genie genie komentáře u knih

V kleci V kleci Ellison Cooper

Trochu netradiční hlavní vyšetřovatel/ka, která má také svá traumata z dětství, ale zdá se, že se to na ní zas tak moc nepodepsalo ... Celkem přímočarý styl psaní, sice jsem se z počátku nemohla začíst, ale po pár kapitolách se to rozjelo a jelo to na plné obrátky až do konce. Další díl si nenechám ujít.

18.01.2022 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Knížka má spád - krom toho, že se neustále něco děje, pomáhá si autorka i krátkými kapitolkami a taky dost kombinuje. Hlavní hrdinka mě neuvěřitelně iritovala - od začátku až do konce, ale fandit jsem jí musela, to zase jo.

16.01.2022 3 z 5

Země je příliš daleko Země je příliš daleko Kir Bulyčov (p)

Všechno v knížce skvěle funguje - postavy, děj, prostředí, atmosféra a hlavně ten vygradovaný konec. Četlo se s naprostou lehkostí a zároveň napjatým očekáváním, které bylo nadmíru splněno.

12.01.2022 5 z 5

Slyšel jsem Zemi... Slyšel jsem Zemi... Kir Bulyčov (p)

Začátek knihy pro mě lehce chaotický, postupně to začíná dávat smysl. Moc se mi líbil popis cesty pár osadníků k vesmírné lodi, obecně popis planety a jejích nástrah včetně toho, jak k nim přistupují "původní pozemšťané" na rozdíl od těch "nepůvodních". Milé překvapení.

09.01.2022 4 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Benjamin Black (p)

Děj celkově mě moc nechytil. Na druhou stranu nemůžu popřít, že by se mi nelíbil styl a způsob, jakým autor všechno popisuje. Atmosféra a charaktery lidí - autor to umí podat. Ale že by se mi chtělo do pokračování, to asi ne ...

09.01.2022 3 z 5

Ledovec Ledovec Clive Cussler

Taková čtivá akční knížka. Hlavní hrdina typ "macho", geniální, velmi schopný, vysoce morální ... jen ty ženy. Člověk mu nemůže nefandit. Překvapilo mě stáří knihy (všimla jsem si až po přečtení), velmi pozitivně hodnotím často "odzbrojující" dialogy.

07.01.2022 3 z 5

Osudy vojáka Havlíka aneb Válčili jsme za Husáka Osudy vojáka Havlíka aneb Válčili jsme za Husáka Jaroslav Bálek

Anotace hovoří o humorných příbězích, já si humor představuji jinak. Autor byl na vojně asi u „rádiové roty“ v Litoměřicích a rozhodl se o tom napsat s tím, že doplnil i něco k historii vojny a odvodů už „od dob Habsburků“. Spousta popisného nezáživného vyprávění, nadpis vypůjčený napůl od Haška / Švandrlíka ničemu nepomohl. A těch chyb v textu. Tohle byl velký omyl, naštěstí málo stránek.
PS: Je snad uživatel „volek“ samotným autorem, nebo někým spřízněným? Jak jinak si vysvětlit nadprůměrná hodnocení všech (a jenom) knih J. Bálka?

02.01.2022 1 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Asi bylo dobře, že jsem si knihu nechala na přelom roku, kdy mám tak nějak tradičně přemýšlivé období. Kniha mě tzv. hodila do klidu a nadchla – (nejen) úsměvnými historkami ze života mladé krásné farářky, její upřímností (mj. studium původně pro titul?) i „polidštěnými“ filosoficko-náboženskými úvahami a kázáními včetně vysvětlení svátostí. Předsudky pomalu mizí, některé texty Bible mi dál zůstávají záhadou …
Uzavírám citátem z úvahy Martiny Viktorie: „Všichni mladí lidé jsou Bohem zváni a povoláni k tomu, aby se ujali toho nejdůležitějšího misijního úkolu dnešní doby v naší společnosti: stát se posly dobrých zpráv a být sami tou dobrou zprávou.“ Z tohoto pohledu bych řekla, že „její mise splněna“ (i když asi zdaleka nekončí).

02.01.2022 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tentokrát to bylo opravdu hodně osobní, možná trochu víc té psychologie než jindy. Hunter zase bez chyby.

31.12.2021 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moc pěkně napsané. Zajímavý vhled do života jednoho "padlého" doktora, jeho kolegů i rodiny. V některých momentech mě přemáhaly emoce (zejména pokud šlo o vztah a situaci s otcem), líbila se mi nejednoznačnost charakteru hlavní postavy.

30.12.2021 5 z 5

Bounty Bounty Michael Byrnes

Knihu na takové téma jsem ještě nečetla, autora však znám z předešlých titulů. A nezklamal. Kniha má spád - krátké a úderné kapitolky, nestandardní hi-tech IT zápletku, sice tu je spousta postav, ale polovina z nich jen na pár stránkách (epizodky v rolích obětí a jejich vrahů), agenti FBI, NSA, MI5 atd. - oceňuji, že je autor nechává opravdu spolupracovat a že si nejdou po krku jako v jiných knihách. Všechno je pěkně propletené a pospojované formou krátkých elektronických zpráv různého charakteru (mezičlánky mezi kapitolkami). I přes velmi střídmý konec hodnotím knížku na výbornou.

26.12.2021 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Moje první setkání s autorkou vyznívá pozitivně. Knížka na vážné téma s příběhem „po americku“ (soudy, právníci …), postupné odkrývání pohnutek i tajemství střídáním kapitol z pohledu jednotlivých postav. Lukovy kapitoly „jakoby vystřižené“ z Moudrosti vlků.

23.12.2021

Rozbitej Rozbitej Jakub Bouda

Bohužel, nedočteno ... Tedy aspoň prozatím. Ne, že by to bylo úplně špatné, ale v polovině jsem odložila, protože jsem měla dost toho vulgárního "cool" psycho stylu (v Ich formě).

23.12.2021

Devoluce: Očité svědectví o útoku seskvečů u Mt. Rainier Devoluce: Očité svědectví o útoku seskvečů u Mt. Rainier Max Brooks

Opomenu-li formu deníku jako (nepravděpodobného) zdroje vyprávění takové "akce", šlo o svižné a záživné čtení. Samotná myšlenka „hi-tech eko“ civilizace ve střetu s tou „primitivní“ není vůbec špatná. Vyprávění velmi pomohlo prokládání útržky z dalších zdrojů.

19.12.2021 4 z 5

Tajemství skrytého kláštera Tajemství skrytého kláštera Karel Cubeca (p)

Moje druhá knížka od tohoto autora - a zase kniha, kterou prokládá filosofickými a náboženskými úvahami. Svůj smysl asi měly, ale na mě to bylo tentokrát příliš. Jinak se mi zápletka i postavy líbily.

12.12.2021 3 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Pěkná, jednoduše napsaná detektivka. Prolínání jednotlivých linií děj velmi oživilo. Pro mě druhá autorova knížka a zase spokojenost.

05.12.2021 4 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Inspirativní žena (talentovaná, ctižádostivá, zásadová, ...), která si prožila své. Velmi se mi líbil styl, jakým autor život VČ popsal.

05.12.2021 5 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Pěkná a čtivá knížka. Jenže pak přišel ten rozporuplný závěr, co to rozbil.

05.12.2021 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběh psaný "jakoby z rychlíku", zjednodušeně, bez větších detailů ... Rychlé čtení, které ve mně paradoxně (vzhledem k tématu) moc emocí nevzbudilo.

28.11.2021 3 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Pěkná knížka plná hlubokých myšlenek, které mi jsou v principu blízké. Ovšem intenzita a způsob podání skrze rozhovory s tetičkou Margie mi nevyhovovaly ... Každopádně Jonathan mi byl sympatický a celkem jsem mu fandila. Dobrá mi přišla i Austinova dějová linka.

27.11.2021 3 z 5