Great_P. Great_P. komentáře u knih

Lhářův poker Lhářův poker Michael Lewis

Kniha o tom, jak nemůže nic růst do nekonečna. Když něco neustále roste a roste a my jsme toho součástí, velice často podléháme sebeklamu, že tenhle kolotoč nikdy neskončí. Ale skončí. A tak, jak se jednou dostanete rychle nahoru, pojedete i dolů. I když se nám daří, myslíme si, že jsme mistři světa, je potřeba se zastavit, udělat si nadhled nad situací a hlavně se ze sebe sama neposrat.

Pokud se nepřizpůsobíš, zemřeš.

02.08.2015 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Kniha o mužské ješitnosti, o tom když chlapovi není nic dostatečně dobrého, dokud není na samém Olympu. O tom, když máš pocit nezadostiučinění, že nejsi pořád alespoň o třídu lepší než tvoje žena, o tom jak ti vadí, že k tobě neustále nevzhlíží a neobdivuje tě. Jo a taky o tom, že máme ženy po kterých toužíme, milujeme se s nimi, ale víme, že jako manželky je mít nemůžeme a ani nechceme, protože víme jak katastrofálně by to dopadlo.

05.07.2015 5 z 5

Soros o Sorosovi Soros o Sorosovi George Soros

Knihá dělaná formou rozhovoru, se netýká pouze financí. Má značný filozofický rozměr. Jo a pokud chcete přeci jen nakonec vydělat chechtáky, hledejte nerovnováhy!

29.05.2015 5 z 5

Zámek Zámek Franz Kafka

Krásně napsaná kniha o tom, jak je lehčí být buřičem, když nejste členem systému do kterého vstoupíte. Děláte takové věci, které by člověka ani nenapadly dělat, pokud by nepřišel odjinud, kde je toto vše normální. O tom, že nemusí být vše tak jak vypadá, zeměměřič nemusí být zeměměřičem a paní hostinská už vůbec ne hostinskou. Jo a buďte raději jako K. nebo Amálie, která se postavila systému i za cenu odsouzení, než jako Frída.

25.05.2015

Proměna Proměna Franz Kafka

Příběh o tom, že když se stane něco nepříjemného, nejdříve to berete jako svojí povinnost postarat se, ikdyž je vám to nepříjemné a obtěžuje vás to, aniž byste si to byli schopni přiznat. Když však nastane konečně příležitost, kdy jste si to schopni obhájit sami pred sebou, využijete toho a té zátěže se milerádi zbavíte. A tak nějak dopadl Řehoř.

25.05.2015 5 z 5