Gahanka Gahanka komentáře u knih

Vyčuraná máma Vyčuraná máma Laurie Kilmartin

Občas jsem se u knihy vážně zasmála, ale nějak výrazně mě neoslovila. Jakýkoliv vtipný blog o mateřství pobaví daleko víc.

05.12.2019 2 z 5

Truchlivý amoret pražský Truchlivý amoret pražský James Stafford

Ze začátku mě komiks příliš nebavil, ale udrželo mě hezké zpracování. Kniha se stránku po stránce stává vtipnější a příběhy zajímavější, ale náhle je konec a co pak? Přijde mi spíš jako takové pěkné demo kapely, na kterou v budoucnu ráda zase zajdu.

20.12.2018 4 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Skvělý náhled do Kingova života a zároveň zajímavý "recept", který opravdu pomůže. Kniha není úplný návod, jak psát, ale rozhodně slouží jako nakopnutí a pomocná ruka.

10.12.2018 5 z 5

Kronika indiánů Guayakí Kronika indiánů Guayakí Pierre Clastres

Kniha mě vážně vtáhla... Je to zajímavý náhled do jedné kultury, který se už nikdy opakovat nebude.

16.04.2014 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Musím říct, že kniha je vážně skoro dokonalá! Dlouho jsem se do ničeho tak dobře nezačetla. Už jen ze spojení autorů mi to muselo být jasné.

25.02.2014 5 z 5

Zlaté město Zlaté město John Twelve Hawks

Moc se mi líbila, i když je rozhodně slabší než předchozí díly. Z Alice se stala drsňačka a všichni ostatní začali projevovat své city. Paráda no. Ale jako zakončení série beru :)

08.12.2013 5 z 5

Sama mezi Indiány Sama mezi Indiány Ettore Biocca

Jedna z nejzajímavějších knih, které jsem za poslední dobu četla. Krutost obou světů, o které dokáže dát takhle rozsáhlé svědectví málokdo. Neuvěřitelné štěstí Heleny Valerové, která přežila i situace, kde měla mizivou naději. Místy mi její vyprávění připadalo příliš barvité, říkala jsem si, jak si přesně dokáže pamatovat určité detaily. Kniha je velmi zajímavá a čte se dobře.

23.11.2013 4 z 5

Zen a umění psát Zen a umění psát Ray Bradbury (p)

No skvělé! Teď mám v hlavě malého skřítka, který mě nutí psát! :D
Děkuji pane Bradbury!

12.11.2013 5 z 5

Goon #2: Mé vražedné dětství Goon #2: Mé vražedné dětství Eric Powell

no, dlouho jsem se nesmála u komiksu tak od srdce :D

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Tak do téhle knihy jsem se zamilovala. Pořád doufám, že jednou na hřbitově objevím malého chlapce a půjdeme si hrát... Dobře, tohle zavání trochou pedofilie, protože jsem na to stará, tak mou dětskou duši nebudeme pitvat.

Neil Gaiman je pan pohádkář. Každá jeho kniha mě vždy přenese do kouzelného světa, kde můžeme jasně říci, co je dobré a co je zlé. Radujeme se z maličkostí a tančíme na hranici snů. Pokud potkáme nějakého padoucha, vždy z něj čpí nechutný zápach, který příslušníci zla jiných autorů nemají. Jsou to padouši, kterých se opravdu bojíme, ne jen tupí vrazi a zloduši - je v nich něco víc, něco prastarého.

06.11.2013 5 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Skvělé dílko! Doufám, že se můžu těšit na další díl... Po dlouhé době komiks, u kterého jsem opravdu litovala, že nemám k dispozici pokračování. Čekám, kdy najdu klíč.

Goon #1: Nic než utrpení Goon #1: Nic než utrpení Eric Powell

To sem se pobavila! :) Normálně mi tenhle humor moc blízký není, ale párkrát jsem se vážně musela smát. Ještěže mám rovnou připraven druhý díl! A hurá na slizké zombíky!

05.11.2013 5 z 5

Anne Franková – komiksový životopis Anne Franková – komiksový životopis Sid Jacobson

Pěkně zpracované. Původní knihu jsem nečetla, ale asi přečtu. Vše je hezky vysvětleno tak, že snad každý čtenář pochopí a vcítí se do života mladé židovské dívky.

04.11.2013 4 z 5

Temná hlídka Temná hlídka Vladimir Vasiljev

Nějak mě to nevtáhlo. Začínám si myslet, že mezi Světlými a Temnými není snad žádný rozdíl, kromě toho, že Světlí se ve všem rýpou.
No a jak to říct... Všichni jsou tak skvěle najednou "polidštěni" a to dokonce i Zavulon. Tento pan autor, jak se mi zdá, píše dost vlekle a mě to prostě nebaví... A to se ten nápad dal tak pěkně využít. A ta lovestory je fakt divná, pardon.

03.11.2013 2 z 5

Temná řeka Temná řeka John Twelve Hawks

Skvělé pokračovaní! Bohužel jsem první díl četla už docela dávno, ale všechny důležité informace se mi četbou vybavily. Nemůžu se dočkat, až se začtu do dalšího dílu..

29.10.2013 5 z 5

Krátká historie mýtu Krátká historie mýtu Karen Armstrong

Zajímavý text. Určitě se k němu v budoucnu vrátím, teď pro mě není lehké ho vstřebat. Závěr se mi líbil.

27.10.2013 3 z 5

Věčné zatracení Věčné zatracení Clive Barker

Barker je opět senzační! U jiného by některé postavy působily nudně, ale u něj tohle nehrozí. Napínavý příběh, prolínající se osudy... sem tam nějaký ten hnis, krev či sperma. Tenhle kousek nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale do světa tak barvitě popsaného jsem se na pár dní přímo vsákla.

21.10.2013 5 z 5

Konec světů Konec světů Neil Gaiman

Přečteno během chvilky a jedním dechem, stejně jako většina Sandmanů. Příběhy jsou to krásné a obrázky skvělé, co chtít víc? Prostě srdcovka. Možná bych ráda víc Smrti, ale stejně...

21.10.2013 5 z 5

Čajovna u malajského medvěda Čajovna u malajského medvěda David Rubín

Výborné. Atmosféra z knížky sálá, ale né příliš nuceně, prostě jen tak vás ty plameny olizují. Přečteno jedním dechem. Nějak nemám Sigfrida dost :)

20.10.2013 5 z 5

Šerá hlídka Šerá hlídka Sergej Lukjaněnko

Trošku slabší, než předchozí knihy, ale stále poutavé :)

01.10.2013 4 z 5