girdi girdi komentáře u knih

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Nadupané, nechutné, napínavé a závěr mě zase dostal. Takže spokojenost, Carter drží laťku.

27.01.2022 5 z 5

Se stojednaletým staříkem jsem se natrápila, knihu jsem rozečetla do čtenářské výzvy...wait for it...2019! Nemohla jsem se začíst, zkoušela jsem to opakovaně, kniha putovala na různá místa, ale nikde se jí nedařilo vtáhnout mě do děje. Začátkem tohoto roku jsem se k ní vrátila a tentokrát to klaplo a jsem za to ráda, protože mě stařík nakonec několikrát rozesmál, nebo aspoň vykouzlil úsměv na tváři. Glosování politické situace na jedničku s hvězdičkou, svěží a trefné.

27.01.2022 3 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Přečetla jsem rychle (nedostatek čtivosti se žádné knize ze série zatím nedá vyčítat) a byla jsem z toho trochu rozpačitá, takže jsem hodnocení odkládala. Nebylo to úplně špatné, ale prostě to nebylo ono. Přišlo mi, že hodně situací bylo moc vyhrocených a hlavně málo uvěřitelných. Eloise mám ráda a asi jsem si pro ni přála něco jiného. Každopádně stále prima oddechovka a opět jako bonus kus psychologie spojeného s vážnějším tématem, což chválím. Jen ta "romantická linka" mi tu nějak nesedla, což je u tohoto typu literatury kámen úrazu ;-)

27.01.2022 3 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Samozřejmě, že je to celé absolutně předvídatelné, ale čte se to prostě samo. Báječný povánoční oddech. Dávám 5 hvězd, i když mého nejoblíbenějšího pošťuchování mezi sourozenci Bridgertonovými jsem dostala opravdu pomálu. Michael byl charizmatický hlavní hrdina a dilema toho, jak pokračovat v životě po smrti milovaného partnera mi přišlo zajímavé. PS: Doufám, že Colinovi poslal Michael aspoň děkovnou kartu :-D

03.01.2022 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Kniha by si ode mě zasloužila rozhodně intenzivnější čtení, a pak věřím bych hodnotila plným počtem. Brání tomu kromě mé rozkouskované nesoustředěné četby hlavně postava hlavního hrdiny, který mi k srdci fakt nepřirostl. Chápu, že tohle nastavení bylo pro příběh nezbytné, ale prostě mám radši, když hrdinům fandím. Každopádně brilantní charakteristika postav a dobře vystavěná zápletka. Po dočtení jsem se znovu vrátila k výslechovému modelu v praxi při pohovoru Browna s Grevem, kniha totiž obsahuje spoustu zajímavých informací.

18.12.2021 4 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Klasika, která pro mě ani za ty roky neztratila nic na své kráse. Hrubínova poetika je prostě kouzelná a myslím, že každé dítě si oblíbí aspoň jednu rýmovanou pohádku. Koupila jsem pro děti nové vydání a užívám si čtení.

13.12.2021

Městečko Mamoko Městečko Mamoko Aleksandra Machowiak Mizielińska

Nápadité ilustrace, jedinečné barevné ztvárnění, hezké dějové linky. S dětmi si můžete vyprávět desítky různých příběhů jednotlivých zvířátek. Na knihu jsem dostala tip a přiznávám, že když jsem ji držela v ruce, byla jsem z ní spíše rozpačitá. Děti si ji ale zamilovaly a já ji nakonec taky propadla. Dokonce jsem ji několikrát koupila jako dárek.

13.12.2021 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Čtu postupně a říkala jsem si, že tentokrát už mi dojde dech, zvlášť proto, že každý tuší, jak tohle musí skončit ;-) Ale autorka mi zase učarovala, bylo to prostě opět milé a Penelope byla báječná, odvážná a inspirativní a Colin uvěřitelně zápolil s vlastním životem a budoucností. Jedna hvězda chybí, protože mě zase trošku chybělo nějaké to překvápko ;-)

28.11.2021 4 z 5

Malý kouzelný nočník Malý kouzelný nočník Sofie Kenens

Dcerku to napoprvé pobavilo, rozhodně mnohem víc než chodit na nočník. ;-) Ale rychle se jí kniha omrzela. Já bych určitě ocenila trošku víc textu, protože tohle bylo až moc popisné a strohé.

28.11.2021 3 z 5

Velký zlý vlk je nemocný Velký zlý vlk je nemocný Jean Leroy

Vlk to má jako starý mrzout, co se bojí doktorů, v téhle knížce vážně těžké. Naštěstí pana doktora nakonec poslechne a uzdraví se, takže jako inspirace pro děti s ohledem na přijetí léčby super. Obrázky jsou hezké a prstový maňásek děti moc baví.

28.11.2021 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Tři díly za mnou, asi jsem přesycená, ale spokojená a upřímně na žádnou jinou četbu se teď necítím, takže ehm... Čekanko, dlouho tě čekat nenechám.
Sophie a Benedict jsou báječný pár, ale i když příběh o Popelce skrýval pár dobrých zápletek, tentokrát to na pět hvězd nebylo, ale těsně.

21.11.2021 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Smála jsem se nahlas. Fandila oběma hlavním hrdinům a užívala si sourozenecké i partnerské pošťuchování. Takže kromě romantiky/lásky/vášně, se kterou se automaticky počítá oceňuji zejména humor, a pak i zajímavá psychologická traumata, se kterými se hrdinové museli poprat.

21.11.2021 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Četlo se to samo a moc hezky. Děj krásně plynul, nechyběly dobré zápletky, humor a samozřejmě láska. Seriál jsem dlouho ignorovala, a pak ho slupla jako malinu. S knihou to bylo stejné. Bylo to osvěžující a milé, perfektní kombinace. (Nejen do pošmourných dnů strávených v posteli, ale teď mi to vážně sedlo.)

20.11.2021 5 z 5

Ema Naopak Ema Naopak Gunilla Wolde

Ema je báječná, je vtipná, hravá i velice šikovná. Takové knihy je dětem radost číst.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nemohla jsem se odtrhnout. Člověk si nevyhnutelně celou dobu říká, z jakého důvodu to nakonec špatně skončí a že těch možností je! Z chování některých postav mi bylo úzko až nevolno a Báru jsem tolik litovala a opravdu se o ni bála. Obdivuji autorku, jak mistrně střídá pohledy dospělé matky a její dospívající dcery. Při dočítání pozdě v noci mě mrazilo. Nemohla jsem pak usnout, nešlo to "jen tak strávit". Už je to pár dní a stejně ve mně příběh rezonuje. Kéžby takové příběhy byly jen smyšlené.

Duna Duna Frank Herbert

Svět Duny mi otevřela moje máma už před 20 lety prostřednictvím seriálu, který mi tehdy přišel fakt zajímavý. Doteď si pamatuji, jakou jsem měla radost, když jsem v menších rolích takového krutopřísného sci-fi díla poznala české herce. Ovšem knihu jsem tehdy do ruky nevzala, takže na mě čekala a jsem za to ráda, protože nevím, jestli by mě tehdy upoutala tolik jako dnes. Obsahuje totiž kromě perfektně vymyšleného universa, příběhu a propracovaných postav i mnoho hlubokých myšlenek o politice, ekologii, náboženství, technologiích...byl by to dlouhý seznam.
Přečetla jsem za tři dny skoro jedním dechem a bylo to mega moc super. Duna má neuvěřitelný přesah a obávám se, že v nedaleké budoucnosti bude ještě aktuálnější. Rozhodně doporučuji a těším se na nové filmové zpracování.

01.11.2021 5 z 5

Tlapková patrola - Dobrou noc, tlapky! Tlapková patrola - Dobrou noc, tlapky! kolektiv autorů

Grafika i příběhy se pevně drží seriálové předlohy, takže děti jsou spokojené. Já už míň, texty jsou díky dialogům spíše nepřehledné a všechny ty tlap.... věci jsou trochu psycho a vyslovovat slova jako tlaptulník je vyloženě pro fajnšmekry. Upřímně jsem ráda, když padne výběr na (jakoukoli!) jinou knihu, ale asi s námi tlapky ještě chvilku budou. Ovšem na zařazení do čtenářské výzvy dobrý :-D

22.10.2021 3 z 5

Tlapková patrola - Příběh podle filmu Tlapková patrola - Příběh podle filmu kolektiv autorů

Film se dětem líbil, tak do knihovničky doputovala i kniha, která je zpracována velmi pěkně. Určité zjednodušení je prima, protože je možné ji přečíst na jeden zátah na dobrou noc. Ilustrace jsou hezké a text je civilnější a čte se mnohem příjemněji než Tlapky na dobrou noc. Navíc hezká zápletka s překonáním vlastního strachu.

22.10.2021 4 z 5

Koně: Divocí i zkrocení Koně: Divocí i zkrocení Iris Volant

Krásné ilustrace a hezké příběhy, které odkryjí historii koní a lidí. Nechybí Pegas, Bukefalos, ale i další ikoničtí koně, o kterých jsem do té doby neslyšela (Seabiscuit, Marwari, Appaloosa). Kniha obsahuje kapitoly věnující se péči o koně, využívání koní pro práci i sportovnímu jezdectví. Text je psán jako historické vyprávění, takže hezky ukolébá. Dcerka má nejradši závěrečný přehled koní, kde tipuje "kdo je kdo". Kniha je opravdu elegantní a kresby velmi povedené.

22.10.2021 5 z 5

Angelika a její láska Angelika a její láska Anne Golon (p)

Ach, mé srdce plesá! To bylo tak boží, že bych si to nejradši přečetla rovnou znova. Jsem moc ráda, že se vysvětlilo mnoho věcí, které mi nedaly spát (kulhání) a vyjasnilo se těch několik nevyřešených záhad (Cantor, Florimond). Rescator je prostě nejhustší a nejšarmantnější chlap, konečně jsem si ho zase mohla užít naplno. Děkuji za všechnu tu romantiku, napětí a šťastné chvíle...Angelika a já s ní jsme to potřebovaly jako sůl :-)

09.09.2021 5 z 5