Gabba99 Gabba99 komentáře u knih

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Kniha nebyla špatná, ale na podobné téma ženské síly jsem četla lepší knihy, více propracované, tato mi přišla trochu jednodušší.

09.04.2019 3 z 5

Tělo Východu, mysl Západu - Psychologie a systém čaker jako cesta k sobě samému Tělo Východu, mysl Západu - Psychologie a systém čaker jako cesta k sobě samému Anodea Judith

Skvělá kniha o systému čaker, která se na problematiku dívá hlavně z pohledu psychologie.. Autorka píše srozumitelně a čtivě, ale jednotlivé kapitoly vedou k zamyšlení, takže to není kniha na jeden, dva večery...

04.03.2019 5 z 5

Myšlenky v obraze: O józe / životě / o životě v józe Myšlenky v obraze: O józe / životě / o životě v józe Barbora Hu

Nádhera,nádhera,nádhera....jedna stránka - jedna myšlenka - jedna chvíle k zamyšlení o světě, o sobě... nosím u sebe, čtu kdykoliv potřebuji povznést energii, zklidnit mysl. Jedna stránka jednou přečtená , čtená po několikáté - pokaždé vyvolá jiný podnět k zamyšlení...

06.02.2019 5 z 5

Jógátky Jógátky Barbora Hu

Krásné příběhy na motivy jogové filozofie určitě nejen pro děti. Já sama chci tuto knihu darovat i mým blízkým, protože samy pohádky jsou psané tak krásným jazykem a přitom se člověk zamyslí nad pravdou mezi řádky...

31.01.2019 5 z 5

Teorie čakra jógy - Cesta od podmíněnosti k potenciálu Teorie čakra jógy - Cesta od podmíněnosti k potenciálu Barbora Hu

Výborná kniha, autorka popisuje čakra jógu jako komplexní systém poznání sebe sama, využívá k tomu poznatky z několika oborů, ilustruje příklady i ze své praxe a svého života. Kniha se četla skvěle, je cítit, že autorka je erudovany odborník.

09.01.2019 5 z 5

Vyučujeme jógu Vyučujeme jógu Mark Stephens

Skvěle zpracovaná kniha nejen pro lektory, ale i pro zájemce, kteří se chtějí seznámit se základy historie jógy, jejich styly, základy anatomie v józe a hlavně podrobně popisuje jógové pozice se zřetelem na možné kontraindikace.

09.01.2019 4 z 5

Jóga – sestavování lekcí: Příručka instruktora jógy Jóga – sestavování lekcí: Příručka instruktora jógy Mark Stephens

Pěkně zpracovaná kniha , nabízí kromě základů jak sestavit lekci, tak spoustu praktických zpracovaných sestav pro různé stupně zdatnosti či zaměření na určité partie těla. Jediné minus knihy pro mě bylo, že jsem již četla knihu od tohoto autora Vyučujeme jógu, která již polovinu stejných teoretických poznatků obsahuje.

09.01.2019 3 z 5

Velká kniha o čakrách Velká kniha o čakrách Anodea Judith

Srozumitelně a čtivě napsaná kniha, která seznamuje se základními teoretickými i praktickými poznatky o čakrách. Babízí možnosti práce s nimi a základní orientaci v problematice . Již se chystám na další knihu od autorky - Tělo Východu, mysl Západu

09.01.2019 5 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Zajímavý příběh, který je až děsivou vizí možné budoucnosti..souhlasím, že mě také zaujal více příběh Davida, ale i popis dětství Signe se hezky četl. Kniha mě opakovaně nutí uvažovat nad tím, jak se my lidé chováme k přírodě a co je nutné, aby se stalo a změnili jsme se...

09.01.2019 4 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Krásně napsaná kniha, autorka v ní otevírá své srdce, se svými obavami a touhami, popisuje bez příkras pobyt v Indii a zároveň seznamuje čtenáře se základy jógové filozofie a knihu doplňuje drobnými indickými příběhy a citáty. Pohlazení pro duši!

01.10.2018 5 z 5

Hodiny z kostí Hodiny z kostí David Mitchell

Mé první setkání s autorem a jistě ne poslední. Kniha byla pro mě úžasným kaleidoskopem osobních příběhů, transcedentna a snad i možných vizí budoucnosti, vše jemně navzájem propojeno Hollyiným životem. Od posledních 100 stran jsem se nemohla odtrhnou a dočetla se zatajeným dech. Pro mě krásný knižní zážitek.

27.08.2018 5 z 5

Oneiron Oneiron Laura Lindstedt

Prostě wow..dlouho jsem nečetla tak kvalitní román, ceny dostala autorka zaslouženě. Kniha je vrstevnatá, místy pobuřující, smutná i krásná, obsahující tolik zajímavých informací z různých směrů a popisující tak rozmanité ženské duše.

14.08.2018 5 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Kniha se četla dobře, ale celkem brzy jsem tušila rozuzlení, hrdinka mi chvílemi lezla až na nervy, sama zralá na odbornou pomoc.. Ale jako odpočinková kniha jde..

18.07.2018 3 z 5

Tělo Tělo Paolo Giordano

Moc dobře zpracovaný román, přečteno během 2 dní.. Pohled na válku z pohledu hrdinů knihy s jejich osobními vnitřními i vnějšími životními boji, která graduje nevyhnutelným..

22.06.2018 5 z 5

Juliánova cesta aneb Putování s Mnichem, který prodal své ferrari Juliánova cesta aneb Putování s Mnichem, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Inspirativní kniha, četla jsem již více knih na podobné téma, ale i tak jsem zde našla pár pro mě nových myšlenek, které je jen třeba zavést do praxe..Příběh se četl s lehkostí ..

19.06.2018 4 z 5

IQ střev: Jak břišní mozek řídí naše tělesné i duševní zdraví IQ střev: Jak břišní mozek řídí naše tělesné i duševní zdraví Joachim Bernd Vollmer

Kniha je čtivá, ale co se týče informací, nedosahuje kvalit knihy Zdravá střeva, která obsahuje kvantum informací,co vše a jak střeva ovlivňují. Kladně hodnotim tipy na metody, jak "dát střeva do pohody" ...

10.06.2018 3 z 5

Odvaha nebýt oblíbený Odvaha nebýt oblíbený Koga Fumitake

Zajímavá kniha, líbil se mi styl rozhovoru, a v podstatě jde o to co sami v hloubi duše víme, ale někdy je těžké to uvést do praxe...

08.06.2018 4 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Opravdu osobní kniha o rodině, zdraví, jídle a celkově o zdravém životním stylu. Autorka vychází ze své zkušenosti i ze spousty studií, ale nikomu nic nevnucuje, jen ukazuje svůj pohled na věc. Zajímavé jsou autorčiny zážitky a zkušenosti z cizích zemí, kde pobývala a musím vyzdvihnout grafickou stránku knihy, je radost ji mít v ruce!! Doporučuji každému, kdo se chce o své zdraví, tělo, rodinu dobře starat a dozvědět se něco nového ..

22.05.2018 5 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Netradiční příběh, prvních 100 stran mě moc nezaujalo, ale pak příběh nabral atmosféru magičnosti a četla jsem jej jedním dechem, zvláštní, nezařaditelná kniha psaná krásným jazykem..

30.04.2018 4 z 5

Neublížíš Neublížíš Henry Marsh

Výborná kniha, autor čtivě popisuje příběhy ze své praxe, připouští i vlastní kritiku, občasnou nabubřelost, kterou lékaři ze své pozice dávají někdy najevo, i pohled do duše bezmocnost pacienta. Určitě se ke knize vrátím.

15.04.2018 5 z 5