Gurus - Příspěvky

NaslouchačNaslouchačP. Stehlíková

Hmmm co říct, ta kniha je prostě úžasná :) Teď abych sehnal Faju a to co nejdříve.
Příběh o Otortenu, když jsem se koukl na net tak sem byl překvapený, že je to pravda!!

03.10.2018

FajaFajaP. Stehlíková

První polovina je fenomenální a ta druhá? Ta samozřejmě taky :-), jen jsem si říkal, že tolik akce by tam být ani nemuselo.
Těším se na třetí díl, doufám, že problémy s technikou již nebudou :-)

*možný spoiler*
Podle mě je díte madam Podfortové ten floutek co vyškolil kapitána na konci knihy...Ilan na druhé straně nalezne madam Podfortovou, která to táhne s Nastereemi.

29.10.2018

Pomníky zimyPomníky zimyJ. Hlávka

5/5 - top scifi V současné době není na trhu nic lepšího v žánru Space opery! Tenhle díl byl zatím nejlepší, celá série má vzestupnou tendenci. Pomníky zimy neměli žádná hluchá místa, nebo o něco nudnější pasáže jako v případě druhé knihy a Newelské větve.

*Spoiler* - Děsím se toho co Luciana provedla Viktorii. Podle mě bude Viktorie jako živá zbraň, která má zabít Andreje. Podle mě je tohle celkem očekávatelné, zvlášť jak se v ní Luciana vrtala. Přál bych si happy end pro Andreje a Viktorii, ale uvidíme kam to Jana a Jan dovedou.

04.09.2018

Odvrácená strana matkyOdvrácená strana matkyM. Valentová

Když manželka koupila Prdočas tak jsem se vždy jako první vrhal na sloupek o odvrácené strany matky :-). Tato knížečka byla dárek k vánocům. Knížka je super a některé fejetony jsem již znal z časopisu.

Není to knížka, kterou by jste měli přečíst na jeden zátah, ale měli by jste si jí vychutnávat.

23.01.2017

Elon MuskElon MuskA. Vance

Jedna z nejlepších knih o člověku co jsem kdy četl! Jobse jsem neměl rád a i když je Musk v knize přirovnáván k Jobsovi tak to srovnání je podle mě scestné!
Musk je o několik tříd výše. Bude zajímavé sledovat kam se firmy Muska dostanou a kdy překonají hodnotu Applu. Já věřím, že to bude brzy.
Jsem ekolog vzděláním a tak mi názory Elona a jeho spolupracovníků jsou velice blízké a věřím, že to co dělá má smysl.
Vemte si situaci v Praze (03.02.2017) nebezpečná smogová situace. Praha přemýšlí o zákazu vjezdu aut co centra a ti co mají elektrické auto se musejí smát protože je to čistá energie.

03.02.2017

ArtemisArtemisA. Weir

Chvilku jsem přemýšlel nad třemi hvězdamy, ale nakonec dám hvězdy čtyři. Proč? Zejména si to knížka zasloužila za druhou půlku.
První půlka byla "divná". Jazz mi byla opravdu nesimpatická a kdybych byl její táta tak jí asi seřezám :-D..tak debilní rozhodnutí nemůže snad nikdo dělat. Co mi ještě vadilo byli blbý vtipy. Celkově se Jazz chovala jako 15 letej kluk, kterým cloumá puberta a né jako 25 letá holka. co bylo taky mimo tak slepá zápletka s kondomem.... no celkově by Weir měl spíš používat mužské hrdiny, protože ženskou napsat neumí....
Ale jak jsem již na začátku psal, kniha dostává uplně jiný naboj ve druhé polovině. Škoda, že takové tempo a spád si nedržela i na začátku.

29.06.2018

Ready Player OneReady Player OneE. Cline

Film jsem viděl dříve a tak mě překvapilo, že děj v knížce je úplně jiný. Zákldaní premisa je stejná, ale příběh je jinak vystavěný.
Mě se tedy libili obě díla, jak knížka tak film a upřímě asi bych knihu viděl o bodík výše.

09.08.2018

DunaDunaF. Herbert

Klasika, která nezestárne.

26.12.2018

MarťanMarťanA. Weir

Úžasnéééé :-) má to spád, dobře se to čtě prostě super jednohubka. Musím se ještě podívat na film i když je mi jasné, že tam toho dost z knihy nebude.

11.12.2016

Císař Nihon-džinuCísař Nihon-džinuJ. Flanagan

AAaaaa :-) super, prostě super. Myslím, že tato kniha je ze serie zatím to nejlepší co sem četl. Je mi trošku líto, že je to knížka č. 10 a jen dvě to go...

*spoiler*

Líbila se mi poslední bitva a to tím, že to zas tak velká bitva nebyla jen ze začátku, ale pak se prokázal smysl pro čest ze strany Šigeura. No prostě super. Libilo semi, že se holky spřátelily.

Co mi vadilo a není to autorova chyba (možná), že holky působili nepřirozeně a opravdu šlo cítit, že je psal muž. :-D Alyss byla víc protivná než Evanlyn a to je co říct...

18.01.2017

Blade Runner – Sní androidi o elektrických ovečkách?Blade Runner – Sní androidi o elektrických ovečkách?P. K. Dick

Tak nevím co se mi libilo vice. Jestli kniha nebo film... Film jsem viděl několikrát a to různé verze :) takze se povazuji za docela velkého fanouška a říkal jsem si jaká bude asi ta kniha. Z počátku se mi nelibila, ale P.K. Dick umí psát:). Ke konci jsem si říkal, ze nechci, aby ta kniha už skončila, že chci ještě zůstat ve světě Blade Runnera.

02.05.2017

Mráz a hryMráz a hryJ. Hlávka

Pomalý rozjezd, ale pak to mělo grády :) už se těším na další díly.

18.06.2018

Archa zrůdArcha zrůdP. Fritz

tak rovnou k hodnocení povídek :)
*spoiler alert* - může být a nemusí být.....
1. Bestie 3,5/5 - slabší nadprůměr, ale za práci s hyperprostorem (4 dimenzí) si mě povídka získala
2. Konkurz na boha 4/5 - líbí se mi jak se Pavel Fritz nemaže s náboženstvím. Věříš v boha? Ok, ale pak se podívej jak to v nebi doopravdy chodí.
3. Smrt tančila mezi hvězdami 3/5 - Asi nejslabší povídka a také nejkratší, pointa mi nepřišla zas tak šokující.
4. Hotel Nekonečno 4/5 - Konec povdíky byl luxusní. Líbilo se mi jak se hlavní vědec dušoval, že v tom není nic nadpřirozeného a pak si pro ně přišla sama smrtka v rouše beránčím.
5. Odkaz mista Rodrígueze 4/5 - Klasickej horo o vymítání ďábla, ale výborně odvyprávěný.
6. Operace Orleáns 3,5/5 - Konec povídky se mi líbil a vykouzlil mi úsměv na tváři, ale celkově se mi pojetí příběhu tolik nelíbilo.
7. Pod hladinou 3,5/5 - Další hororovka, která byla ale hodně předvídatelná.
8. To co milovalo Arthura Brookse 5/5 - Snad nejlepší sci-fi povídka za poslední dobu co jsem četl. V krádalo se mi přirovnání s knihou a filemem Solaris.
9. Druh ve zbrani 3,5/5 - Povídka nabídla zajímavé rozuzlení
10. Archa zrůd 4,5/5 - Zajímavá povídka, která, ze začátku vytváří více otázek než odpovědí. Konec je pak mírně šokující, ale vlastně vám to dá smysl.
11. Kledba ticha 3,5/4 - Líbí se mi jak Pavel Fritz nezapomíná na zvířata a oni nezapomínajjí na nás.
12. Poklad Černého Lombarďana 3,5/5 - Občas na mě povídka působila humorně i když na krvy nešetřila.
13. Zahrada slepců 5/5 - U této povídky mi bylo líto, že skončila tak brzy. Toho potencionálu :)...spolu s povídkou To co milovalo Arthura Brookse se jedná o nejlepší z nejlepších.

12.09.2018

UčedníkUčedníkT. Matharu

Super a ještě jednou super. Eragona a Pottera jsem nečetl tak nemohu srovnávat ale moc se mi to libilo.

Co se mi, ale opravdu nelíbilo byl opravdu špatný překlad a hlavně moře překlepů to bylo neco šíleného číst. Chvilku jsem luštil co kdo tedy řekl, nebo spíš jak to myslel.

04.12.2018

Mise SaturnMise SaturnJ. Sandford (pseudonym)

Tak jsem ji konečně dočetl :-) a je to příběh za 4/5. Proč?
Po technické stránce není knížce co vytknout. Technologie použité na cestu k Saturnu by opravdu mohli být za 50 let použitelné i s lidskou posádkou. Koukněte se co umí motory Vasimr již teď.
*Možné spoilery*
Nejspíš to byl záměr autorů, ale Číňani mi lezli strašně na nervy, jejich patolízalství a pochybné praktiky (sabotáž, atd..). Myslím, že pokud se něco nestane bude Čína za 50 let na stejné případně vyšší technologické úrovni než je USA a její spojenci. Rusko to se vyřadilo už dávno (stačí se podívat co předvádí dnes).
Naopak co mi přišlo opravdu zajímavé byl první kontakt. Někomu mohl připadat takový obyčejný a nic moc. Na mě působil uvěřitelně a první kontakt byl jednou z nejlepších částí knihy.
Začátek působil dost utahaně a než se vydali na cestu byla půlka pryč.

Elrik: Příběhy bílého vlkaElrik: Příběhy bílého vlkaM. Moorcock

Musím říct, že se mi celkově libila dost :-), ale je tam pár povídek, které jsou hodně slabé jako třeba ta co se odehrává během 2. sv. války. Jsem rád, že ty dobré až vynikající převládají a některé mi vystávají na mysli i teď pár let po přečtení.

23.11.2016

Virtuální vraziVirtuální vraziJ. Rečková

Kniha se četla dobře a měla spád, jen ten konec byl opravdu šílený...každopádně autorka sama píše, abychom knihu nebrali jako Sci-fi ale jako mix s fantasy...

13.12.2016

Halt v nebezpečíHalt v nebezpečíJ. Flanagan

Libila se, ale z pro mě zatím druhá nejslabší hned po třetím díle. Jak Tatjana1737 píše libila se mi pasáž, kde se Horác ptá Halta, co dělal v kuchyni on, když si poprvé všimnul Willova talentu k práci hraničáře.

03.01.2017

Ztracené příběhyZtracené příběhyJ. Flanagan

Ale jo, nebylo to špatné. Kniha připravila půdu pro 12. díl a pro Bratrstvo. Vetsina příběhů byla dobrá a příběh s Cukem skoro zdrcujici...emočně.

Jsem rád, že jsem knihu četl.

21.02.2017

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

Jedna z nejlepších fantasy co jsem četl..

05.04.2017

Bitva na Hackhamské plániBitva na Hackhamské plániJ. Flanagan

Tento díl se mi líbil mnohem víc než Turnaj na Gorlanu, jak již někdo psal pode mnou, příběh je temnější a drsnější. To je dané především zasazením do válečného stavu mezi Araluenem a Morgarathem.

*Možný spoiler*
Jak někdo psal, že to je zásluha Gilana a né Halta, že porazili Morgarathovo armádu, tak stím nesouhlasím. Haltovo to byl nápad a také realizace, Gilan figuroval jen jako průvodce.
***
Epilog byl pak super!

Mám také jednu výtku...až moc často se v knize objevilo "Na meči toho a tamtoho se objevil zablesk Slunce.", když už jsem to četl po 3 tak sem si řikal..to nešlo vymyslet něco jiného? :-)

25.08.2017

VyděděnciVyděděnciJ. Flanagan

Byl jsem skeptický a jsem rád, že jsem se mýlil. :-) John Flanagan to zase dokázal.

13.09.2017

NájezdníciNájezdníciJ. Flanagan

O něco slabší než první díl...hlavně začátek knížky. Místama mě až nudil. Ke konci mě ale Nájezdníci dost bavili :-), jsem zvědavej ským skončí Lydia...:-D

Flanagan se asi zatím nejvíc vyřádil na nasilnostech...v tom zatím Bratrstvo vede nad Hraničářovím učněm.

update: o hodně slabší než díl třetí

15.10.2017

Jak je důležité míti FilipaJak je důležité míti FilipaO. Wilde

No popravdě jsem se u knížečky náramě bavil :).

27.04.2018

HyperprostorHyperprostorM. Kaku

Prof. Kaku, má úžasný talent poutavě psát. Při čtení mě napadlo pročc deti na základní škole neučit rovnou Reimanovskou matematiku a Euklidovskou probrat jen stručně. Vždyť děti mají úžasný talent chápat abstraktní věci jako je třeba vice rozměrná teorie a třeba takový Reimanův tenzor by určitě rychle pochopily.
Co se mi na knize tolik nelibilo a proto jen 4/5 je asi ta nutná polemika kolem náboženství..to je mi cizí.

01.06.2018

Tenký ledTenký ledJ. Hlávka

Příjde mi vtipné číst knihu v těchto tropických vedrech, kdy vody ubívá a příroda umírá, skoro jako planeta země před Exodem nebo jako horký Newell. Teď ale zpět ke knize, která je lepší než první díl a ke konci jsem si řikal sakra to už končí a co bude dál? K tomu všemu má knihovna v Praze zavřeno. Já budu myšlenkami s Viktorii a Andrejem.
Teď nějaké mé postřehy. Linka na Newellu mě ze začátku nebavila, ale ke konci to byla jízda. Algor mě jako vždy bavil nejvíc a pak jsem si ještě užíval osudy Becka a Petrova...tešim se jak nakope prdel Danovi...doufám.

01.08.2018

Ohlas Li PoaOhlas Li PoaL. Po

Vynikající! Nic jiného ani nelze dodat :-)

23.11.2016

Ledová zeměLedová zeměJ. Flanagan

za mě to byla nejslabší knížka serie, ale musím říct, že jí nemám dočtenou ale do 9 knihy rozhodně nejslabší.

07.12.2016

Conan žoldnéřConan žoldnéřA. J. Offutt

Nebylo to špatné, ale ani nic extra. První povídka lepší než ta druhá, která na první přímo navazovala.

18.01.2017

Královská hraničářkaKrálovská hraničářkaJ. Flanagan

I když na mě knížka pusobila zbytečně, tedy ze začátku, tak se mi moc líbila:). Myslim, že by se dal příběh dál rozvíjet až do doby, kdy bude Madie mit svého učně a to by mohl být Kůň nebo Vargal ať je to pořádnej odvaz :D.

Bohužel Halt je už stařík a Horac tatík a není to tím pádem ono...jinak take je tu velka mezera cca 15 let od 10 knihy a ta by se par příběhy dala vyplnit.

23.02.2017

1 2