Gabika9 Gabika9 komentáře u knih

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Přečteno jako audiokniha a spokojenost. Příběhy teda velmi mrazivé spíš smutné až depresivní, ale překvapivě šokující, proto jedna hvězdička navíc.

12.01.2024 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Nemůžu se zbavit dojmu, že jsem právě přečetla parodii na Padesat odstínů šedi.

04.12.2023 2 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Na začátku jsem nevěřila, že se mi kniha zalíbí, natož, že se na jejích stránkách odehraje tak poutavý a odlišný příběh, než bylo moje očekávání. Když jsem se asi po 40 stranách zorientovala, příběh mě strhnul.

26.11.2023 4 z 5

Křesťanství a lidská práva Křesťanství a lidská práva Jiří Hanuš

Na rovinu není to vůbec můj šálek čaje, ale ať se zamyslím sebevíc kniha mě vůbec ničím neobohatila a už teď těsně po přečtení si nepamatuji o čem vlastně byla. Vhodná spíš jako studijní text pro specializované obory.

02.03.2023 odpad!

Ty vole, já jsem teplá Ty vole, já jsem teplá Mary J. Cobs (p)

Jen těžko hledám slova, která by nejlépe vyjádřila pocity po přečtení této knihy. Prostý příběh ženy v krizi středního věku, která neví co se sebou. Má vlastně všechno a stejně hledá víc. Žádná velká hloubka příběhu, ale pozitivní zakončení oceňuji.

18.10.2022 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

V komentářích jsem četla, že je to kniha, která vzbuzuje emoce a musím souhlasit. Místy jsem při poslechu audioverze myslela, že ji ani do konce nezvládnu. Líčení některých scén bylo morbidní a přesvědčivě nechutné a klobouk dolů to nenapíše každý. Ke knize to patří a závěr byl strhující. Ale v globále to nebude šálek mého čaje a protože ve mě zůstal z četby silně negativní pocit hvězdičky šli dolů.

22.01.2022 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný, smutný příběh, který mě vzal za srdce. Krátké povídání s pěknými ilustracemi. Děkuji za tento pohled.

10.10.2021 4 z 5

Disney - 5minutové ospalé pohádky Disney - 5minutové ospalé pohádky kolektiv autorů

Líbí se mi, že pohádky jsou krátké a jednoduché. Ilustrace krásné a děj nový, žádná karkulka po 150té. Některé příběhy končí i spánkem hrdinů, které znají moje děti z tv, což vede k jejich snadnějšímu usnutí...

23.07.2021 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Velmi realistický příběh ze života. Na začátku mě zarazila zvláštní formulace textu a střídání vypravěčů v rámci jedné kapotoly. Když jsem toto vzala na milost, už jsem to vše prožívala naplno jako Eva, Hana a hlavně Viktor.

18.07.2021 4 z 5

Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce kolektiv autorů

Malinko mi vadí, že neni přeložen kapitán Blackfur jako Černovous stejně jako v seriálu. Dcera mě na začátku opravovala, že tak se kapitán nejmenoval... Musela jsen propiskou opravit pro ostatní predčítající členy rodiny. Jinak milé zpracování s pěknými ilustracemi.

08.04.2021 4 z 5

Nové 5 minutové pohádky - Tlapková patrola Nové 5 minutové pohádky - Tlapková patrola kolektiv autorů

Oproti modrému dílů lépe formulovaný text. Jako ilustrace jsou obrázky originál z televizního seriálu. Mě se více líbí ilustrace v modré knize. Názvy pohádek jsou jiné než v seriálu.

08.04.2021 3 z 5

Tlapková patrola - 5 minutové pohádky Tlapková patrola - 5 minutové pohádky kolektiv autorů

Moje děti jsou nadšené, protože jsou v knize příběhy ze seriálu, co sledují. Pro mě je to příjemně krátké na čtení a odpovídá to danému dílu i když název pohádky bývá přeložen jinak. Co mi ale vadí, je samotný text. Slova se mnohdy opakují ve větách po sobě a celkově mi ten text přijde nešťastný. Navíc se liší překlad: kočičí katastrofa je zde kočkostrofická četa (hrozné!). Oproti červené knize jsou zde hezčí ilustrace.

08.04.2021 2 z 5

Sestřička Sestřička Christie Watson

Ovlivněna vlastní praxí jsem si čtením připomínala vlastní negativní zážitky a tak ve mě čtení knihy vyvolávalo nepříjemné pocity. Nicméně dobře a zajímavě napsané. Poměrně poučné hlavně pro laiky.

06.02.2021 3 z 5

Tri temné koruny Tri temné koruny Kendare Blake

Příliš chaotické... i po přečtení celé knihy nevím přesně kdo je koho matka, dcera, babička a k tomu poměrně kruté. Bavil mě až úplný závěr a to je dost málo.

15.01.2021 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Brilantně napsáno. I když je děj knihy až zvrácený musíte to prostě dočíst a doufáte, že to dobře skončí. Je to překvapivě svižné a nápadité.

07.01.2021 5 z 5

Domácí zvířata Domácí zvířata neznámý - neuveden

Pěkný a poučný příběh, děti baví mačkat zvuky podle obrázku v knize.

16.12.2020 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Oddechové čtení s příjemnou zápletkou a romantickým koncem.

30.09.2020 3 z 5

Pohádky (27 pohádek) Pohádky (27 pohádek) Hans Christian Andersen

Náročné pohádky spíš pro dospělé. Moje dcera knihu absolutně odmítla. Pohádky jsou dlouhé a smutné. Toto vydání je navíc málo ilustrované. Celkově spíš depresivní kniha. Některé klasické pohádky jsem poznávala z dětství, jiné pro mě byli úplná novinka. Věděla jsem, že Andersen je známý pohádkami končícími špatně a kniha v tomto ohledu nesklamala. Pohádky jsou ještě smutnější než jsem čekala a na to prostě nejsem zvyklá. Nesedlo mi to!

18.08.2020 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Smekám, dlouho jsem neměla tak rychle přečtenou knihu. Nemohla jsem se prostě odtrhnout. Děkuji

18.08.2020 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Velmi dech beroucí příběh. Člověk neví jestli má hlavního hrdinu milovat, litovat nebo nenávidět. Napínavé až do poslední chvíle a konec? Jak já nesnáším, když kniha skončí takto! Za to jde prostě hvězda dolů...

30.07.2020 4 z 5