GIF242 GIF242 komentáře u knih

Čepel entropie Čepel entropie Vilém Koubek

Sice je to tak trochu kontroverzní téma pro knihu, ale mě to bavilo. Mělo to spád, vývoj a vtip.

26.09.2019 4 z 5

Skrytá rizika kvantové démonologie Skrytá rizika kvantové démonologie Petr Heteša

Asi jsem se příliš těšil na novu knihu, a čekal jsem moc. nicméně jsem byl po zásluze potrestán :). Téma mi z počátku přišlo super. Bohužel se vcelku rychle vyčerpalo atraktivnost tématu, a zůstaly pouze dlouhé opisy stále se opakujících situací. Závěr knihy byl vcelku fajn. Démoni jsou věční.

26.09.2019 3 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

čtivé letní čtení 4/5 jedna hvězda mínus za to, že to prakticky ničím nebylo originální

16.08.2019 4 z 5

Vládci stínů Vládci stínů Roger Zelazny

Už ani nevím kdy jsem poprvé propadl mezi světy a začal hledat svůj Amber. Celou sérii jsem četl několikrát a i když některé díly jsou slabší, tak jako celek hodnotím 10/10.

05.02.2019

Přines mi hlavu Čarovného Prince Přines mi hlavu Čarovného Prince Roger Zelazny

Velmi zábavné čtení

05.02.2019 5 z 5

Děti Jidášovy Děti Jidášovy Markus Heitz

Kniha se mi líbila, měla spád, nápad a byla dobře napsaná/přeložená. Nicméně mě to neoslovilo natolik, abych četl další díly. Nehledě na to, že se alespoň pro mě, vše "důležité" uzavřelo již v prvním díle.

05.02.2019 4 z 5

Conan. Hodina draka Conan. Hodina draka Robert Ervin Howard

Moje první kniha s Conanem. Těžko hodnotit, ale v roce 91 to pro mě bylo epické ;-). Dnes by to asi bylo komické...

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Nemám povídky rád, většinou když jsou dobré, tak jsem zklamaný, že to nepokračuje dále. Když jsou blbé, tak mě nebaví jak jsou dlouhé. V této knize je od každého kousek. Jako celek to vcelku funguje.

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Popravdě když jsem to četl poprvé, tak jsem to nějak nedal. A kdybych to býval hodnotil tehdy, tak bych tomu dal tak 2-3 hvězdy. Nicméně nechal jsem to pár let uležet, odtrhl jsem se od "nočních klubů" a pak si to dal znovu a bomba a musím hodnotit plným počtem. Fakt mi to dávalo o hodně větší smysl a celkově mě to fungovalo daleko více, než při prvním čtení. Takže i tato kniha si zasloužila čestné místo v mé knihovně. Díky.

Královna smrti Královna smrti Miroslav Žamboch

Vlažnější druhý díl.

Smrt zrozená v Praze Smrt zrozená v Praze Miroslav Žamboch

Ve své době (2004) a absence "nového" Kulhánka to byla velká pecka. S odstupem času jsem se to snažil číst znovu a nějak mi to nešlo. Ale pro někoho kdo to bude číst prvně a líbí se mu tento styl, tak je to vlastně nutnost ;)

04.01.2019 4 z 5

Turbulentní vesmír Turbulentní vesmír Miroslav Žamboch

Akce, akce a zase akce. Ano děj je trochu na pozadí, ale vzhledem k tomu že se jedná o military cyber sci-fi akci mi to bylo jedno. Za mě se kniha povedla

Ve službách klanu Ve službách klanu Miroslav Žamboch

Popravdě toto bylo pro mě velkým překvapením. Ve finále jsem to hltal jako o život a deprese z dolu a stísněného prostředí na mě cákala každou stranu. Fakt Žamboch překvapil a potěšil.

Visio in Extremis Visio in Extremis Miroslav Žamboch

Nic co bych nečetl 10x a lépe napsané od konkurence.

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Žamboch mě od jisté doby nudí, ale i tak když vyjde něco nového, tak si to koupím, nebo se alespoň pídím po tom co zase napsal. A popravdě musím říci, že Zakuti v oceli mě dost potěšilo. Po delším čase to byl tak trochu "jiný" Žamboch ;).

04.01.2019 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Dobře se to četlo, sem tam jsem si i dobře zasmál, ale globálně mi to přišlo úplně o ničem. Na druhou stranu jako čtení na dovolenou je to asi fajn.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Osobně mě kniha bavila méně než Společenstvo