Gyw Gyw komentáře u knih

Černobylský deník - Zápisky stalkera Černobylský deník - Zápisky stalkera Richard Ritchie Šmíd (p)

Kniha se opravdu povedla. A to jak vyhotovením, tak obsahem. Jen tak dál.

16.04.2023 5 z 5

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Knížku jsem dočetla,protože jsem chtěla vědět jak to dopadne,ale rozhodně se k ní vracet nebudu.Námět je dobrý,ale celkově je to trošku nuda.

04.10.2016 3 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Co se mě opravdu líbilo bylo, jak se v knize popisuje výroba parfémů a příprava ingrediencí pro ně.Příběh jako takový,byl velmi zajímavý,chvílemi sice až příliš obšírně popisovaný,ale stojí za to, to vydržet zas k těm čtivějším pasážím,kde se něco děje.Konec knihy byl velmi překvapivý,musím se přiznat že jsem se kousek vrátila a četla ho znovu,jako bych si nebyla jistá že je to opravdu tak.Určitě se pokusím zhlédnout i film,čistě ze zvědavosti jak věrné to knize je.

29.09.2016 4 z 5

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

Překvapuje mě, že na tak krásnou knížku jsem narazila až v dospělosti.Je to nádherná dětská knížka.

Gejša Gejša Arthur Golden

Krásná kniha,nádherný příběh malé Čijo,překvapilo mě že i film se toho dost držel.Samozřejmě že kniha je daleko víc podrobnější,víc děje.Asi si opravdu hodně lidí pod pojmem gejša představí prostitutku,ale byly to velmi nadané a všeobecně vzdělané společnice.Všem doporučuji.

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Jako dítě jsem tuhle knihu milovala.Dost mě pomohla při dějepisu ve škole.Teď jsem jí doporučila své dcerce a ta je z ní také nadšená.

Ze všech koutů Prahy Ze všech koutů Prahy Karel Ladislav Kukla

Knížka je krásná,povídání o dění ve staré Praze.Trošku složitější tím že jsem některým výrazům nerozuměla.

Ravennina perla Ravennina perla Meredith Ann Pierce

Tak jsem se těšila na rozuzlení celého příběhu,že jsem knihu přečetla raz dva.Jak jinak než že se mě děj líbil,je to fakt takový oddychový pohádkovo-fantasy příběh.Ale ten konec! Přesně jak říká AriaLissa -moc otevřené jak k dalšímu pokračování.

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Zajímavé čtení,hlavně popis tamního života.Sice obdivuji Corinne že to zvládla,ale na druhou stranu mě to připadá trošku šílené.Přece jen jejich mentalita je zcela odlišná.Na způsob jiného života by se asi dalo zvyknout,ale pro někoho kdo je zvyklý rozhodovat se sám za sebe a pak se muset přizbůsobit tomu, že vládne nějaká hierarchie ve které má žena v podstatě menší cenu než dobytek,na to se zvyknout nedá.

Přes Moře písku Přes Moře písku Meredith Ann Pierce

Druhý díl jsem přečetla ještě rychleji než první.Čtení mě bavilo,konec vyloženě otevřený k dalšímu pokračování.Už se těším jak to dopadne.

Temný anděl Temný anděl Meredith Ann Pierce

Souhlasila bych s tím že je to taková temná pohádka.Příběh nebyl špatný,je to sice trošku jiné než klasické příběhy o vampírech,ale po všech těch upírských ságách co jsou teď in,je to tak trošku "nová krev".Jsem zvědavá na pokračování.

15.09.2016 5 z 5

Kacíř a čarodějka Kacíř a čarodějka Philippa Gregory

Knížka se mě moc líbila, bylo to takové odpočinkové počtení.

Smrtící vlna Smrtící vlna Philippa Gregory

Stejně jak první díl tak mě bavil i tento. Těším se na další pokračování a hlavně na Freize a Ishraq.

Dům - Velká bitva s Omany Dům - Velká bitva s Omany René Decastelo

Kniha mě překvapila, nemohla jsem se dočkat až budu mit čas pokračovat ve čtení.