gongon44 gongon44 komentáře u knih

Člověk zahrada širá Člověk zahrada širá Milan Kundera

- Milan Kundera prokázal obrovskou službu české poezii tím, že ji přestal psát.
- Při četbě této sbírky nelze nevzpomenout vojína Jasánka z Černých baronů a jeho "vrahy z wallstreetu" – s jediným rozdílem, že Švandrlík si dělal prdel...
- Jako dokument vypovídající o době svého vzniku zajímavé, jako poezie hrozný odpad, tak na úrovni středoškolského veršotepectví.

26.06.2020 odpad!

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Boží!!!

24.09.2015 5 z 5

Ikona Ikona Gary Van Haas

Konec to zabil. Škoda. Atmosféra Řecka byla fajn, ale pointa... A pak ještě spousta drobností jako "syn katolického kněze" atd.

26.04.2015 3 z 5

Palác na jezeře Ču-An Palác na jezeře Ču-An Frédéric Lenormand

Se soudcem Ti to nemá společného ani půl sandálu. Nechápu, proč autor cítil potřebu parazitovat na slavném hrdinovi. Klidně si mohl vymyslet vlastní postavu, třeba soudce Ni, Ši nebo Či....

16.12.2014 3 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Naprostá zběsilost. Nádhera.

04.12.2014 5 z 5

Třicátá Marinina láska Třicátá Marinina láska Vladimir Georgijevič Sorokin

Musím přiznat, źe už dlouho mě žádná kniha takhle nezmátla. Ale nakonec to dobře dopadlo, pochopil jsem. :) A doporučuju. A s lehkým odstupem - scéna, kdy hlavní hrdinka prožije svůj první orgasmus při poslechu sovětské hymny, je jedna z nejvtipnějších a nejděsivějších výpovědí o komunistickém pozemském ráji, co jsem kdy četl.

07.05.2014 4 z 5

Bez peří Bez peří Woody Allen (p)

Podruhé už jsem se smál míň. :) Ovšem Děvka z menzy je klenot!

08.04.2014 4 z 5

Falzifikátoři Falzifikátoři Antoine Bello

Konec mě zklamal. Jinak dobrý.

01.02.2014 4 z 5

Seznam sedmi Seznam sedmi Mark Frost

Tuhle knížku miluju. Četl jsem už několikrát a určitě ješte budu. Útok mumií v Britském muzeu, soukromý vlak atd. Prostě skvělé.

26.01.2014 5 z 5

Zlatý sarkofág Zlatý sarkofág Will Adams

Finále bylo velkolepé, nečekané a pro hlavní hrdiny pěkně umaštěné. Dobrá oddychovka.

07.01.2014 5 z 5

Hlasy mrtvých Hlasy mrtvých Thomas Laird

Tohle mi prislo jako zatim nejslabsi kousek. A hlavne kvuli tomu, jak autor zachazi s minulosti hlavniho hrdiny. Skoro vsechno je jinak, nez v drivejsich pripadech. Napriklad: Celie uz neni vrazedkyni, ale jen obeti, pri smrti sveho otce Jimmy neni ve Vietnamu, ale sleduje ji na vlastni oci... Dost me to nastvalo, takove prepisovani historie. :)

13.12.2013 3 z 5

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Já bych to řekl asi přesně opačně. Z prvních dvou jsem byl nadšený, třetí mě sice nezklamala, ale ani nenadchla. Jak to začne být moc vážné, tak to autorovi trochu skřípe. Železný druid ani napotřetí neurazí, i když ke konci jsem už lehce zíval. (A schválně hodnotím jen třemi hvězdičkami, protože po prvních dvou třaskavých dílech jsem prostě čekal něco víc. Ano, problém je ve mě.:-))

14.10.2013 3 z 5