gwcz10 gwcz10 komentáře u knih

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Tak tohle byla jízda. Jen přečtení této knihy je zárukou, že do nebe jen tak nepůjdu .
A jedna hláška ze života: ``Hlavně si ho nehoň a neprď.`` Taky přeji hezké sny.

02.12.2023 5 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Další dlouhé čekání ... Jinak tento díl byl hodně temný. Ten font pro nový jazyk je super. Chvíli trvalo než jsem to přečetl. A to napětí, když jsem myslel, že to jedna členka nepřežije. A samozřejmě nejlepší manželka v galaxii a hlášky Gerasima. :-) Bavil jsem se.

18.10.2023 4 z 5

Radikální přijetí: Přijetí vašeho života srdcem Buddhy Radikální přijetí: Přijetí vašeho života srdcem Buddhy Tara Brach

Meditace jsou vynikající. Některé knihy jsou na podobné téma jako Odvážné srdze. Prostě meditace a mindfullnes je doporučována Dalajlámou. :-). Občas jsem se ztrácel ve jménech, ale nakonec v pohodě. A určitě je fajn výpis použité literatury.

24.08.2023 3 z 5

Hra na pavoučka Hra na pavoučka Zuzana S.

Na to že jsem odkládal četbu od roku 2018 kvůli tématu a varování, že je to hodně drsné. Je to opravdu dobrá kniha. Hned na začátku je podobná knihám Totey L Hayden. Děti vydrží neskutečné věci a ještě jim vše připadá, že je to tak v pořádku. A i když se lze vcítit do prožívání hlavní postavy, tak to nikdy nelze úplně pochopit. Co musela vydržet a zvládnout. A odvaha to sepsat. Ponaučení tu určitě je. 6hvězd.
(A Když si uvědomím, že se to dělo možná někde v okolí. I když města jsou upravema)

01.05.2023 4 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

(SPOILER) Zase super akce a spousta humoru a lechtivá scéna s Vrabčákem ;-). Aga vtipkuje a Gerasim tančí balet. :-D
A nakonec pomůže i VUML.

26.02.2023 4 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

(SPOILER) Super rozloučení s Koskem a Bakulgou. Jezinky byly super. Jen ten Pazúzu byl na Bakulgu trochu moc, ale pomohla Klára.
A poslední akce s dcerkou to vše uzavřela.
Dávám 5 hvězd.

21.11.2022 5 z 5

Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě David Michie

Na knihu jsem se těšil a dopadlo to dobře. Je to prostě vyprávění Sněžné lvice (Jesky), tak jak ho mám rád. Někdy veselé a někdy smutné. Prostě vyprávění o životě a smrti.

Náš obraz světa je a vždy bude výtvorem naší vlastní mysli, takže nelze dokázat, že existuje i mimo ni. ERWIN SCHRODINGER, FYZIK

10.07.2022 5 z 5

Odvážné srdce Odvážné srdce Thupten Jinpa

Náhodou se jdu podívat do levných knih a hned mě upoutal obal jediné knihy z mnoha. Prostě vše co jsem chtěl vědět a nevěděl to. :-) Část vědeckých poznatků a část buddhistického myšlení. A dobré rady pro klidnou mysl. Určitě zůstane v mé knihovně. :-)

24.11.2021 5 z 5

Ochránce Ochránce Larry Correia

Moc jsem se těšil na další díl a bylo to zase vynikající a trochu jiné. Poznal jsem pár nových míst v Evropě a zjistil, že matku dítěte a zároveň nejlepší lovkyni vážně naštvat nechcete.... Koupím jednoho malého shoggotha. :-D

24.09.2021 4 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Byla to super jízda a ten závěr. Budu se těšit na další díl. A na Han Sola krokodýla. :-D (Aga má oblíbená)

03.12.2020 5 z 5

Lockdown Lockdown * antologie

V každé povídce mě něco zaujalo a u žádné jsem se nenudil. 4 hvězdy.

13.11.2020 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Super čtení. Chvilku jsem se ztrácel ve všech těch emzáckých rasách, ale nakonec v pohodě. Je to prostě taková vesmírná jízda se spoustou humoru. Jinak má oblíbenkyně je Aga. Než jsem začal číst, tak jsem viděl dokument o Agamách. :-D
Těším se na další díl.

29.10.2020 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

W.O.W .... a to jsem si myslel, že film je super. Spousta odkazů na mé dětství strávené u těch velkých beden v maringotkách :-). Kniha se četla úplně sama a to jsem si často na chvilku zahrál i pár her, které jsou v knize uvedeny. Za mě jasných 5 hvězd.

03.10.2019 5 z 5

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Michael Atamanov

Nemám co dodat. Užasné čtení a super finále.
A epilog mě dostal. Vůbec jsem neměl tušení, proč Obránce perimetru vznikl a teď už to vím. :-)

20.09.2019 5 z 5

Válka klanů Válka klanů V. Mahaněnko (p)

Konec dočteno. :-( Opět skvělá kniha. Jen ten konec byl hodně rychlý a trochu zamotaný, ale jinak Šaman Mahan opět nezklamal. :-) Trochu málo prostoru zbylo pro Draca :-(. Třeba se někdy dočkáme pokračování? Určitě si ho rád přečtu.

31.08.2019 4 z 5

Nová smlouva Nová smlouva Michael Atamanov

Prostě super čtení a spousta oblíbených hrdinů. Chameleoni a Aritové a Isejekové a nová rasa. Co víc si přát.
Těším se na poslední díl. :-)))

17.08.2019 5 z 5

Karmadontova šachovnice Karmadontova šachovnice V. Mahaněnko (p)

Přečteno za dva dny v práci. Ten konec byl krutý, ale vlastně nejlepší možný a věřím, že v další knize Mahan ukáže, že není radno ho podceňovat. :-) Už se těším.

02.05.2019 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Knihu jsem přečetl za jeden den. Bylo v ní vše co jsem chtěl, ale přeci jen mě někdo scházel. Za mě super a můžu všem doporučit. 4*

23.12.2018 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Knihu jsem koupil v předprodeji a prvních 30procent přečetl na jeden zátah 6.12. První část knihy je pomalejší, ale dala mě přesně to co jsem čekal. Seznámení s prostředím a historii nížin. No a hned 9.12. jsem měl zbylou část knihy a ..... . Spousta odhalených tajemství, která nahrazují nové záhady. Jsem tam kde po dočtení prvního dílu ..... nutně potřebuji třetí díl. (trochu mě to připomnělo star wars a rytíře řádu Jedi :-D, to s tím obsahem leukocytu v krvi) Za mě 5 hvězd. ;-)

11.12.2017 5 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Dočteno. Nakonec vše dobře dopadlo, ale o to víc si uvědomuji, že prožít normální dětství není běžná věc. Zase je zde spousta inspirace, jak jednat s dětmi. Za mě jasných pět hvězd. :-)

27.07.2017 5 z 5