Gabi212 Gabi212 komentáře u knih

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Všem klukům, které jsem milovala je taková příjemná oddechovka. Nijak náročná na čtení. Postavy se mi zdály velmi sympatické, pěkně napsáno. Chvílemi předvídatelné, ale to vem čert (kde tohle není?), suma sumárum povedená kniha, která zahřeje u srdce. :)

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

První díl Andělé v mých vlasech se mi líbil. Ale tento už mě spíše utvrzuje o tom, že to buď paní Byrnová nemá v hlavě v pořádku nebo že jde o skvělou kampaň - blamáž. Ach jo, to mě zamrzelo. V knize je ovšem tolik absurdit a nepravd, že mě to dokonale probralo.

24.07.2020 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Ou, jsem ráda, že jsem na Thea a jeho knihy narazila. Další český autor, který si zaslouží pozornost. Knihu jsem měla přečtenou za jeden den. Je to trošku jiné čtení, ale milé. Jsem zvědavá na pokračování.

Soudný den Soudný den Adriana Michálková

Žasnu nad tím, jak celá sága byla od první do poslední strany detailně propracovaná. Byl to překrásný emotivní hluboký příběh, který mi několikrát vyrval srdce z hrudi. Ten konec byl naprosto dechberoucí. Pořád ty dojmy z četby ještě vstřebávám a děkuji Kassielovi, Adamovi a Ellie, že jsou součástí mého světa. Zamilovala jsem si je, jejich příběh nic nepřekoná. To, čím vším si prošli, kolik bolesti si zakusili, kolik nám předali vnitřní síly a odvahy se nevzdávat. Bytost s city tohle nemůže nepohltit. To čtení je na to až moc intenzivní. A tak je to správně. Přesně tohle od knih očekávám - že se stanou součástí mého světa a nikdy z něj neodejdou.
Jak už tu bylo psáno přede mnou, kam se hrabou zahraniční díla? Tuhle ságu, kdyby si vzalo do parády nějaký nakladatelství, tak by byla brzy zfilmovaná.

Inferno Inferno Adriana Michálková

Wow, tak tohle byla jízda! Nechápu ten komentář pode mnou. Třetí díl měl v sobě tolik děje, že ty předchozí dva snad strčil do kapsy. Příběh nabyl úplně nový rozměr a bylo to... fantastický! Nebyla stránka, kde by se něco nedělo, až to vyráželo dech, kam se vše ubíralo. Parádní akce, strhující zápletky a ta rozuzlení! Bylo to hodně intenzivní čtení, na jehož konci jsem probrečela balíček kapesníků.

Polibek Polibek Anna Todd

Asi jsem dle toho světového humbuku čekala více, ale i tak to bylo fajn čtení. Chápu, proč se to holkám tak líbí... taky chápu, proč se to mnohým nelíbí. Méně hvězdiček ale nedám. Kritiků je tu i tak dost.

24.07.2020 4 z 5

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Dle mě si české spisovatelky zaslouží mnohem více pozornosti. Kniha se četla velmi pěkně a ty ilustrace - nemám slov. Přeji Terezce mnoho úspěchů s dalšími knihami.

24.07.2020 4 z 5

Očistec Očistec Adriana Michálková

U prologu jsem ani nedýchala. U prvního odstavce první kapitoly jsem se už na férovku rozbrečela. Dojetím, štěstím, že jsem zase S NIMI. ♥S Kassielem, Ellie a Adamem.♥ V životě jsem nebyla dějem takto fascinovaná a pohlcená. Totálně mě to rozsekalo. Mé srdce krvácelo s Ellieniným, silně bušilo pro Kassiela a vyznávalo gigantické sympatie k Adamovi. Brečela jsem a také se smála, byla jsem napnutá jak struna a také odlehčeně zasněná – byla v tom dokonalá vyváženost. V sáze Sedmé nebe je prostě všechno. A mnohem víc, než bych kdy čekala.

Brečím jako želva, protože je už konec. Brečím, protože to dopadlo takhle. Brečím, protože chci další díl. Ale i když mi autorka v Očistci několikanásobně roztrhala srdce, vložila mi do něj tolik světla, dojetí, emocí, lásky a i humorných pasáží, že jsem tím nadpozemsky přehlcená a ty úžasné dojmy z četby si v sobě uchovám NAVĚKY. ♥

„Kassieli, pověděl jsi mi příběh o tom, jak slunce milovalo hvězdy tak oddaně, že zemřelo každý večer, aby hvězdy mohly dýchat. Nyní ti ho budu vyprávět já.“ Bože, ať už je Inferno!

20.08.2019 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Po přečtení druhého dílu Očistec jsem se znovu musela vrhnout na Sedmé nebe a jako... wow! Našla jsem tam mnoho náznaků, který jsem předtím nepostřehla. Je to vážně detailně propracované a jelikož moje kamarádka s leukemií dostala od srdečné autorky darem ještě nevydaný třetí díl Inferno, něco málo se mi z ní podařilo vytáhnout a obě můžeme prohlásit, že ten - pro někoho zdlouhavý začátek - tam je fakt z podstatných důvodů.
Ale jasně, každý je v životě jinak náročný a má jinou krevní skupinu. Někdo už ani nevydýchá to, když se v knize objeví tajemný kluk.
Každopádně druhé čtení a úžasná dech beroucí jízda v podobě Očistce mě utvrdily v tom, že v této sáze pro young adult čtenářky je víc, než se na první pohled zdá. A o tom, jak byla kamarádka vypleskaná z Inferna, ani nemluvím.

Milá slečno autorko, máte můj obdiv a děkuji i za kamarádku. Vaše knihy jí vnáší světlo do ztíženého života. Díky vám může snít a moc jí to v tom boji pomáhá. Jste úžasná milující bytost.

31.07.2019

Pád Pád Lauren Kate

No... tě... pic...
Na Pád jsem se vrhla kvůli nedočkavosti na druhý díl postandělské ságy Sedmé nebe od !české! autorky. A akorát jsem si tou četbou zas*ala hlavu.
Poslední dobou si říkám - Sakra proč? Proč jsou zahraniční autoři tak propagovaní a ti čeští ostrouhají jen proto, že jim ta naše nakladatelská scéna nedá šanci a prostor? Dotujeme díla cizích autorů, namísto toho, abychom s hrdostí řvali - Hej! U nás jsou stejně tak skvělí autoři a mnohdy i lepší!
Takže... to chce hluboký nádech... opět obálka luxusní, nachytala nás všechny, ale co ten vnitřek? Co ty strohé nesmyslné dialogy a slaboduché myšlenky, které neměly hlavu ani patu? Co ten nepromyšlený děj, který by v takovém ponurém prostředí šel tak dobře rozvířit? Co ta nesnesitelná hlavní hrdinka? Jediná postava, která by stála za řeč, byl Cam a ten, jak jsem si zjistila, po celou sérii neměl žádný prostor a dočkal se ho až v samostatném díle, který dle hodnocení stál za starou bačkoru, stejně jako Zamilovaní andělé.
Díky SN jsem padlým andělům a andělům propadla, ale Pád mi syrově ukázal, jak se dá tato působivá tematika pohnojit.
Jediný, co tam bylo fajn, bylo to, když Daniel vztyčil na Luce prostředníček. Plevel.

26.04.2019 1 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Zase jsem dala na tu obrovskou propagandu. Tato kniha na mě vyskakovala z reklam tak často, až už mi to bylo protivný. Ze čtenářské zkušeností vím, jak se nové dílo umí okecat a zvelebit do výšin a pak skutek utek. Ovšem tady jsem si řekla - česká autorka, no tak fajn, tak já ji taky podpořím, když už se stal zázrak a nekřičí na mě výjimečně jméno zahraničního autora.
Chválím autorku za ten nadnesený styl psaní, který se mi líbil v odlišnosti od ostatních knih.
Byla to nenáročná oddechovka, která vás nijak vnitřně nevyživí a kterou přečtete, sem tam se zasmějete a jdete si dál po svých. Přirovnání s Bridget Jones byl maličko přestřel...ale jasně, čtenář se musí na něco chytit.
I když jsem naladěná na jiný typ knih, ze kterých si odnesu něco víc, Falešný román se četl lehce. Mohli jste u něj vypnout mozek, neuškvařily se vám závity a nakonec v jednoduchosti je přeci krása, takže tři hvězdy. A obrovská chvála autorce za zajímavou nevšední hlavní hrdinku. Rozmazlený fracky nemusí nikdo a pokud jím sama nejste taky ( :-D ), tak jooo, popsala jste ji bravurně, štípala mi nervy na každém kroku :-D

26.04.2019 3 z 5

Má bohéma Má bohéma Arthur Rimbaud

Arthura Rimbauda jsem během školních let nějak přehlédla a tím jsem se sama usvědčila ze svatokrádeže. Oslovil mě až teď - překvapivě - po přečtení české young adult knihy, ve které je zmiňován jak on, tak i úryvky z básní ze sbírky Má bohéma, a naprosto mě to nadchlo! Letěla jsem do knihovny jak dělová koule a paradoxně zalitovala toho, že tam na mě ono slavné dílo zaprášeně čekalo, protože by se na něj měly stát fronty. Neděje se tak a já sama jsem důkazem, že mladá generace neví, o co přichází. Jsem prozatím v půlce, ale každé slovo hltám a vychutnávám si ho snad i smysly, o kterých jsem netušila, že je mám.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Aaaa, po dlouhé době kniha, kterou jsem před půlkou odložila s vidinou, že už se k ní nevrátím. Asi mi chybí testosteronová náplast, dvacet let navíc a znudění životem. Prostě mi někdo prozraďte, jak to dopadlo, ať to mám za sebou a můžu jít s čistým svědomím dál. :-D

Tohle je mé Berkeley Tohle je mé Berkeley Adriana Michálková

Včera nad ránem jsem dočetla Sedmé nebe (nedočíst ho na jeden zátah by byl hřích) a před chvílí jsem zhltla Tohle je mé Berkeley. Chápu, že vydat knihu v Česku je peklo, ale Berkeley by si taktéž zasloužilo tištěnou verzi. A já věřím tomu, že se jí dočkám. I dalšího dílu, protože bože smiluj se nade mnou, na tom konci měl stát Jamie. Tohle je totiž sakra i mé Berkeley! :-D
Tyler a Jamie. Další dvě atomovky, který mi odpálily srdce. Nesouhlasím s tím, že by hlavní hrdinka byla pomatená slepice v kurníku. Mně se naopak líbilo, jak se to v ní všechno bouřilo a bortilo. Vždyť je to šestnáctiletá holka z rozvrácené rodiny, které se celý svět sesypal na hlavu. Holt ne všichni jsou zocelení terminátoři bez špetky emocí a empatie. ;) A o to tam přeci šlo. Ukázat lidské slabiny, strachy a vnitřní démony, které není lehké porazit.
Meganin sourozenecký vztah s Tyem se mi zaryl do duše. Byl skvěle psychologicky propracovaný, mnohdy humorný i dojímavý. Atmosféra Berkeley mě nutí si zakoupit letenku a provést invazi do kalifornského Bay Area, kde je i Oakland ze Sedmého nebe. A jestli tam nepotkám Kassiela, Adama, Ellie, Tye, Jamieho a Meg, tak se fakt nase*u! :-D

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ mě okouzluje v každém věku. Tato láska bude až do posledního dechu.

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Na této knize bych neměnila nic z toho důvodu, že v sobě nemám potřebu vrhnout se na další díl. Příběh byl fajn, postavy taky, jen do tohoto temného světa zřejmě nepatřím. :-) Čtení bylo relaxačkou, nijak extra mě nevytáhlo z reality, ale vždy jsem se ráda začetla a dotáhla to až do konce. Už mi ovšem není -náct a pokračování si tedy nechám ujít. Velmi se mi líbí obálka a provedení knihy. Jde vidět, že tady se značně dotovalo. Ale rozhodně to nebylo zbytečné.

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Přenádherná kniha psaná od srdce Andělem. ♥ Autorka má můj obdiv za to, že svými knihami pomáhá druhým. Rozsévá andělské světlo na odděleních dětské onkologie a neonatalogie. Pojďme hojit svět s ní.
Tento andělský svět působí tak reálně, že jsem věřila každému slovu. Chvílemi jsem autorku podezřívala, že jej nevymyslela, nýbrž nám odtajnila skrytou pravdu. Až tak mě to pohltilo. I to, jak popisovala kalifornský Oakland a oblast San Franciského zálivu mělo své osobité kouzlo. Vážím si toho, že mě tam vzala s sebou a probouzela ve mně emoce. Zahrnula mě také ostrovtipem, ze kterého jsem se smála jak na omamných látkách, odtajňovala mi působivý svět padlých andělů, hned dvakrát mi ukradla srdce, nutila mě přemýšlet o dosud nepoznaných skutečnostech a nejednou mi napětím zmrazila krev v žilách.
K charakterům:
Adam je pro mě kult, který fanaticky uctívám s přáním, aby se okamžitě zhmotnil vedle mě. Za strážného anděla jako je Kassiel bych vraždila a viním nebe, že si ho nechává pro sebe. A postava Elaine se mi líbila v tom, že neměla potřebu lézt čtenářkám do zadku. Kolikrát se vyloženě vysmívala tomu, co by po ní chtěly a natruc to udělala naopak. Za to jsem jí já osobně tleskala.
Nám ženským jde stejně hlavně o ty chlapy a ti se tady setsakramentsky povedli. Marně se zamýšlím nad tím, kteří mužští hrdinové z jiných knih by Kassiela s Adamem sesadili z mého pomyslného "buch buch" trůnu. Vážně se tato drsná konkurence zrodila v Česku jako prvotina? Těším se na druhý díl jak dítě na Vánoce. Nádherný pocit. Ještě by mohly padat sněhové vločky a jsem v Sedmém nebi. :-)

24.04.2019

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Srdcovka ♥

Nocte Nocte Courtney Cole

Škoda, že jsem ten konec předvídala. Z toho důvodu čtení pro mě bylo bez toho všemi obdivovaného vrcholnýho wow. Kniha je napsaná hezky, čte se rychle, akorát by to téma mohlo být líp rozpracovaný. Námět je to vážně supr, víc šťávy a bylo by to luxusní. Čtenáři jsou z toho i tak paf, tak jděte do toho. Jen nesmíte být z těch, kteří od prvních stran tuší, "vo co tam de". :-D

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Tééda, celosvětově propagovaný bestseller? Vážně? Holky, vás to fakt tak uchvátilo? Musela jsem se k četbě vyloženě nutit. Pořád jsem si říkala Gábi, to přijde, vydrž. A ono prd :( Tohle mě fakt mrzí.

24.04.2019 2 z 5