gad Online gad komentáře u knih

Prokletí domu U Dvou růží Prokletí domu U Dvou růží Jan Bauer

Moje první kniha se soudcem Melicharem. Jak už zde několikrát zaznělo, příjemná oddechovka.

12.02.2024 4 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Rozmotat tento propletenec lží bude hodně tvrdý oříšek. Do toho všeho má Lottie svých osobních problémů nad hlavu.
Drsné čtení, hodně realistické a taky hodně napínavé.
Jen ty děti, kurňa, to ne!
Skvělé čtení.

03.02.2024 5 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Řekl bych jedna z nejlepších sérii, které mám v knihovně. Poprvé nejsme v Three Pines, ale v Paříži. A zde se rozehrává velká hra nervů, souboj dobra a zla, boj mezi pokorou a touhou po bohatství. Jak je v něčem politika, vždycky to smrdí. Naštěstí Armand Gamache není z těch, kteří se vzdávají a co teprve, ohrožuje-li někdo jeho rodinu. To zlo, jež se o to pokouší, má prsty tak dlouhé, a ego tak vysoké, že chce rozložit i Armandovu rodinu. Jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré (více nechci prozrazovat). A tak se z dovolené u dětí stává jízda peklem, aby taky ne, když Ďáblové jsou tu.

Jak tady někdo napsal, ani by tam nemusely být vraždy a přesto by to bylo skvělé čtení. S tím souhlasím a vřele doporučuji.

21.01.2024 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Jodi Taylor

Tato série mě baví a čte se mi velice dobře. U Max doslovně platí pořekadlo, že život je nepřetržitá řada průserů plynule na sebe navazujících. Přesto si zachovává svůj sarkastický humor a nadhled. Popis života v Tróje a poté i oné slavné bitvy je uvěřitelnější, než jak si pamatuji z bájí a pověstí.
No, uvidíme, co bude dál.
P. S. Modrá je dobrá...

10.01.2024 5 z 5

Krev, monstra a cukroví Krev, monstra a cukroví * antologie

Vánoční dárek, který jsem opravdu nečekal. Nemám rád Vánoce a tak mi tato sbírka přišla jako čtení velmi příhodné. Moc jsem se bavil. Díky medailonkům jednotlivých autorů jsem objevil mnoho inspirace pro další čtení. Jakkoliv je nectím, tak bych se vůbec nezlobil, kdyby se z vydání antologie stala každoroční tradice.

02.01.2024 5 z 5

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Joanne Rowling

Přečteno za odpoledne. Asi nejslabší že všech tří dílů. Mně osobně se nejvíc líbila jednička. Ale je to stejné jako v příběhu Harry Pottera, začátek pohádka a pak to přitvrdí. Autorka postupně odhaluje pravdu a souvislosti mezi jednotlivými aktéry. Jsem zvědav na film.

11.11.2023 4 z 5

Lepší člověk Lepší člověk Louise Penny

Skvělé čtení, jako vždy. Co bude dál bez Juan Guye? Nechám se překvapit.

08.10.2023 5 z 5

Tajné společnosti - válka svobodných zednářů Tajné společnosti - válka svobodných zednářů Jan van Helsing (p)

Budu-li předpokládat, že zpovídaná osoba není smyšlená, tak je kniha plná zajímavých informací. Mnohé se mi potvrdilo, mnohé vyjasnilo a na druhou stranu mnohé zkomplikovalo. Ale tak už to s poznáním bývá. Bylo by zajímavé číst, jak by tázaný odpovídal dnes. Líbil se mi autorův postoj k celé situaci v dovětku knihy. Velice dobře se to četlo.

18.04.2023 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Pěkné, aneb na každou svini se vaří voda. Arogance moci předních státních představitelů, kteří si myslí, že za prachy mohou vše. Tak doufám, že to úvodní pořekadlo se naplní i v současném reálném světě.

28.01.2023 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Paní Poznanski se hodně zaměřuje na psychologii postav. Tato sonda do chování skupiny lidí oříznuté od civilizace a vystavené extrémním podmínkám je toho důkazem. Velmi dobré čtení, hlavně od příchodu na larp. To už jsem sice tušil kam se příběh bude ubírat a stále jsem měl na mysli film Hra s Michaelem Douglasem. Vše však bylo jinak.
Zajímavé, jak se lidská přirozenost projeví právě v nepřirozených podmínkách. Pěkné.

30.08.2022 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Jak píše autorka v závěrečném poděkování, tento případ je nechtěné dítě lásky. Kniha není tolik o smrti, i když ta je tam též, ale o životě. O radosti ze života, ale i o strastech, které nám život přináší. Těch je většinou více a nutí nás dělat těžká rozhodnutí.

Díl od dílu lepší a lepší.

Jídla ubylo, takže už při čtení tolik neslintám, zato přibylo psychosond do myslí jednotlivých hrdinů. A ty sondy jsou opravdu důkladné. Paní Louise mě vlastně učí, neboť sám mám sklon lidi odsoudit na základě skutků. Ale jako bych v podtextu slyšel zastav se, přemýšlej (hlavně nad sebou), važ slova. To vše samozřejmě klidným hlasem vrchního inspektora Gamache a přitom cítím nádech santalového dřeva.

Pro mne asi to nejlepší v oblasti detektivních románu, co je nyní na trhu. Těším se na další.

Fuck, fuck, fuck...

19.08.2022 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Zapeklitý případ. A zase děti. To mi nedělá dobře. To by jeden nejradši vzal spravedlnost do svých rukou.
Četlo se to velice dobře. Nechybí napětí ani akce a o mrtvoly také není nouze. Ani se Lottie nedivím, že má nervy v kýblu, tohle by porazilo vola. Vřele doporučuji.

07.08.2022 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Zajímavé téma. Ač o něm něco vím, nemám ho rád. Vůbec vymývání mozku a potlačování svobodné vůle se mi příčí. Žel, tímto způsobem sekty často získávají své adepty a o jedné takové je tento případ. A ne vždy musí jít o náboženství. Slušná sonda do této tématiky, až se nechce věřit, jak moc jsme jako jedinci ovlivnitelní. Fuj, hnus.
Kim opět jede na hraně a kdoví, zda ji riskování tentokrát nedostihne. To samozřejmě neprozradím. Příběh jede v několika rovinách a jako by si každý člen týmu jel svoji lajnu. Tím se o každém dozvíme zase něco víc.
Takže, bacha na sekty.
Doporučuji.

30.07.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Prequel k celé sérii, aneb jak se Kim a její tým dali dohromady. Aktuální téma, krátké kapitoly, svižné tempo, to vše je záruka kvalitního čtení, na které jsme si u paní Marsonsové už zvykli. Doporučuji.
Nyní už jsem ponořen ve Vražedné mysli, což je zatím poslední díl ze série.

27.07.2022 5 z 5

Husitská revoluce: Stručná historie Husitská revoluce: Stručná historie Petr Čornej

Stručné dějiny husitské rebélie. Autor vypíchl důležité osobnosti a události tohoto hektického období českých dějin. Znám přednášky pana Čorneje o historii naší země z Klubu Pátečníků. Je to skvělý vypravěč a svým výkladem dokáže velice zaujmout, navíc jeho znalosti jsou obdivuhodné. Tato kniha poskytuje základní údaje o husitství a myslím, že obsahuje to nejdůležitější z tohoto období. Určitě doporučuji přečíst a vůbec není na škodu mít tuto útlou knížku ve své knihovně,

25.07.2022 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Udělal jsem drobnou chybičku, když jsem knihy Stefana Ahnhema nečetl v pořadí, jak vycházely po sobě. Motiv X je vlastně předehrou k X způsobům smrti, které po něm následovaly. Stále mi bylo divné, že vrahova úchylka pro mne nebyla neznámá. Teď už vím proč. Nicméně, případ je opět napínavý... a brutální. Fabian má velké dilema mezi svou rodinou, kterou by rád udržel pohromadě, a svou prací, bez které nemůže být. Navíc cítí, že je na stopě vraha. Ale je tomu tak doopravdy? Odpověď najdete v dalším díle série. A na mne už čeká jen Poslední Hřebík a budu to mít komplet. :-)

22.07.2022 5 z 5

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

Když mě Švéd při podepisování knihy, u nás na Slampoetry, upozorňoval na to, že hned na začátku se budu muset rozhodnout, jestli vykouřit bezdomovce nebo sežrat jeho hovno, říkal jsem si to bude úlet, to bude jízda. A bylo to obojí. Tenhle styl psaní mi vyhovuje. Kdo zná Příručku jak zabít svého šéfa, sérii Lars či Legie se může dovtípit o čem to asi bude. Tady se realita kloubí s duchovnem. To mi vlastně nevadí, neboť očekávám pokračování. Asi chápete z jakého důvodu (nechci spoilerovat). Za mě dobrý. Doporučuji.

07.07.2022 5 z 5

Falknov Calling Falknov Calling Filip Koryta

Kniha Filipových vzpomínek na život ve Falknově a nejen v něm. Názvy kapitol jsou názvy ulic a míst se vzpomínkou spojené. Jedna kapitola zabere jednu stránku a většinou ne celou. Syrové a otevřené čtení, chvilku smích a chvilku mrazení, a navíc ten neodbytný pocit, že některé věci cítím úplně stejně a občas si připadám jako bych sem nepatřil. Doporučuji.

28.05.2022 5 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Nářez.

04.05.2022 4 z 5

Symfonie ozvěn Symfonie ozvěn Jodi Taylor

Max a parta od Svaté Marie nezklamala. Šílené tempo, neskutečné hlášky, sarkasmus a černý humor a přesto stále smysl pro čest a zodpovědnost. Cestování časem se možná zdá na první pohled lákavé, ale mnohdy jde o kejhák. O tom by Max a její parťáci mohli vyprávět. A oni to prostřednictvím paní Taylor dělají. Skvělá série. Těším se na další skok.

04.05.2022 5 z 5