gabriela9668 gabriela9668 komentáře u knih

Soukromý detektiv Matyld Soukromý detektiv Matyld Jan Poláček

Syn 5 let tuto knihu miluje. Je nadšený už několik měsíců. Jako audioknihu ji poslouchá jednou za 14 dnů. Dcera 8 let ji tak neprožívá, líbí se jí, ale není tak moc nadšená.

09.11.2023 5 z 5

Uchvatitel duší Uchvatitel duší Patricia Briggs

Je pro mne fascinující, že i přes počet dílů této série. Mi každý další přijde čtivý a nemůžu se dočkat pokračování. Že jsem vždy mile překvapena. Nechci prozrazovat dej. Tolik mých oblíbených postav aspoň na chvilku pohromadě v jedné knize. Nečekaně odhalení identity, na to jsem si nevsadila. Sice některé věci byly rychle "vyřešené", ale to autorce odpouštím. Přišlo mi, že dej byl tak na dvě knihy. Takže to nemohla rozvést dostatečně dle mých představ, ale šlo o okrajovější věci. Nechám se překvapit dalším dílem.

23.11.2022 5 z 5

Jihomoravský krajáč Jihomoravský krajáč Petra Burianová

Koupila jsem si ji ze zvědavosti. Předčila očekávání: krásné fotky, dobře sepsané recepty, některé recepty pro mne úplně neznámé. Povedla se.

06.07.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Jsem spokojená. Podlouhlé době hlavní hrdina není závislý na alkoholu, nemá vnitřní démony, neprochází hrozným osudem a žádný sériový vrah se ho nesnaží zabít :)

I přes to je to napínavé čtení, které jsem četla s nadšením.

30.04.2022 5 z 5

Divoký symbol Divoký symbol Patricia Briggs

Dočteno. Hodnotit budu až po druhém přečtení. Je to velmi zajímavá kniha. Přináší spoustu otázek a možností. Jsem hodně zvědavá na další. Škoda, že autorka vydává jednu knihu ročně. Teď je na řadě Merci a pak bude zase Anna, doufám. Série z Mercedes se mi líbí mnohem víc. Teď mi přijde, že tahle série s Annou začíná být temná až depresivní.

20.09.2021 5 z 5

Stín nad Trevírem Stín nad Trevírem Ben Aaronovitch

Líbilo se mi to o kousek vice než knihy odehrávající se v Londýně :) a ty se mi líbí opravdu hodně.

09.11.2020 5 z 5

Kokain Blues Kokain Blues Kerry Greenwood

První jsem viděla seriál a až pak četla knihu. Je skvělá, zábavná a vtipná. Lepší než seriál a ten mám ráda moc. Tady je lépe vykreslena postava. A není to diky Bohu zatíženo dramatickou linkou, jak v seriálu. A ženský obraz Chuck Norris se moc povedl.

08.05.2020 5 z 5

Blues Blues Václav Hrabě

Pravidelně se ke knize vracím a je to jako čist ji poprvé. Ten udiv .. rozechvění v duši a melancholie

24.04.2020 5 z 5

Dita P. Dětem Dita P. Dětem Dita Pecháčková

Recepty se mi libi, format knihy je takovy megalomansky obrovsky. Nevim jestli ji budu brat do ruky casteji, ale zase fotografie pak lepe vyniknou.

24.12.2019 4 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Česky vyšel první díl v roce 2011, přišel mi zajímavý, ale unesená jsem z něj nebyla. Druhý díl byl lepší a třetí ještě lepší. Teď tu máme desátý ukončující. Byla jsem dost zvědavá, jak to uzavřou. A byla jsem překvapená, tato možnost mne nenapadla. Přála bych si, aby kniha měla aspoň 2x tolik stránek. Přečtu si teď všechny knížky znovu. Doufám, že to není konec a autoři nás do světa Kate ještě několikrát zavedou.

14.12.2019 5 z 5

Smrtící touha Smrtící touha Keri Arthur

O půlnoci jsem začala číst a spát jsem šla až když jsem měla knihu přečtenou. To se mi dlouho nestalo

01.12.2019 5 z 5

Jak se dříve žilo a co se jedlo v Hluku, aneb, Opomíjená jídla a zvyky Jak se dříve žilo a co se jedlo v Hluku, aneb, Opomíjená jídla a zvyky Marie Lekešová

srdeční záležitost, velmi dobře napsaná, je to radost čist, vařit a jíst

29.10.2019 5 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

I po tolika dílech, příběh pořád baví a těším se na další

04.07.2019 5 z 5

Kniha mečů Kniha mečů Gardner Dozois

Líbily se mi skoro všechny povídky, některé na tolik, že si zkusím přečíst další věci i v originále (bohužel česky nevycházejí). Výhoda je, že se čtenář seznámí s autory, které by jinak minul.

23.01.2019 5 z 5

Pouliční pekařství - Sladkosti na všechny způsoby Pouliční pekařství - Sladkosti na všechny způsoby Paul Allam

Překlad (jak je u tohoto nakladatelství bohužel časté) je stylisticky ne moc povedený. Ale kniha je opravdu bomba.

08.01.2019 5 z 5

World of Warcraft: Oficiální kuchařka World of Warcraft: Oficiální kuchařka Chelsea Monroe-Cassel

Nemůžu se rozhodnout jestli 4 nebo 5 hvězdiček. Ale nakonec dám pět i navzdory ne moc povedenému překladu.

Jezte jako Gilmorky Jezte jako Gilmorky Kristi Carlson

Nostalgie :)

08.01.2019 4 z 5

Super jídlo pro superděti Super jídlo pro superděti Tim Noakes

Pro mne je moc radikální. Koupila jsem ji přečetla (něco bylo podnětné) a zjistila, ze podle ní nechci nic uvařit. Poslala jsem ji dál, knihovna není bohužel nafukovací.

08.01.2019 3 z 5

Sladká první republika Sladká první republika Eva Všetíčková

Nečekala jsem, že mne kuchařka tak nadchne. Krasne fotografie, zajímavé recepty.

08.01.2019 5 z 5

FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody Brontë Aurell

Je radost ji čist i vařit. Zaujala mne většina receptů, což se mi skoro nestává.

07.01.2019 5 z 5