gacie gacie komentáře u knih

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Za mě to bylo takové slabé. Přišlo mi to jako kdyby to bylo nedodělané a nedomyšlené. Dialogy nic moc.

14.04.2024 2 z 5

Kníhkupec z Kábulu Kníhkupec z Kábulu Åsne Seierstad

No teda, to teda bylo něco. Normálně bych tuhle knihu zařadila do povinné četby do škol.
Aby si každý uvědomil, jak žijeme my a jak žijí lidé v Afghánistánu.

V knize objevíte několik pasáží, u který si říkáte: "To jako vážně?" No to, nemůžou myslet vážně. Ale jo. Opravdu jo.

29.11.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

+ dávám za krásné prostředí Paříže
+ za inspirující procházku po místních cukrárnách
+ děkuji autorce za rozšíření mých bídných znalostí o francouzských zákuscích (upřímně do teď jsem žila v představě, že je to jen makronka)

- děj lehce předvídatelný a velmi přitažený za vlasy
- přeslazený konec až hrůza

Ale pokud hledáte "light reading" na dlouhé ponuré večery, tak proč ne. Uděláte si krásnou procházku po Paříži a ještě si k tomu dáte dezert ;-)

29.01.2022 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

No teda... Teda spíš, ty jo!!! A tuhle knihu napsala česká spisovatelka? Nemůžu uvěřit...Stejně nemohu uvěřit tomu, že jsem ji kdysi koupila a bez přečtení dala jako dárek mé kamarádce a taky nemůžu uvěřit, že letos jsem si ji koupila pro sebe a nechala ji ležet půl roku na stole, než jsem ji teď celou přečetla. Sakra! To jste mi nemohli říct, že nemám váhat, ani otálet a pustit se do ní! Okamžitě si musím sehnat druhý díl!

25.09.2021 5 z 5

Zákulisí Panství Downton - Podrobný průvodce 1. - 4. sérií Zákulisí Panství Downton - Podrobný průvodce 1. - 4. sérií Emma Rowley

Tato kniha mě velmi potěšila. Obsahuje velké množství nádherných fotografií z natáčení, které Vás uchvátí. Ta kniha je prostě potěšení pro Vás.

13.02.2021 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Tato kniha mě bohužel zklamala. Nejedná se o cestopis, spíš je to osobní deník. Přitom na první pohled mě kniha hodně zaujala (grafickým zpracováním a velkými fotografiemi). Ale obsahově mě bohužel nepotěšila.

06.02.2021 2 z 5

Tajný deník Anny Boleynové Tajný deník Anny Boleynové Robin Maxwell

Tahle kniha mě mile překvapila. Dostala jsem ji jako dárek k Vánocům a popravdě jsem si myslela, že to bude červená knihovna. A ono ne. Nevím, na kolik přesná je anebo není. Mně se líbila a doporučuji ji i ostatním k přečtení.

02.01.2021 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Druhá kniha, kterou jsem přečetla od pana Hartla. Nejsem z ní nějak moc nadšená nebo unešená. Přečetla jsem ji relativně rychle a snadno. Něco mi v těch "hartlovských" knihách chybí a já nevím co. Pro mě osobně je pan Hartl lepší spisovatel než všude vychvalovaný a oceňovaný pan Viewegh.

22.11.2020 2 z 5

Zápisky ze Severní Koreje Zápisky ze Severní Koreje Michael Palin

S knihou jsem byla spokojená. Líbilo se mi, že text je doplněn větším množstvím fotografií. Za mě to mohlo mít více podrobností.

17.11.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Je to takové povídání o dvou rodinách, které bydlí vedle sebe. Nijak zajímavé. Nijak napínavé. Jsem zklamaná, čekala jsem od pana Hartla něco jiného a lepšího. Ještě zkusím přečíst jednu jeho knihu a uvidíme.

14.11.2020 2 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tento díl mě velice mile překvapil a výborně pobavil jako první díl. Opravdu se těším na další pokračování příběhu.

22.10.2020 4 z 5

Povídky o manželství a o sexu Povídky o manželství a o sexu Michal Viewegh

To je ten slavný český spisovatel? To jako vážně?

16.09.2020

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Překrásně napsaná pohádka nejen pro děti, ale i dospělé.

10.07.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

K této knize jsem se dostala díky knižní výzvě. Detektivky jsem nikdy nečetla, protože mě vůbec nepřitahovaly. Díky A. Christie měním svůj názor na detektivky. A už si brousím zuby na další.

27.06.2020 5 z 5

Fotky nádherné, ale uvítala bych více zážitků z poznávání neznámých zemí a lidí. Než zážitky s celníky či problémy trávicí a močové soustavy ????

24.05.2020 3 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Líbila se mi první část knihy - taková krásná pohádka s ruskými prvky. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila. Konec mi přišel nelogický a divný, ale i přesto si seženu druhý díl. Zajímá mě, jak to dopadne s Vasjou.

26.03.2020 4 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Opravdu skvěle napsaná kniha. I ty "nudné" popisné části vůbec nebyly nudné, ale právě naopak krásné a "bravůrně a mistrovsky" popsané. Někdy jsem měla pocit, že čtu spíš krásnou báseň než prózu. Viděla jsem i film, ale knížce se vůbec nevyrovnal.

26.03.2020 4 z 5

Hořký měsíc Hořký měsíc Pascal Bruckner

Takovou knížku jsem ještě nepřečetla a doufám, že už takovou nikdy nepotkám. Vztah dvou lidí, kteří nedokážou spolu žít a ani každý sám. Vztah, který zničil nejen je, ale i vztahy několika jiných párů. Chtěla jsem dát jen jednu hvězdu, ale ten konec mě opravdu dostal. Měla jsem za to, že už níž se v tom vztahu dostat nemůžou, ale konec mi to vyvrátil.

26.03.2020 2 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Výborné scifi. John Wyndham je skvělý autor a těším se na další jeho díla.

05.01.2020 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Prvních sto stránek byl těžký boj v čtení a v přesvědčování, abych knihu dočetla až do konce. Hlavní postava mi byla nesympatická od první chvíle. Nepřirozeně vzorný a úlisný. A závěr bylo opravdu silné kafe - to co provedl své manželce a synovi. To nikdy nepochopím. Po přečtení knihy jsem si jen říkala - co to sakra bylo?

04.01.2020 2 z 5