georginaa georginaa komentáře u knih

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Podmanivý příběh mafiána Dannyho Blacka, který neměl lehké dětství. Jednou potkal muže, který jen když někam vstoupil naháněl všem strach, jenže Danny se ho vůbec nebál, ba naopak, fascinovalo ho to. Tím začíná příběh mafiánského bosse a nadvlády nad gangy. Dokud se mu do života nepřiplete Rose. Vidí v ní vnitřní boj, který skrývá a on ho chce pokořit, připomíná mu skryté tajemství, které má i on. Překonají spolu veškeré nástrahy co jim život přinesl? Může mafián mít normální život bez ohlížení, zda ho někdo nepřišel zabít? To se vše dozvíme v tomto divokém příběhu. Těším se na druhý díl.

25.05.2023 5 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Rearcher se vrací na svou základnu a zjistí, že je obviněná velící důstojník Susan Turnerová. Nevěří ničemu co na ní ušili, tak se nechá vtáhnout do tohoto případu a za každou cenu ji musí dostat z toho ven. Čeká ničivé následky, ale i přes to jede jak buldozer. Nenechá se odradit a jako vždy bojuje o spravedlnost.

20.05.2023 5 z 5

Postmortem Postmortem Patricia Cornwell

Tenhle díl jsem před lety sháněla hrozně dlouho. Nedříve jsem četla 2-5. díl od mamky a hrozně se mi líbily. Takže jsem byla nadšená, když jsem ji sehnala. Celá série o Kay, kriminální patoložce je skvělý.

20.05.2023 5 z 5

Mstitelé Mstitelé Tijan (p)

Konečně dočtena celá série, ale musím říct k tomuto třetímu dílu, že jsem se chvílemi ztrácela v myšlenkách, jak to autorka pojmula. Vůbec jsem některé pasáže nepochopila, co vlastně psala chvílemi bylo pro mě chaotické. I když hlavní myšlenka příběhu byla skvělá, a v celku podařený příběh, neměla jsem pocit toho nadšení, kazily mi to nějaké ty pasáže, to přemisťování z klubu do klubu, ztrácela jsem se v kamarádech, tolik lidí kolem, že člověk ani nevěděl čí je. V každém případě se jednou k této sérii vrátím a snad mi postupně dojdou některé ty detaily.

19.05.2023 4 z 5

Ostrov Ostrov Rudolf Havlík

Nad touto romantickou komedií nečekejte nic závratného a složitého. Je to spíše pro uvědomění, že stojí za vztah bojovat, že si uvědomit, proč vlastně byli spolu a co se pokazilo, že vztah šel do kopru. Není vinen jen jeden, určitě oba mají na tom zásluhu. Myslím, že nejdůležitější je správná komunikace, ne hádky, řvaní, ale spíše vysvětlení. Pochopit pocity toho druhého, takové obejmutí dělá divy. Líbil se mi typicky český nenásilný humor jak to umíme pouze my. Shlédla jsem i film a Langmajer a Plodková opravdu k sobě seděli.

19.05.2023 5 z 5

Sedm schodů k moci Sedm schodů k moci Josef Klíma

Bylo zajímavé se prodírat politickou sférou. Jak se lidi nesnášejí, derou se k výhodám a moci, jak lžou, pomlouvají, mění názory dle okolností. Anička hospodská nanynka z vesnice se stará o matku (která mimochodem Aničku zneužívala ke svému pohodlí). Jednou zdědila byt v Praze po smrti neznámého otce. Tím se rozpoutala vlna nepředvídaných událostí. Anna si hledala práci a našla v kantýně politiků. Začala se seznamovat s vlivnými lidmi a postupně se prostrkávala až na ředitelku ministerstva. Tahala za nitky, prospěchy využívala za postel a propadla všem svodům moci. Bohužel i když se snaží být kdokoliv pravdomluvný a čistý, okolnosti to vždy poskvrní nečistými skutky.

11.05.2023 3 z 5

Quaid Quaid Jay Crownover

Další díl ze série a opět byl velmi čtivý. I když mi ze začátku Avett dost neseděla, stále ty její emoční tresty byly dost otravné, pořád se to opakovalo dokola a za chvíli to přestane bavit. Ouaid byl naopak dost chytrý chlap a líbilo se mi, že stále něčím překvapoval. Člověk jakmile potká někoho, kdo ho upřímně přitahuje a nedá se to překonat, je to určitě to pravé i za cenu, že člověk něco ztratí, ale zároveň může i získat. Záleží jak dva najdou k sobě cestu a dokáží se domluvit a tolerovat. No z téhle série jsem fakt nadšená a těším se na další díl, který by měl vyjít někdy v létě.

09.05.2023 5 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Knihu jsem dostala jako malá holka a často jsem si jí četla. Dokonce ji i česká televize natočila jako pohádku s hercem Jiřím Pleskotem a Danou Medřickou z r.1967. Byla i natočená jako audio. Myslím, že tento příběh je pořád aktuální a pro děti zábavný.

07.05.2023 5 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Taková romantická jednohubka, ztřeštěná Hazel, která je dost výstřední a má to dědičné se seznámí s Emily. Stanou se dobrými kamarádkami, dokud nepotká Emily bratra Joshe. Jaké je veliké překvapení, když zjistí, že se vlastně znají ze střední. On takový úhledný, čistý a málomluvný, který ji stále něčím přitahuje. Stanou se tak nejlepší kamarádi, chodí na společné rande ve čtyřech a postupně se vztah rozvíjí v úplně něco jiného než si připouští.
Jejich randění má spoustu úsměvných momentů, pokud opravdu toužíte po oddechovce, vřele doporučuji.

06.05.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Dle názvu knihy jsem si myslela, že tam bude příběh promíchán s První knihou Mojžíšova, která je první knihou hebrejské i křesťanské bible. Něco na způsob modlení a bohužel dost mě překvapilo, že je to zaměřeno na úplně něco jiného. Spíše jsem se modlila já, abych to přečetla s ucelenými nervy ( i když od přečtení chodím a zavírám na noc všechna okna a zamykám dveře na 4 západy ) Bylo to tak propletené, že si nikdo nedovedl ani představit. Opravdu stačí jen malé nakopnutí a pak je Robert k nezastavení. To se mu stalo, když po nekonečné době usne alespoň na chvíli a jemu se zdá sen a ten ho probere a pošle správným směrem. Občas se to tak stává, že ve spánku v podvědomí vás obrazy ze snu postrčí tím správným směrem. Byla to zase pořádná jízda a určitě si to užije každý fanoušek Cartera.

28.04.2023 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Náhled na rodinný život, já tvrdím, že sex je prostě důležitý v každém vztahu. Pokud je ho málo a nebo vůbec, touží si to každý vyhledat jinde. Pokud jeho moc, snaží se více omezovat. Ani jedno není to pravé ořechové, jenže každý to má v hlavě nastavené jinak. Nedá se určit co pro koho je výhodnější. Tím se dostáváme do příběhů lidiček, kteří stále hledají ty pocity uspokojení. No říct můžu jedině to, že Hartl umí krásně vyprávět o těch vztazích a příběh se mi vlastně i svým způsobem líbil.

25.04.2023 4 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Nádhera, úžasně zpracované , atmosféra hrozivá a tajemná, jsem prostě nadšená. Určitě si pořídím další díly, jelikož toto mě fakt nadchlo.

23.04.2023 5 z 5

Ronanovo srdce Ronanovo srdce Melanie Moreland

Ronan to je zlatíčko, jsem ráda, že došlo i na tohoto chlapa v sérii. Nepřipouštěl si bohatství, nedával to všem na obdiv a chránil všechny blízké. Když se zamiloval do Beth, moc ji finančně pomáhal, ale tak ,aby ona to nevěděla. To bylo opravdu moc milé, že ji vlastně nepředhazoval, že si může všechno dovolit, ale postupně ukrajoval kousky, co dávaly smysl, jako s těmi dorty. Objednával je pro firmu a čím víc upekla, tím si víc vydělala a bylo skvělé, že ji v tom pečení pomáhal a dělal jako že nic. No řeknu už jen to, že příběh byl plný emocí a vnitřní krásy a lásky.

22.04.2023 5 z 5

Grace, moje spása Grace, moje spása Melanie Moreland

Já bych to nebrala zas až takové klišé, byla jsem též zaměstnanec a šéf se do mě zamiloval, byl ke mně milý, prožívala jsem zrovna hrozné období rozvodu a měla jsem plno hrozných dní. V jeho podpoře jsem našla dobrého přítele a o rok později i životního partnera. Takže chápu tyto příběhy a vůbec se jim nebráním ani je nezatracuju. Kde se vlastně pracující člověk má seznámit s někým? Kdo určuje kde a s kým se člověk má seznamovat? Docela mi vadí, když pro někoho něco je "klišé". Vždyť je tolik různých situací v životě a nikdo neříká, že je to klišé zrovna pro každého daného člověka co prožije.
A teď k samotnému příběhu. Před časem jsem přečetla o chlapcích z BAM, úplně jsem si je zamilovala. Takže se mi líbí, že toto je skloubeno i s těmito chlapíky a je to vlastně pokračování jiné generace. Právník Jaxson je náladový chlapík, který si nebere žádné servítky, dokud nepozná stážistku Grace. Ta mu nedá nic zadarmo, klidně svého šéfa pošle do p... a řekne , že je blbec. Tak na takové jednání vůbec není zvyklý. Pouští hromy blesky, ale sotva se zavřou dveře za Grace, usmívá se, jak se ta drzá malá holka nenechá ničím zastrašit. A tím začíná příběh plný špičkování, názorů a bojů kdo má navrch až do jednoho dne, kdy ho Grace vytočí natolik, že se už neovládne a ...... to si musíte přečíst sami :-)

18.04.2023 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Když to vezmu z hlediska vyšetřování, řekla bych , že tato policie vůbec nevěděla čeho se chytit. Místo aby se stáčelo třeba vyšetřování kolem rodičů, což u nás se dělá jako první, tak hledali jehlu v kupce sena, jenže nemohli najít pomalu ani to seno. Za to začínající novinářka se opravdu zakousla do případu, a cokoliv věděla postupovala ve vyšetřování dál a dál. Policajti se ji jen posmívali a odstrkovali ji, místo aby ji vyslechli. To je taková výtka k tomu, co se mi moc nelíbilo. Jinak nápad a děj byl skvělý, i když se přesouvalo stále předtím a nyní, stále se dobře v tom dalo orientovat. Jen je škoda, že se nedokázalo vyšetřit ten její případ a nikdo se tím nezabýval a ona ve skrytu duše stále trpí. Zase je to vlastně pro ní motivace, aby ve vyšetřování byla dobrá. Měla by spíše být policajtka než novinářka, to by jí šlo o hodně líp.

16.04.2023 4 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Třetí díl opět plný dobrodružství, ježek opět ztracen a sám velký Vont požádá Rychlé stíny o pomoc. Určitě se opět setkáme i s partou štětináče a velkého bidla, kteří vždy dokáží zhatit veškeré plány. Je to pro mě taková dětská nostalgie, tyto příběhy budou se mnou celý život.

16.04.2023

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Druhý díl byl stoprocentně napínavější, Ježek zůstal ve stoce a plno kluků si myslelo, že je navždy vše ztraceno. Dokud se opět neobjevil a s tím i velké pátrání po tajemství, které ježek ukrývá. Rychlý šípy se opět dostávají k tajemství a pomůžou i k hlasování nového Vonta.

16.04.2023 5 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Tak musím říct, že mě tam chybělo skoro všechno. Více chemie mezi Ianem a Larou, více sexu, více zábavy, hravosti a špičkování ( jen byla zmínka, že ji umí rozesmát, ale my u toho očividně nebyli) Jen se mluvilo o vyšetřování, ale vše s vpovzdálí, prostě se tam nedalo chytit žádného bodu, kdy bych si řekla, jo to stálo za to. Je to škoda, jelikož nápad by to byl pěkný, takže to shrnu - četlo se to poměrně rychle bez žádných kolísavých zvratů, proplouvá to středem bez výrazných vln, svým způsobem jsem zklamaná, protože obálka je famózní, proto jsem dala bodík v hodnocení navíc.

15.04.2023 3 z 5

Čest nade vše Čest nade vše Sandra Brown

Moc jsem se divila, že autorka do příběhu vtáhla rozeného Indiána. Tři měsíce před puštěním z vězení utekl, aby se rozloučil s umírajícím náčelníkem Indiánů. Za každou cenu to musel stihnout a bohužel se mu do cesty připletla modrooká blondýnka. Lukas byl jí tolik učarován, že si ji vzal sebou na cestu jako rukojmí. Nejdříve se ho bála, ale když dorazili na místo, zjistila o Lukasovi spoustu věcí a přehodnotila své domněnky. Když ho opět zavřeli, myslela, že se nikdy už neuvidí. Jenže po propuštění se najednou objevil u jejích dveří a byl velice překvapen. Co se dělo dál....to už musíte přečíst, abych vše nevyzradila.

11.04.2023 4 z 5

Topíme se v sobě Topíme se v sobě Jasinda Wilder

Příběh, který se může stát, člověk se těžce vyrovnává s úmrtím svého nejbližšího a dokud se nenajde někdo, kdo zaplní ten smutek, je to jak propast, kde padáte a nevíte kde je dno. Uvnitř jsme křehký bytosti i když navenek ukazujeme svou sílu. Každý se s tím vyrovnává po svém, každého to psychicky zasáhne jinak, ale jedna věc je jistá....chceme žít pro lásku

10.04.2023 5 z 5