Gabika56 Gabika56 komentáře u knih

Polibek Polibek Anna Todd

Protože tady na mě neustále vyskakovala, začala jsem ji číst. Byla jsem mile překvapena, čekala jsem další klasiku, bad boy, co se postupně mění v hodného hošíka díky naivní holčině. Knížka naopak docela vystihla tvrdou realitu a chování takových lidí, bylo tam dost ošklivých momentů, spousta zvratů, někdy možná až moc vyhrocených, ale i tak jsem první knihu zvládla přečíst a byla jsem ráda, že nekončila úžasným typickým happy endem, naopak. Ale další tři knížky by se daly smrsknout na jednu, už jsem to ani nezvládla číst a to je co říct, jsem schopná přelouskat prakticky všechno, ale jen jsem to zběžně prolítla a uchechtávala se nad absolutně nelogickým chováním postav a vytvářením zbytečně vyhrocených zvratů, jen aby "příběh" mohl pokračovat....Nicméně první knížku bych doporučila ale u té rovnou skončete, je to něco trochu jiného, hlavně zájem o klasickou literaturu hlavních hrdinů a paralely k ní byly fajn změna v chování teenagerů, oddechovka, když potřebujete vypnout a je to docela čtivě napsáno. :)
P.s. Koukla jsem se i na film, který byl vytvořen podle této knihy, ale už i na mě to bylo dost přeslazený, bez příběhu a emocí, zvlášť k předloze, která taková teda vůbec není. Hudba dobrá. Představitelka Tessy asi nejlepší herecký výkon.

04.06.2019 4 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

K jeptišce jsem se dostala náhodou sama a dala si ji do "chci si přečíst" a pak se mi náhle objevila v povinné četbě, tak jsem se zaradovala. Vždycky když mi vyjde něco, co jsem si chtěla přečíst i sama, tak vím, že to nebude jen protrpěný povinný večer, ale že mě to vtáhne. A ano, opravdu vtáhlo. Je to pro mě něco, co nemůžu k žádné knize přirovnat. Krutost lidí mě už nepřekvapovala, ale tady mě ani nevím proč překvapila. Přece lidé jsou stejní, je jedno kde jsou, jsem ráda, že jsem si to uvědomila... Zuzuna byla jednoduchá a prostá dívka, která to měla v hlavě a v srdci srovnané a absolutně jsem obdivovala její ochotu a jednoduchost s jakou odpuštěla, na tom by měl každý člověk pracovat, je to jedno z nejcennějších "věcí" co máme, neubližujte si záští, která zůstává ve vás. Odpouštějte. :)

17.09.2016 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Kniha přečtená jedním dechem. Film jsem měla ráda už jako menší holčička, krása gejš mě velmi fascinovala a jak jsem se náhodou dostala po letech k této knize, musela jsem si ji přečíst. A nelituji, je to poutavý příběh malé Čijo, kterou jsem nemálo litovala, ani ne tolik, jako když byla malá a sloužila jako prodaný otrok, ale hlavně poté, jak už se stávala gejšou a začala být úspěšná a známá, a i přesto se její život nezměnil, v tom, co chtěla a po čem toužila... No, prostě a jednoduše velmi krásný (ale krátký) náhled do kultury, která mě moc láká, doporučuji k deštivému, chladnému dni strávenému pod dekou a s touto knihou.

18.07.2016 5 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Na knížku jsem se těšila a včera v podvečer jsem ji začala a taky včera večer jsem ji dočetla :D
Bylo to sladký, což já ráda, protože když už nemůžu sladký jíst tak ho chci aspoň číst. :D Nevím, či co se ze mě stává básník, ale je to tak. Garrick byl skvělý profesor, nevím, proč takové pěkné mladé nemáme taky. :( Moc pěkná oddechovka, ale trochu mě překvapila ta věc s mononukleózou. Jak píše tady muchomurka :D Upřímně, já mononukleózu měla a nebyla to "týdenní chřipka" :D ležela jsem měsíc v nemocnici, nemohla jsem chodit, motala si mi hlava a horečka nešla dolů ani po hodinách kapaček. Jako nevím, jestli bych to vyležela doma s mokrým hadrem na hlavě. :D

09.07.2015 4 z 5

Béowulf Béowulf Robert Nye

Souhlasím s Cyanine, ale na povinnou četbu velmi dobře strávený večer!

25.06.2015 3 z 5

V podsvětí V podsvětí Katy Evans

Přečteno za den, Katy mě opět moc potěšila, tyhle její příběhy pro princezny jsou krásný, k propršeným dnům v teplé dece to nejlepší. Jestli to dosáhlo až za mým milovaným Remym? Ten už stejně bude navždycky topka, samozřejmě, že ne! Líbilo se mi moc prostředí mafiánů, ale právě s nimi bych uvítala v knize více chvilek o samotě. ;) Jestli to bylo uspěchaný? Bylo. Celkem fest, z příběhu B. a R. jsem byla zvyklá (jako asi my všechny ;) na jinčí spád, ale zase právě k Mel. to přeci takhle sedí, je to tak, jak to K. chtěla a já jí děkuju za příjemně strávené odpoledne s M. a G. A rozhodně se těším na Ve víru rocku a další oddechové příběhy, které si pro nás Katy přichystá.

01.06.2015 4 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Tak poprvé jsem si u knihy zkusila přečíst konec, abych věděla a s úsměvem na tváři a s klidem v duši z dobrého pohádkového konce, četla. Je to psané z Camova pohledu, jinak stejné... Přiznám se, že jsem se na to hodně těšila, zbožňuju "chlapský pohled" = záhada :D Přesně, jak jsem četla u komentáře někde dole, Cam se sušenkama ... :) Znáte nějakýho chlapa, co peče sušenky? Já teda zatím jenom Cama... :D

13.05.2015 5 z 5

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Nevím proč, ale u této knihy jsem se nějak na delší dobu zasekla, byla fajn a líbily se mi chvilky s Tepešem, to jsem se i občas zasmála. Ale nějak málo Cat a Bonese, chápu, problémy...Ale připadali mi jako desetiletý manželský pár :D Ale jinak v pohodě, taková relaxová, jako všechny knihy ze série, pěkně se četla, takže načnu další, ale už to není takové to "zažrání"...

31.03.2015 4 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Povinná četba... Dalo se to zvládnout, test za 2 :D ... Aspoň, až budu zase hrát activity, budu moct pěkně dopodrobna popsat Oidipův komplex... :D

03.02.2015 3 z 5

Spoutaní temnotou Spoutaní temnotou Alexandra Ivy

Já nevím, tenhle díl mě nějak zvlášť nenadchl ... Jako byl fajn, četl se lehce, nemusela jsem se nutit, ale nepatří mezi moje nej v téhle sérii ;)

26.01.2015 3 z 5

Strach z temnoty Strach z temnoty Alexandra Ivy

Na tenhle díl jsem se strašně moc těšila a opravdu mě nezklamal, krásně se to četlo, ostatně jako všechny díly, pohodové, jednoduché, čtivé, odpočinkové... Paráda!

Den co den Den co den David Levithan

Nápad se mi moc líbil, přečetlo se to samo, ale nějak mě to plně "neuspokojilo" ale proč... Prostě něco... :D (hlavně, že se umíš dobře vyjádřit, Gábi... :D)

26.01.2015 4 z 5

10. příručka mladých svišťů 10. příručka mladých svišťů Walt Disney

Skvělý kousky jsem vytvářela na popud téhle příručky! Zřídkakdy to vypadalo jako na tom obrázku... :( :D

Skákal pes přes oves Skákal pes přes oves Adolf Dudek

Další z velmi "ošahaných" knih v knihovně, měla jsem ji moc ráda! myslím, že bych to všechno zopakovala zpaměti i teď :))

Plemena psů Plemena psů Martin Říha

Pro milovníky psů=paráda!

Povídej pohádku Povídej pohádku Adolf Dudek

Nejvíce "ošahaná" kniha v naší knihovně... Čtená denně, nádherný vzpomínky s touhle knížkou, uměla jsem ji odříkat, stejně tak, jako Krtečka! :D

Nová dobrodružství včelky Máji Nová dobrodružství včelky Máji Waldemar Bonsels

Včelka je sice klasika a jako večerníček jsem ji měla ráda, ale tahle knížka nic moc, mám pocit, že byla přečtená tak maximálně dvakrát a nic moc jsem na ni neříkala :D

26.01.2015 3 z 5

Spolu v temnotě Spolu v temnotě Alexandra Ivy

Kniha se mi ze série líbila asi nejméně, ale zase se mi líbilo, že to mělo rychlý spád, ale budu si odporovat, že někdy bohužel až moc... To jsem se teda vyjádřila no :D
Každopádně fajn knížka z fajn série a fajnové zimní peřinové povalovačky ;)

26.01.2015 4 z 5

Prasiatka a vlk Prasiatka a vlk Zdena Brožová

Z tohohle jsem byla jako malá nadšená, z toho propracování, jak tam byly ty díry a okýnka... Tak strašně se mi to líbilo!!! :D

25.01.2015 5 z 5

Abeceda Abeceda Miloš Holas

Kéž bych takhle dokázala odrecitovat po letech i nějakou učebnici... :D Prostě si všechno pamatuju a je to srdíčková záležitost! :D

25.01.2015 5 z 5