gabrimi

Neviditelné vítězstvíNeviditelné vítězstvíR. Gordon (pseudonym)

Dobře napsaná a tedy i čtivá kniha z historie výzkumu.

24.06.2018

Nataša Gollová. 2 - Černobílé vzpomínáníNataša Gollová. 2 - Černobílé vzpomínáníAleš Cibulka

Skvělé pokračování prvního dílu.

23.06.2018

Planeta devíti klanůPlaneta devíti klanůGeorgij Šach

Rozhodně dobrý nápad autora zasadit Romea a Julii do daleké budoucnosti. Několik tisíc lidí z planety Země, se před stovkami let usídli na Hermesu, kde časem utvořily takzvané klany. Každý klan se věnoval jen svému oboru a utvořil si tak i vlastní jazyk. Je zde nepsaným pravidlem, že klany se mezi sebou nemísí a tak když se agr (zemědělec) zamiluje do maty (matemetičky) je z toho velké pozdvižení a rázem nastáva hon na ,,čarodějnice".
Do toho všeho, přijede delegát ze země a zápletka může začít.

08.02.2014

Sovák potřetíSovák potřetíSlávka Kopecká

Stále se směji, ale už to není jako u prvního dílu.

Sovák podruhéSovák podruhéSlávka Kopecká

Pokračování prvního dílu se taky povedlo.

Sovák - Dík za váš smích!Sovák - Dík za váš smích!Slávka Kopecká

Tuto knihu jsem nemohla číst v dopravních prostředcích, protože lidi na mě divně koukali, když jsem se začala nahlas smát. U této i dalších dvou pokračování, se mi zcela určitě prodloužil život :-D

KlíčKlíčJoe Vitale

I u této knihy je dobré mít při sobě tužku. Další z řady, do které píšete své pocity a touhy. Po knize Tajemství ji doporučuji zařadit k dalším knihám ke čtení.

01.04.2013

Kuchařka naší vesniceKuchařka naší vesniceHana Sedláčková

Taky jsem s knihou spokojena, přehledné, jednoduché a dobré :-)

01.04.2013

Cukrovinky a pamlsky na vánoční stromeček i na vánoční stolečekCukrovinky a pamlsky na vánoční stromeček i na vánoční stolečekMarie Janků Sandtnerová

Pěkná kuchařka i s ilustracemi na vykrajovaný perník.

01.04.2013

Kuchařská kniha pro československé hospodyněKuchařská kniha pro československé hospodyněMarie Trachtová

Je pěkné pročíst si některé staré recepty, protože i dnes z nich můžeme vařit.

01.04.2013

Křížkové vyšívání - nápady do domácnostiKřížkové vyšívání - nápady do domácnostiEva Bednářová

Naučí vás různým technikám vyšívání a ukáže nespočet různých vzorů.

01.04.2013

Výchova a výcvik psaVýchova a výcvik psaDrahomíra Stalmachová

Tuto knihu rozhodně doporučuji všem, kteří si chtějí pejska pořídit. Uvědomíte si u ní, jestli vše co s péčí o pejska souvisí, dokážete zvládnout. A nebudou tak aspoň plné útulky opuštěných chlupáčů.

01.04.2013

Jak se stát akvaristouJak se stát akvaristouRudolf Zukal

Velmi zdařilá kniha pro začínajícího akvaristu. Avšak jak sám autor píše, je dobré si k ní pořídit i další podrobnější knihy. Tato vám vlastně pomůže zjistit, jestli chcete s tímto koníčkem pokračovat dále.

01.04.2013

Dary Vladimíra Menšíka aneb Stromeček mého veselého životaDary Vladimíra Menšíka aneb Stromeček mého veselého životaVladimír Menšík

Kdo má rád pana Vladimíra Menšíka, jistě ho tato kniha potěší.

01.04.2013

VOLBA- Moje cesta od manžela k Martině a lesbické lásceVOLBA- Moje cesta od manžela k Martině a lesbické lásceJudy Hillová-Nelsonová

Upřimné vyprávění vdané ženy s dětmi, která přišla na to, že šťastnější bude se ženou. Hned byla vystavena fotografů a novinářům, neboť její láska nebyl nikdo jiný, než Martina Navrátilová. Kniha z opravdového života.

31.03.2013

2000 nejlepších receptů z české i zahraniční kuchyně2000 nejlepších receptů z české i zahraniční kuchyněJana Frolíková

Již několik receptů jsem z této knihy vyzkoušela a mohu jen doporučit.

31.03.2013

Koření pro každé vařeníKoření pro každé vařeníDagmar Lánská

Je dobré se do takové knihy kouknout a zjisti kolik je druhů koření. Člověk o spoustě z nich ví, ale nějak je zapomíná používat.

RybyRybyValerie Ferguson

Jednoduché a snadno zvladatelné recepty.

31.03.2013

Sýry v kuchyniSýry v kuchyniOldřich Dufek

Opět dobrá kniha s recepty jak naložit, upravit apod. sýry. Takových není nikdy dost :-)

100 a 1 sýrových jídel100 a 1 sýrových jídelMarie Studená

Kniha je sice staršího data, ale občas se do ní pro inspiraci ráda kouknu. Jsou zde jednoduché a rychlé recepty.

31.03.2013

Techniky ručných prácTechniky ručných prácAnna Šullová

Praktický pomocník nebo inspirace. Dělá dnes ještě někdo panenky z kukuřičné slámy?

Šimpanz NimŠimpanz NimHerbert S. Terrace

Zajímavé a zároveň poučné čtení.

PompejePompejeMarija Jefimovna Sergejenko

Svého času mne kniha velice nadchla. Barvité líčení tehdejších událostí dle archeologických nálezů se povedl.

333x Jak a proč333x Jak a pročStanislav Frank

Praktická kniha, kde hned najdete odpovědi na otázky.

Praktická dívkaPraktická dívkaDanuše Přibylová

Opravdu povedená kniha.

31.03.2013

Rostliny v interiéruRostliny v interiéruMatthew Biggs

Ráda po ni občas sáhnu pro nějakou tu radu.

Vaše Dana MedřickáVaše Dana MedřickáVáclav Vydra

Kniha o mé nejoblíbenější herečce. V srdci jsem ji měla už jako malá a krátká zpráva o její smrti v TV mě dost zarazila. Nechápala jsem proč toho o ni neřekli více, ale víme jak to bylo.
Knížku jsem vlastně přečetla jedním dechem a bylo mi líto, že jsem už na konci.

Kurňa! To je životKurňa! To je životPavel Zedníček

Od oblíbeného herce a baviče, jsem čekala lepší knihu.

31.03.2013

Hana Zagorová ...dřív než to zapomenuHana Zagorová ...dřív než to zapomenuMichaela Zindelová

Krásné vyprávění moji oblíbené zpěvačky.

31.03.2013

O lásce, přátelství a štěstíO lásce, přátelství a štěstí* antologie

Ráda se k této knize vracím, protože tu je hodně pravdivých citátů a přísloví.

30.03.2013