Gold351 Gold351 komentáře u knih

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Medvídka Pú jsem potkala jako malá holka, kdy mi předčítala jeho příběhy starší sestra. Časem jsem si ho půjčovala v knihovně a ještě později ho četla svým dětem. Nejen, že se líbil i jim, zamilovaly si ho i další děti v rodině. Myslela jsem si, budu-li mít jednou syna, bude to Kryštůfek. Ale mám dvě dcery :-)

08.09.2015

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Nádherna kniha. Četla jsem s chutí všechny romány J.Loukotkové, ale Villona prostě miluju. Od puberty jsem ji četla mnohokrát, některé části jsem znala už zpaměti, zvlášť "Já u studanky jsem ..." Doporučuji všem.

08.09.2015

Tři měsíce Florencie Tři měsíce Florencie Mary Carter

Prima dovolenková oddychovka...

05.09.2015 5 z 5

Bohové, hroby a učenci Bohové, hroby a učenci C.W. Ceram (p)

Pro mne úžasná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem a stala se mou oblíbenou.

05.09.2015 4 z 5

Dobrý den, Afriko! Expedice Lambaréné Dobrý den, Afriko! Expedice Lambaréné Petr Bárta

Legendární cesta českých vysokoškoláků, kteří se rozhodli dopravit potřeby pro nemocnici v Lambaréné. Popisuje pracné shánění povolení a obstarávání všech formalit na cestu, dobrodružné putování Afrikou až do cile jejich putovaní. Jen škoda, že už nejsou všichni mezi námi.... Jak já jim tehdy zaviděla !

04.09.2015 4 z 5

Autostopem do Nepálu Autostopem do Nepálu Štefan Rybár

Můj oblíbený cestopis a první setkání s Ondřejem Hejmou. Trvalo delší dobu, než jsem zjistila, že je i vynikající hudebnik. Pohodové čtení :-)

04.09.2015 5 z 5

Trosečníci polárního moře Trosečníci polárního moře František Běhounek

Četla jsem v dětství jedním dechem, ohromné !

04.09.2015

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Krásný příběh. Četla jsem ho už v dětství a ráda se k němu vracím. Vždycky jsem obrečela, když armáda rekvírovala lidem koně. Pro sedláky to byla pohroma. Říkalo se, že pořádný hospodář se nejdřív postaral o zvířata, pak o lidi a nakonec o sebe. Proto mi bylo Cimbury líto. Někdo řekne, že takový "klaďas" ve skutečnosti nemůže existovat, ale znám pár podobných lidí a díky za ně.

04.09.2015 5 z 5

Literární toulky po Čechách Literární toulky po Čechách Vladimír Kovářík

Všechny díly Literárních toulek jsou perfektní, i když, samozřejmě, se nedají číst jako beletrie. Skvěle jsem je ale využila při studiích a výletech.

04.09.2015 4 z 5

Pohádková muzika Pohádková muzika Václav Čtvrtek (p)

Pohádky, které mi kdysi četla starší sestra. Tak jsem se seznámila s panem Čtvrtkem a jeho knihy mě provázely celým dětstvím. Přečetla jsem všechny pohádkové příběhy, Rumcajse, Šejtročka, Česílka, Amálku, Emanuela, Křemílka a další, jsem znala snad zpaměti. Považuji tyto pohádky za jedny z nejlepších u nás, líbí se i nejmladším dětem, přestože od jejich vzniku už uběhlo hodně let.

Pod sluncem této země Pod sluncem této země Erich Einhorn

Krásně sestavená fotografická publikace, kterou doplňují texty, umocňujíci zážitky z jednotlivých snímků.

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Skvělá a hluboce lidská kniha, jako ostatně všechny Pavlovy knížky. Při jejím čtení člověk dostane chuť toulat se kolem Berounky a jen tak se kochat...Dík, pane Pavle :-)

Zelené jezero Zelené jezero Jaroslav Novák

Zelené jezero a další Novákovy knihy pro mládež mne přivedly k vodáctví. Moc se mi líbily příběhy o kamarádství a jsem ráda, že jsem měla možnost podobně "postižené" lidi potkat. Dnes se k jeho knihám vracím - většinou v létě, i když už na ně pohlížím jinýma očima.

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

První "foglarovka", kterou jsem v dětství četla. Díky rodičům jsem měla možnost dostat se k Foglarovým knihám i v době, kdy se nevydávaly. Pár let jsem byla vodní skautkou, než byl Junák zrušen. Shodou okolností jsem později jezdila na tábory jako vedoucí a musím přiznat, že jsem občas Jestřábovy nápady "kradla". Všechny jeho knihy jsem měla moc ráda, i dnes se k některé z nich z nostalgie vracím. Chápu, že současné mladé generaci už připadají trochu naivní a zastaralé, ale pojmy kamarádství a čest, by se vytratit neměly....

Usměvaví rebelanti Usměvaví rebelanti Miroslav Slach

Velice čtivá a úsměvná knížka z dob národního obrození.

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Kniha, která přes časový odstup, zaslouží úctu !

Dějiny umění 1 Dějiny umění 1 José Pijoan

V sedmdesátých a osmdesátých letech jsem si dlouho šetřila a postupně jsem si koupila celý cyklus Dějin umění. Dodnes ho používám, i když není dokonalé. Nejraději mám období italské renesance a českého baroka.

02.09.2015

Naschválníčci Naschválníčci František Nepil

Úžasná dětská kniha ! Každoročně jsem s ní zahajovala letní tábor a dětem se vždycky moc líbila.

Toulky s Charleym Toulky s Charleym John Steinbeck

První Steinbeckova kniha, kterou jsem jako dítě četla. Nalákala mě k přečtení jeho dalších prací.

02.09.2015 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

U mne jasná jednička ! Nejoblibenější ze všech jeho knih.