2 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha vypráví příběh mladé německé ženy, která prochází proměnou vnímání a uvědomování si německé propagandy během 2. sv. války. Autor plynně posouvá příběh k očekávanému závěru, zbytečně nezdržuje a nezabíhá. Kniha potěšila, lehce se četla, ale nepřekvapila.

21.06.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Vau! Kniha mě od začátku pohltila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jsem ji na jeden zátah, dokud jsem se nedozvěděla, jak to dopadne. Během čtení se ve mě mísily různé pocity. Do posledního slova napínavý, nepředvídatelný a velmi čtivý příběh.

21.06.2020 5 z 5

Dívka s labutí Dívka s labutí Sabina Zelená

Knize jsem po pár stránkách propadla a těšila se z příběhu, který jsem s nimi společně prožívala a nemohla se odtrhnout, dokud jsem se nedozvěděla, jak to dopadne. Doufala jsem v jiný konec. Kazdopádně je kniha čtivá, plná emocí a vede k přemýšlení o životě. Moc se mi líbila.

14.06.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Úžasná, vtipná kniha s hezkými ilustracemi, přečtená na jeden zátah. V mnohém jsem se našla, bavila mě.

07.06.2020 5 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Je to kniha, která nemá nijak zapeklitý děj, ale je plna různých emocí - rozhodnutí, strach, zklamání, bolest, láska, láska k žene, přátelství, porozumění, nenaplněné a naplněné sny. Je to příběh dívky, která se od počátku knihy vyvíjí, hledá si své místo v životě, mění sama sebe. Během čtení jsem hlavní hrdince fandila. Knížka se mi líbila, četla jsem jí jedním dechem.

26.05.2020 4 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Opět skvělý příběh. Pro tentokrát si autorka zvolila kontroverzni téma "téma potratů". Autorka nehodnotí a nekritituje žádného účastníka, vykresluje jeho postavu, nechává čtenaře přemýšlet a vytvořit si vlastní nazor a postoj na dané téma. Předkládá mu různé pohledy a je zajímavé, jak se v současné době mohou pohledy různit. Kniha se mi líbila a těším se na další knihu, s čím autorka překvapí.

21.05.2020 4 z 5