Gity Gity komentáře u knih

Oko tornáda Oko tornáda Alice Blanchard

Knížka se mně docela líbila, byla čtivá a dobře odsýpala. Nepůsobila na mě ale moc věrohodným dojmem, vyvolávala ve mně hodně otázek a pochybností o tom, zda by se to tak opravdu mohlo stát. Mnohdy jsem tomu prostě nevěřila, hodně situací mně přišlo dost nepravděpodobných. Ale početla jsem si příjemně, bylo to napínavé. Neobvyklé a zajímavé téma tornád mě zaujalo - dozvěděla jsem se o tornádech a s nimi souvisejících záležitostech nové informace. Jako řádná středoevropanka jsem toho o tornádech moc nevěděla, protože jsem je znala jen z emérických filmů.

11.12.2015 4 z 5

Myši - Každému jednou dojde trpělivost Myši - Každému jednou dojde trpělivost Gordon Reece

Super knížka - velmi neobvykle napsaná, vypravěčkou příběhu je přímo hlavní hrdinka. Jejím prostřednictvím je děj popisován velmi lehce, přirozeně a prostě, ale o to účinnější má dopad na čtenáře. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, stránky ubývaly jedna za druhou, ani jsem nevnímala, jak dlouho už čtu. Perfektní psychologický thriller, který mně svým zvláštním pojetím a lehkostí připomínal některé romány Stephena Kinga.

29.11.2015 5 z 5

Čajová růže Čajová růže Jennifer Donnelly

Knížka byla příjemná, čtivá, dobře se odvíjela. Děj byl zajímavý, místy i napínavý. Jediné, co mě lehce kazilo dojem, bylo to, že místy knížka sklouzávala do romantické sladkosti a některé zápletky byly příliš předvídatelné díky překombinovanosti.

14.11.2015 4 z 5

Jantarový oheň Jantarový oheň Azylchán Kuzbajev

Povídky z úplně jiné kultury, než na kterou jsme jako středoevropané zvyklí. Oddychové čtení, které mi umožnilo přenést se na chvíli do jiného světa a připomenout si relativnost našeho světa - věci, kterými se zabývám, problémy, které řeším, by mohly být na druhém konci světa naprostou malicherností a opačně. Určitě zajímavé čtení.

05.07.2015 3 z 5

Štěstí, láska, čokoláda Štěstí, láska, čokoláda Menna van Praag

Knížka mě zaujala v knihovně svým obalem, tak jsem si ji půjčila, aniž bych o ní věděla něco bližšího. Líbil se mi ale jen úplný začátek knížky. V okamžiku, kdy se kniha začala zabývat "pseudospirituálními" úvahami, líbit se mi přestala. I přesto jsem ji přečetla až do konce, abych jí dala šanci zaujmout mě třeba nápaditým závěrem. Bohužel ani to se nestalo a tak obal zůstává tím, co se mi na knize líbí nejvíc. Chápu ale, že pro mladé ženy, které se v životě teprve samy hledají, může být kniha přínosná - pro tyto případy doporučuji a určitě bych nechtěla, aby můj komentář vypadal, že knihu odsuzuji. Jen asi nejsem vhodná cílová skupina :-) Já už jsem sama sebe našla, srovnala se se sebou a naučila se pracovat s myslí i myšlenkami, takže kniha pro mě žádný přínos neměla. Další knížky této autorky už pravděpodobně číst nebudu.

22.03.2015 1 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Na tuto knížku jsem byla díky předchozím komentářům hodně zvědavá a musím říct, že je to opravdu Agathina hodně netradiční kniha, to spojení s romantikou mě u ní dost překvapilo a moc mi to k ní nesedělo. Knížky s Herculem Poirotem se mně určitě líbí víc, ale i tuto knihu jsem přečetla s chutí a líbila se mi. Jako hodně zajímavý oceňuji ten prvek, kdy hlavní hrdinka popisuje nějakou situaci, do které se dostala a v další kapitole je ve formě zápisu v deníku popsaná ta samá situace, jen očima jiné postavy. To mě hodně oslovilo a zaujalo.

08.03.2015 4 z 5

Profesor Profesor Charlotte Brontë

Příjemné čtení, nedosahuje však takových kvalit jako další knížky autorky, je znát, že se jedná o prvotinu, na které se autorka teprve "učí". Místy je kniha příliš rozvláčná a zavání nudou, celkově je to však milý a příjemně čtivý příběh dokumentující tehdejší dobu. Vracet už se k ní určitě nebudu, ale jsem ráda, že jsem ji přečetla.

24.01.2015 3 z 5

Útěky Útěky Josef Škvorecký

Knížka se mně moc líbila - byla velmi čtivá, připadalo mně to skoro jako bych četla nějaký román a ne životní příběh skutečné osobnosti. Ze všech "bibliografických" knih se mi tato zatím líbila nejvíce, a to právě pro tu příjemnou čtivost.

30.12.2014 5 z 5

Jak se zbavit Matthewa Jak se zbavit Matthewa Jane Fallon

Knížka se mi líbila, byla vtipná, lehce čtivá, nenáročná. Hlavní mužský hrdina Matthew byl vykreslen jako egoistické a ulhané zvířátko, kterému jde jen o vlastní prospěch a užitek. Překvapilo mě pokrytectví, které se objevovalo v chování všech ženských hrdinek a bylo bráno jako společenská norma. To na mě působilo ještě více odpudivě než Matthewovo "rovné" prospěchářství. Doufám, že u nás (narozdíl od Anglie) toto pokrytecké přetvařování se zatím jako "společenská nutnost" bráno není.

Knížka je také slušnou sociologickou sondou do života singles středního věku, vystihuje důvody, proč se lidé v tomto stylu života zakoření a špatně se jej později vzdávají.

28.07.2014 4 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Knížku jsem přečetla na dovolené jako příjemné letní čtení, ale nic víc ve mně nezanechala. Děj to téměř nemělo, občas to bylo zdlouhavé, konec byl příliš průhledný a americky sladký (pořád jsem doufala, že to přece celé nedopadne tak, jak se to rýsuje, že třeba ještě něco přijde a ono nic nepřišlo). Musím ale uznat, že knížka byla čtivá, četla se lehce a příjemně a rychle ubývala.

28.07.2014 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Knížka se mně hodně líbila - bylo to čtivé, napínavé, zajímavé a moderní téma.

15.02.2014

Nehodná dcera rodu Smiřických Nehodná dcera rodu Smiřických Anna Březinová (p)

Kniha se mi docela líbila, byla čtivá, zajímavá, seznámila s prvky historie. Autorce bych ale vytkla neucelenost, přeskakování mezi různými tématy, a to, že do děje se "neponořila", probrala jej pouze povrchně, dotkla se mnoha situací, ale jen "letem světem".

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Knížka se mi velmi líbila, je to poutavé a čtivé čtení, román je obsáhlý a seznámí čtenáře se spoustou zajímavostí z židovského prostředí, života Židů i z oblasti Persie.

Poslední ratolest Poslední ratolest Vlasta Javořická

Knížka byla čtivá, měla spád, jednalo se o typickou knihu z tvorby V. Javořické. Zlo bylo potrestáno a dobro nakonec našlo také svoji odměnu - štěstí a lásku.

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Kniha se mi velmi líbila, zejména úžasný styl psaní. Velmi poutavé, napínavé, tajemné a spletité. Určitě vyhledám i další knihy tohoto mně dosud neznámého autora.

Zlatá liška Zlatá liška Wilbur Smith

Kniha je velmi obsáhlá, odehrává se v Africe a řeší tehdejší politické a rasové záležitosti. Pro mě kniha zajímavá nebyla - příliš mnoho politiky a až fanaticky vyznívající postoj autora k tehdejšímu komunistickému režimu.

Panoptikum Panoptikum Jeffery Deaver

V každé povídce čeká na čtenáře moment překvapení. Povídky jsou napínavé, provokativní, děsivé, mají spád, mnohdy je rozuzlení opravdu nečekané. Kniha se mi moc líbila, četla se jedním dechem.

Maják Maják Vlasta Javořická

Autorka v knize upozorňuje na nebezpečí alkoholu a také dodává ženám sílu věřit v Boha, věrnou lásku a podporuje je v tom, aby pro své muže byly záchranným majákem v životních bouřích, které přijdou. Zajímavá myšlenka, v dnešní emancipované době stojí za zamyšlení.

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Knížka se mi moc líbila, autorka nešetřila ironií, sarkasmem, což románu jistě prospělo - některé pasáže byly opravdu velmi vtipné a čtenář se bavil. Román je velmi obsáhlý a čtenář se tedy pěkně sžije s hrdiny. Nelíbil se mi jen autorčin doslov o její nadaci a nakladateli.

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Naprosto skvělá knížka povídek, které jsou provázány s vodou. Povídky jsou napínavé, neotřelé, hororové, mnohdy až šokující s překvapivou pointou.

02.02.2014 5 z 5