V_Klarka Online V_Klarka komentáře u knih

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Po castech do casopisu pro zeny asi ano, ale jako kniha ne, ne a ne.

20.03.2021 1 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Muj prvni Irving a priznam se, ze prvnich 200 stran jsem protrpela, vubec me to nebavilo a nemohla jsem se zacist. Nicmene pote me kniha pohltila, bavily me pribehy postav a tesila jsem na rozuzleni vsech osudu. Krasna a dojemna kniha se zajimavym nametem, doporucuji.

25.10.2020 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Bohuzel me kniha vubec nebavila. Namet pekny, ale stale v jedne linii bez nejakeho zvratu. Take mi to prislo dosti nerealne, v prvni polovine 20. stoleti vsichni prejdou zmenu pohlavi prakticky mavnutim ruky? Bohuzel nemohu doporucit.

29.09.2020 2 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Ackoliv jsem vetsinou skepticka ke kniham z edice Svetovy bestseller, tak zde se musim pridat k pochvalnym komentarum, protoze kniha je opravdu skvela :) Spousta novych informaci, spousta vyvolanych emoci .. Dejte nam vic, Terry !!

25.09.2020 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Pribeh je nadherny, podle me by si zaslouzil vice nez necelych 200 stran. Vse se udalo hrozne rychle, chybelo mi vice detailu. Za to ubiram hvezdicku, ale k precteni rozhodne doporucuji, je zde mnoho krasnych myslenek :)

20.09.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mozna je to tim, ze jsem nemela zadna ocekavani, ale kniha me nadchla. Mam rada propletene osudy, takze tady jsem si prisla na sve. Zasmala jsem se, jako oddychovku muzu doporucit :)

19.09.2020 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Pekna oddychovka, cetlo se samo :) Mam rada pribehy, kde jsou osudy postav propletene. Touto knihou me autorka nalakala precist si od ni jeste neco :)

15.09.2020 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Mám smíšené pocity, jako celek se mi kniha líbila, zajímavé rozuzlení. Tady často zmiňovaný pomalý začátek mi nevadil, nějak zvlášť nudné mi to nepřišlo. Na druhou stranu se mi snad nikdy nestalo, aby mi téměř všechny postavy byly tak hrozně nesympatické, některé události mi přišly nereálné. Rozčilovalo mě časté používání slov typu bifokální, stoický, eunuch,... a také přehnaná snaha o to, aby v knize bylo co nejvíc nechutností, často zbytečných ("Rty měla masité jako stydké pysky").

11.09.2020 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Priznam se, ze mi chvili trvalo, nez jsem se zacetla, ale pak me kniha naprosto pohltila. Posledni odstavec ve mne zanechal stopu, knihu rozhodne doporucuji.

05.09.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Precteno jednim dechem. Prekvapila me zapletka, dle anotace jsem cekala neco trochu jineho, o to vic jsem byla prekvapena. Kniha ve mne vyvolavala spoustu emoci. Doporucuji

31.08.2020 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Jako oddychová kniha super, nicméně Sparks má rozhodně lepší a méně předvídatelné. 3.5*

31.08.2020 3 z 5

To To Stephen King

Má první kniha od Kinga a rozhodně ne poslední :) Za mě absolutní ''masterpiece''. Zpočátku mi vadily zdlouhavé popisy, ale za chvilku se to obrátilo a naopak mi přišly skvělé, vše jsem si živě představila. Fascinovaly mě plynulé přechody mezi minulostí a současností, ačkoliv se doba změnila někdy i uprostřed věty - skvělé! Přestože tu některé uživatele budu opakovat - sex dětí bych taky vynechala, to jediné mi malinko zkazilo dojem a přišlo mi to tam úplně zbytečné. Přesto za mě skvělá kniha a řadím ji mezi mé nejoblíbenější.

04.05.2020 5 z 5