Gupi Gupi komentáře u knih

Sladká kuchařka Sladká kuchařka Cupcake Jemma (p)

Hned jsem několik receptů vyzkoušela a bylo to výborné. Doporučuji.

04.08.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Bohudík, že nebydlím v přízemí. A po této knize asi ani nebudu.

21.06.2015 5 z 5

Srdíčko Srdíčko Peter James

Začátek mě nudil a říkala jsem si, že jsem holt rozmazlená Kingem. Asi od prostředka to začalo nabírat grády. Vůbec se mi nechtělo přerušovat četbu, jak to bylo napínavé. Pořád jsem na to myslela, jak to asi dopadne. Konec nebyl špatný. Dobrá kniha.

08.05.2015 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Když jsem četla Hvězdy, tak mi konec dal pořádnou facku. Tohle bylo celé takové předvídatelné a Hvězdám se to rozhodně nevyrovná. Ale i tak to bylo dobré. Btw.: Zbožňuji jméno Colin...

03.05.2015 3 z 5

Mladík pod pantoflem Mladík pod pantoflem C. D. Payne

Tak tohle už bohužel je jak nastavovaná omáčka. Už rozhodně nemůžu říct, že bych u toho dostávala záchvaty smíchu. Ke konci už jsem se do čtení musela skoro nutit.

Dosud jsem si říkala, že Sheeni je sobecká kráva, ale koneckonců, s přihlédnutím k tomu, co Nick vyvádí se nelze jejímu chování divit... :)

BACHA NA SPOILER:

Dosud mi Nickovy převleky připadaly legrační. Ale události kolem paní Fulkeové už jsou opravdu absurdní, přestože beru v úvahu, že humorné knihy poněkud přitažené za vlasy bývají...

25.03.2015 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Nudný. Nemohla jsem to ani dočíst.

07.03.2015 2 z 5

Mladík v exilu Mladík v exilu C. D. Payne

Taky dobrý. Chyběl mi François a pobavil mě popis ultramoderního laptopu. Miluju retro.
Zdá se mi, že už to ztrácí grády, ale furt to má něco do sebe.

23.02.2015 4 z 5

Mladík v okovech Mladík v okovech C. D. Payne

Žasnu nad tím, jak můžou být lidé kolem Nicka tak blbý. Zvláště mě fascinuje Dwayne. Líbí se mi, jak to na sebe navázalo, jako by to ani nebylo rozděleno na díly. Stále to nemá chybu.

21.02.2015 5 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Četla jsem to už podruhé a musím říct, že je to jedna z mála knih, u kterých se fakt směju nahlas. Ty historky, praštěný Nick a nezvedený François, kráva Sheeni, Levák, pompézní finále a ten konec... To nemá chybu.

18.02.2015 5 z 5

Slepice - Praktická encyklopedie Slepice - Praktická encyklopedie Esther Verhoef Verhallen

Krásná encyklopedie. Přehledný výklad, příjemná velikost písma a spousta krásných fotografií a náčrtů na křídovém papíře.

První část knihy popisuje základní informace o historii, chovu a péči o slepice.
Druhá část popisuje velká plemena, třetí část zakrslá a zdrobnělá plemena. Každá z těchto dvou částí je rozdělena na kapitoly s plemeny nosnými, masnými, s kombinovanou užitkovostí, bojovnými a okrasnými.

Popis jednotlivých plemen obsahuje údaje o vzniku, vzhledu, vlastnostech, většinou jsou též uvedeny nároky a tipy pro případný chov.

15.02.2015 5 z 5

Lékaři Lékaři Henry Denker

Solidní psychologický román. Hodně mě to napínalo a rozuzlení mi vyrazilo dech.

15.02.2015 5 z 5

Já jsem Malála Já jsem Malála Christina Lamb

"Neboj, Tálibán si ještě nikdy nepřišel pro malou holku."
Ach jo.... Je hrozný, co se na světě děje. Popis událostí po útoku jsem obrečela.
Taky je kniha významným obrazem toho, jak muslimové žijí a smýšlejí.

09.02.2015 5 z 5

Zrod Hordy Zrod Hordy Christie Golden

Na začátku knihy jsem měla trochu problém pochopit, kdo je kdo a 'vo co go'. (WoW nehraji, knihy mi doporučil kamarád a varoval mě, že když to budu číst na přeskáčku, tak budu zmatená. - Jo, jsem. :D) Ale potom se to zlepšilo a bavilo mě to.

04.02.2015 4 z 5

Esmeralda Esmeralda Delia Fiallo

Jako malá holka jsem ten seriál žrala. Ani v dospělosti nepodléhám davu a nebojím se přiznat, že se mi telenovely líbí. No a zastesklo se mi po Esmeraldě a tak jsem si řekla, že každý čtenář má sem tam nějaký ten literární poklesek.
Na rozdíl od seriálu je kniha svižná a má rychlý spád. Žádné obezličky. Strhávám hvězdičky za to, že obsahuje minimálně jednu hrubku a spoustu vět, která nedávají vůbec smysl. V textu má člověk často problém orientovat se v tom, kdo co říká a ten kýčovitý konec... fuj fuj...

14.01.2015 3 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Nebylo to špatný a docela dobrej konec, což u Kinga bejvá někdy horší.

11.01.2015 4 z 5