Lucina88 Lucina88 komentáře u knih

Friedrich řečený Bedřich Friedrich řečený Bedřich Milena Štráfeldová

Za mě slabší. Čekala sem od toho více.
Plus ten, že děj byl podkládán historickými událostmi.
..ale přirovnat některá vlastenecká díla k telenovelám, je teda velký přešlap.
Autorka by měla pro příště upozadit své názory..Takový názor patří do předmluvy nebo doslovu.

01.04.2024 3 z 5

Mademoiselle Coco a vůně lásky Mademoiselle Coco a vůně lásky Michelle Marly

Konečně kniha, co má hned spád. Autor si přeci chce udržet čtenáře! Nadchla a pohladila po duši. Knihu jsem hltala.
Autorka mě zaujala svým psaním, které mi velmi vyhovuje. Už se těším na další.
...A edice slavných žen se velmi povedla !

17.03.2024 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Ty kráso, asi bude ze mě odborník na tenis.
Děs a hrůza, zatím mě zaujala jen jedna její kniha. Zatím je to "na stejné brdo"

17.03.2024 odpad!

Temné radosti predátorů Temné radosti predátorů Viktorín Šulc

Nevím, jestli je vhodné úplně říct, že to byla zase perfektní kniha :D

Každopádně skvělý, jako všechny ostatní, nemohla jsem knihu odložit.
Snad to nebude poslední díl :)

28.01.2024 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Kdyby nebylo valašského prostředí, asi bych nedočetla..

22.01.2024 3 z 5

Estée Lauder - sen o kráse Estée Lauder - sen o kráse Laura Baldini (p)

Joea sem si zamilovala! :)
Hezký příběh.

07.01.2024 4 z 5

Můj život v Severní Koreji Můj život v Severní Koreji Serin Čche

(SPOILER) Naivně jsem si myslela, že to útěkem přes hranice končí, ale bohužel...
Hrůza, nejhorší na tom je, že se tyhle svinstva páchají v 21.století,kdy už dávno tomu má být zabráněno!

26.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Díky Bohu, že jsem v této době nežila! Strašné!
Pan Štěpán Javůrek se mi dostává více a více pod kůži..
Díky za tyto knihy, které líčí osudy obyčejných lidí ve strašné době
... Velmi sem si některé postavy oblíbila a těším se na další díl.

"a buď opatrný Franzi, tohle je divná doba."... A tohle stále platí!

19.09.2023 5 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Totální chaos

21.07.2023 odpad!

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Miluji knihy, které mi něco dají. Tahle mi toho dala strašně moc.
Co je vlastně v životě správné rozhodnutí? Rozhodujeme se dle mravních zásad? Jaká je v životě spravedlnost?

Jedním slovem BOŽÍ kniha! Takové chci číst pořád a pořád!

02.07.2023 5 z 5

Vůbec o nic nejde Vůbec o nic nejde Barbora Vajsejtlová

Povídky prakticky nečtu vůbec a asi u toho zůstanu. Některé povídky mi přišly trapné, některé byly fajn ale vůbec nic mi nedaly. Jen podivné tlachani.

20.06.2023 2 z 5

Rozhovory se sériovými vrahy: Ti nejhorší vyprávějí svůj příběh Rozhovory se sériovými vrahy: Ti nejhorší vyprávějí svůj příběh Christopher Berry-Dee

Často se opakovaly věty, což mě dost vadilo a vždy mě to trochu rozladilo. Ale jinak zajímavé, až mrazivé..

06.06.2023 3 z 5

Zítřek patří statečným Zítřek patří statečným Wendy Holden

Velmi rychle zaujala a vtáhla do děje.
Žádný nabubřelý životopis, žádné povrchní chlubení. Po dlouhé době zase něco, co se dalo číst.

16.05.2023 5 z 5

Měla jsem moc krásné dětství / Ich hatte eine sehr schöne Kindheit Měla jsem moc krásné dětství / Ich hatte eine sehr schöne Kindheit Jana Nosková

Och, tak nádherná kniha.. Místy samozřejmě dechberoucí až slzy v očích.
Jsem mladá generace, ALE..dnešní děti, to je katastrofa. Žádná disciplina, úcta ke svým předkům, natož tak k rodičům.., k věcem celkově.
Tahle kniha mi dala zase do duše žár a energii. Jak to bylo vše krásné. A že je to vše v nás, v tomhle zkaženém světě už bohužel nic není svaté. Na naopak.

Díky za tuto knihu.

26.04.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Jsem dost imunní vůči utrpení lidí:D ale tady některé pasáže byly fakt síla. Carter je prostě Mistr.

17.04.2023 5 z 5

Bílý pramen Bílý pramen Klára Teršová

Strašná nuda :/

13.04.2023 2 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Jde vidět, že kniha je velmi postavena na emocích, proto tak dlouhý příběh - ale tak silný!
Zvěrstva doby minulé tady budou stále, o to smutnější je, že v dnešní době stále hnijí a rozšiřují se dál, aniž by tahle generace věděla, co v minulosti způsobila...velmi smutné

11.03.2023 5 z 5

Kéž bych ti to dokázala říct Kéž bych ti to dokázala říct Hannah Beckerman

(SPOILER) Encyklopedie katastrofických událostí.
Rakoviny, smrt v rodině minimálně čtyřikrát, přiznání se k jiné sexualitě... No jako....

28.12.2022 2 z 5

Buď v harmonii se svými hormony Buď v harmonii se svými hormony Lenka Sobková

Jedinou hvězdu dávám za vysvětlení jak fungují hormony například progesteron atd.
Jinak velmi stručná kniha. Farmaceutka si hraje na super paní, která sice pracuje v tomto celosvětovém gigantu, ale propaguje "přírodní cestu".
Autorka píše například, jak je Kontryhel "univerzální ženská bylina" přijde mi to velmi odvážné napsat, protože knihu si čtou určitě převážně i ženy, co mají problémy nejen s hormony ale třeba i endometriozou apod. Kdy Kontryhel se absolutně nedoporučuje, jelikož velmi intenzivně prokrví dělohu a další problém je na světě. To samé například drmek. Ne pro každou nemocnou ženu je tohle volba. Takže rozhodně nedoporučuji číst ženám, co mají velké zdravotní problémy a chtějí se řídit touto knihou.

04.12.2022 1 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Ta mluva mě teda úplně nenadchla, ale asi se to k tomu tématu hodí. Někdy jsem se snažila přeluštit, "co tím chtěl básník říct"

03.12.2022 2 z 5