FuriosoR FuriosoR komentáře u knih

Sága 8 Sága 8 Brian K. Vaughan

Možná už jsem to psal 7x a napíšu to i po 8. mé, ale SÁGA je prostě TOP ! Tentokrát nebyl ani žádný smutný konec dílu... už jenom zase počkat na další díl, který tu bude zanedlouho ! :)

06.06.2019 5 z 5

Smečka z Bagdádu Smečka z Bagdádu Brian K. Vaughan

Kresba vás prostě oslní a příběh donutí k zamyšlení. Touha po svobodě, loajalita a skrytá poselství, která si každý přebere podle svého uvážení. Více takových komiksů, prosím.

P.S. - sice off topic, ale jedna scéna zde mi připomněla CleganeBowl z předposledního dílu 8. série Game of Thrones...(že by se GOT lehce inspiroval? :) )

06.06.2019 5 z 5

Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Kieron Gillen

Lord Vader v celé své kráse, sympatičtí zabijáčtí droidi (oxymorón?) a také sympatická doktorka Aphra! ♥ Pro mě i super odkazy na původní i prequelovou trilogii.
Egmonte, sypej další komixy, prosím! (Darth Maula už mám taky, hehe...)

25.04.2019 5 z 5

Ultimates 2: Kniha druhá: Jak ukrást Ameriku Ultimates 2: Kniha druhá: Jak ukrást Ameriku Mark Millar

Pro mě o poznání lepší než předchozí díl, krutá týmovka od začátku do konce..

25.04.2019 5 z 5

Ultimates 2: Kniha první: Bohové a monstra Ultimates 2: Kniha první: Bohové a monstra Mark Millar

Mělo to spád, mělo to koule...

25.04.2019 4 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha první Vetřelci omnibus. Kniha první Mark Verheiden

V každém z příběhů je cítit ta správná atmosféra, která dělá Vetřelce Vetřelcem.. :)
Jen si tak teďka říkám... v komiksech je cítit ta nenávist vůči vetřelcům na každém kroku, přitom pouze dělají, co je pro ně přirozené a přežívají, jen bohužel ta lidská naivita a touha lidí po ovládnutí a dominanci, to je panečku věc..která se krutě vymstí.. Takže dost filozofování z mojí strany a určitě si to přečtěte, stojí to za to.
V noci před spaním je to lepší zážitek :)

25.04.2019 5 z 5

Star Wars Skywalker útočí - Zúčtování na pašeráckém měsíci Star Wars Skywalker útočí - Zúčtování na pašeráckém měsíci Jason Aaron

Komiks mě potěšil jak vizuálně, tak příběhem i postavami, pro mě tu nebylo žádné nudné místo a bavil jsem se od začátku do konce. Je pravda, že některé části mohou být lehce v rozporu s původní trilogií, ale jako výplňovku mezi epizodami IV a V to beru.
Také se už pomalu začínám ztrácet v tom, co je canon a co patří do legends.. ale tohle by mi jako canon vůbec nevadilo.

18.03.2019 5 z 5

Arzach Arzach Mœbius (p)

Nějak jsem tomu nedokázal přijít na chuť. OBJÍŽĎKA pro mě nudná záležitost, další příběhy už byly lepší, ani text nebyl potřeba, protože obrázky mluví za vše.

09.07.2018 3 z 5

Probuzení Probuzení Marjorie Liu

"To quote the poets... We´re fucked"

Budu upřímný, ostatně jako vždy :) Líbí se mi více ladný anglický název Monstress, Netvora mi nejde moc přes zuby, některé názvy prostě v té angličtině vyzní lépe a mělo by to tak zůstat, ale budiž, jde jen o titulní stranu, protože v mém zakoupeném anglickém vydání se toto slovo v příběhu stejně ani jednou vůbec neobjevilo... :)

PŘÍBĚH - Zatraceně! Čekal jsem steampunk,asijskou kulturu a prvky magie a fantasy a.. a...a ve výsledku jsem si asi ve čtvrtině uvědomil, že to až tak happy nebude, jelikož se to vyvinulo pro mě neočekávaným směrem hororu a mírnějšího goru, protože krev stříkala a končetiny se amputovaly.. ALE ! ... bylo to krutopřísné, hustodémonsky krutopřísné ! :) Takže ve výsledku jsem dostal, co jsem chtěl, plus ještě extra porci navíc!
Tenhle komiks mě nesmírně potěšil, protože jak grafické zpracování, tak příběh, tak postavy, tak i necenzurovaná slova (díkybohu!) mě do příběhu dokázaly uvrtat a já chtěl číst dál a dál.. Emoce se na vás chrlí proudem, strach je na každém kroku a vy oceňujete bojovnost a nezlomnost hlavní postavy, kterou si prostě musíte oblíbit.
A ačkoliv se to nezdá, v komiksu jsou i světlejší a vtipnější momenty :)

Takže šup šup, kdo má rád asijské tradice, pohádky a horory, tohle si zamilujete! :)

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Doporučuji si předtím přečíst převyprávěnou Severskou mytologii od Gaimana a vzít to při jednom :)
Ilustrace v této knize jsou něco božího (doslova), spojení těchto dvou autorů bylo pastvou pro oči a nehorázně potěšilo už u knihy Spáčka a vřeteno, kterou, pokud jste nečetli, tak také hecněte :)
Samotná kniha je nádherně zpracovaná a příběh nenudí, ba naopak, po dočtení se dostaví pocit zadostiučinění a možná vás i jako mě bude mrzet, že je konec :)

Snění Snění Denis Pierre Filippi

Nečekejte moc, nebo budete zklamaní! :) (jako kolega, který když vidí blond alfa samici 90-60-90 na titulní obálce, tak hned čeká něco ve stylu Druuny... :) ). Ne!
Každopádně... lehká erotika, naprosto úžasná kresba, kterou si zamilujete, lehce steam-punkové vynálezy a hlavní postava, které se pořád ztrácejí kalhotky..
To už stojí za to si to přečíst, ne ? :)

Lži Lži Greg Rucka

Já jsem spokojen ! :)

Parťácká romance Parťácká romance Joe Kelly

Chemie těchto hlavních dvou postav nakonec funguje, i když ze začátku jsem se možná trochu nudil. Na další díly se těším, kresbu hodnotím kladně, příběh mohl být lepší, ale proteď to odpustím :)

Černá sféra Černá sféra Rob Williams

Překvapivý komiks, který mě potěšil více než SS:Vzestup Baziliška. Zajímavé také byly osobní složky pár členů SS. Tak uvidíme, co přinesou další budoucí kousky :)

World of Warcraft: Kniha čtvrtá World of Warcraft: Kniha čtvrtá Walter Simonson

První dva díly mě bavily asi nejvíc, třetí ušel, poslední díl mi už přišel takový překombinovaný a některé dialogy mě nudily.
Každopádně jsem si užil kresbu :)

09.07.2018 3 z 5

Proč nekveteš? Proč nekveteš? Katarína Macurová

Vtipná a roztomilá knížka s ještě vtipnějším koncem, u které se pobaví všechny generace :)

Už nechodím na nočník Už nechodím na nočník Guido Van Genechten

Knížka s velkým poselstvím :)

Sága 7 Sága 7 Brian K. Vaughan

SÁGA je ten typ komiksu, který překvapuje s každou další stránkou a každým dalším dílem, pro mě stále jeden z top komiksů posledních let, bez debaty. ;)
Tento díl je ale zatím ze všech nejdepresivnější, nejvíce zasáhne hlavně na konci.. Postavy přibývají, postavy ubývají.. V ději jsme se sice moc neposunuli, ale o to více se hrálo na emoce.
Teď jen počkat zase na další..

16.05.2018 5 z 5

Kick-Ass: Nářez - Zabijačka Kick-Ass: Nářez - Zabijačka Mark Millar

Viděl jsem filmy, takže to, co jsem zde čekal, jsem taky dostal - hlášky, vtip, spoustu krve a pořádnou jízdu...
Mindy se s ničím a nikým nese*e, zbytek postav si jede svoje, Zuřivcův storyline ala Batman začíná mě taky bavil. Více již bylo zmíněno. Na odreagování super :)

11.05.2018 5 z 5

Podzim Podzim Hubertus Rufledt

Při čtení jsem celou dobu přemýšlel, jestli je to fakt komiks pro mě, ale rčení "Oh shit!" jedné z postav mě utvrdilo, že jsem asi šlápl trochu vedle... :D
Každopádně po grafické stránce zajímavé, postavy sympatické. Příběh bude určitě více rozebrán v dalších 3 částech, to si ale do té doby rozmyslím, jestli budu číst dále...
(Možná jo :) )

10.05.2018 4 z 5