hafinka hafinka komentáře u knih

Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka Josef Kajetán Tyl

Četla jsem to ve škole, museli jsme. A je to překvapivě dobré. Nenudí, neurazí, naopak místy pobaví a člověk se zasměje. Určitě je to lepší než Lucerna - ta mě znudila teda dokonale

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Nebavila mě. Ani knížka, ani film. Je pravda, že lidem se líbí, připadá jim vtipná. Přečetla jsem ji skoro celou a pak jsem přeskočila na závěr - celé se to nedalo

17.05.2011 3 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Mně se nelíbil ani seriál ani film. Ani knížka. Je o ničem. Nic se nedozvím, nepoučí, nepobaví, nic mi neříká. Pro mě podprůměr

17.05.2011 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Mně se četla dobře. Smysl života jsem tam sice nenašla, ale nejsem tak blbá, abych ho hledala v knížkách:-))) Neočekávala jsem zázraky a byla jsem příjemně překvapená. Mně se Coelho líbí

Gazdina roba Gazdina roba Gabriela Preissová

Je to dobré. Dá se to číst. Ale víc bych to ocenila jako novelu a ne jako drama - to se mi špatně čte. Ruší mě pořád ty postavy a děj a komparz:-)))

Večerní písně Večerní písně Vítězslav Hálek

Mně se líbila. Jsou tam hezké motivy - když přirovnává lásku k modlení a tak. Na to, že je to 19, století, to ujde

17.05.2011 5 z 5

Štrajchpudlíci Štrajchpudlíci Jakub Arbes

Není to až tak špatné. Ale ten starodávný styl! Ach jo. Myšlenka dobrá, dalo se to rozpracovat nějak lépe. Nemůžu si pomoct, ale 19. století mě umoří

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Nedá se to číst! A nejhorší je, když o tom musíte napsat seminárku a musíte se tím prodírat a prodírat. Příběhy jsou o ničem, nic zajímavého se tam neděje. Ono se tam neděje vůbec nic, abych byla přesná. První povídka není ani povídka, je to jen popis. Nelíbí se mi ani jedna. Ty za tím mají jediné plus - jsou kratší. Chápu, že v té době bylo málo úrpzaiků, ale tohle?? To i Arbesovi Štrajchpudlíci jsou lepší.

17.05.2011 3 z 5