gruno gruno komentáře u knih

Rytmus války Rytmus války Brandon Sanderson

Nemôžem si pomôcť. Archív je najlepšia Sága, akú som mal to šťastie čítať. Som fascinovaný, pohltený, rozorvaný, šťastný. Nepoznám a asi už ani nebudem poznať lepšieho majstra fantasy ako je B.S. Vymyslieť Kosmír a klásť doň príbehy. Honor Ti žehnaj majstre. Ako toto skončí...

07.04.2023 5 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Vynikajúca kniha. Skvelý príbeh, úžasný svet, krásne a zaujímavo napísané postavy, skribovanie, augy, hierofanti. Proste paráda. Tejto knižke sa nedá nič vytknúť. R.J. Bennett sa v mojom pomyslenom rebríčku zaradil na druhé miesto za veľmajstra Sandersona.

23.10.2020 5 z 5

Druhý spánok Druhý spánok Robert Harris

Príde mi to také narýchlo ukončené a nevysvetlené. Celkom sklamanie pre mňa. A hlavne nie je to historická detektívka, ale regulérne postapo.

15.07.2020 2 z 5

Meč Přísahy Meč Přísahy Brandon Sanderson

Uff. Úžasné, kolosálne, fantastické, magické... Neuveriteľný zážitok čítať túto ságu. Milujem všetky postavy, ktoré sa čo i len mihli v Archíve. U mňa nie je lepšia sága a lepší autor. Nikdy sa mi nezdalo 1000 strán tak málo. Vrhám sa na Arcanum odhalené.

18.12.2019 5 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Po prekúsaní sa prvou tretinou knihy, kedy som to vážne už chcel s knihou vzdať, ma čakali nádherné zvyšné dve tretiny. Krásne a úžasné dielo.

28.05.2019

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Séria Constable Grant sa momentálne stala mojou najzamilovanejšou fantasy sériou. Nepoznám lepšie urban fantasy. Výborné.

20.02.2019 5 z 5

Knihovna na Černohůrce Knihovna na Černohůrce Scott Hawkins

Táto kniha je mňamka!

20.08.2018 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Myšlienka, príbeh, vesmír, to všetko je úžasné. Ale tie kilá zbytočnej vaty ma zabíjali...

08.01.2017 3 z 5

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Pred chvíľkou som Slova paprsků dočítal. Mal som to šťastie, že som zhltol Cestu králů a Slova hneď za sebou. Myslel som, že "Píseň ledu a ohně" a "Kolo času" sú neprekonateľné. Už si to nemyslím:) Zatiaľ som nečítal nič lepšie ako Cestu a Slova. Nádherné, neskutočné... Začínam čítať Finální říši :)

10.11.2015 5 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Neskutočne úžasná fantasy !

22.09.2015 5 z 5

Stín se šíří Stín se šíří Robert Jordan (p)

Každý diel tejto fantastickej ságy je lepší a lepší. Nádhera!

29.01.2015 5 z 5

Šakal z Naru 2: Monstra z Chandakkaru Šakal z Naru 2: Monstra z Chandakkaru John Marco

Výborné pokračovanie!

06.04.2014 5 z 5

Šakal z Naru 1 Šakal z Naru 1 John Marco

Výborná knižka! Vela som od nej nečakal, ale Mr. Marco my teda vytrel zrak, poriadne. Skvelý úvod do ságy.

01.02.2014 5 z 5

Poslední argument králů Poslední argument králů Joe Abercrombie

Skvelé zakončenie trilógie !!!

08.08.2013 5 z 5

Až budou viset Až budou viset Joe Abercrombie

Skvelé niečo táto séria. Logen je frajer a Glokta taký fajn hajzlík. :)

19.06.2013 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Nádhera! Navždy jedna z mojich naj !

25.01.2013 5 z 5

Pomsta oceána Pomsta oceána Frank Schätzing

Brutálna nuda... Fakt som to dočítal so zaťatými zubami.

22.01.2013 2 z 5