Frupet Frupet komentáře u knih

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Po dlouhé době kniha, která mě vtáhla. První 2kapitoly jsem si říkala... tuctový románek. Ale příběh mě pohltil. Miluju osudovost. Několikrát jsem u knihy uronila slzu dojetí.

19.03.2021 5 z 5

Tvrdohlavý muž Tvrdohlavý muž Ondřej Horák

Knihu nedokážu hodnotit jako literární dílo. Celé to bylo o tom, podívejte jak jsem to měl těžké, podívejte jak jsem dobrej. Jinak nuda a šeď.

04.08.2020 1 z 5

Nulorožec Nulorožec Petr Stančík

Toto je jedna z těch knih, kdy mě více než děj, bavil jazyk. Skoro básnické obraty, vtipná a přitom trefná přirovnání. Prostě oslava češtiny.

08.04.2020 5 z 5

V poutech rozkoše V poutech rozkoše Jaiya

Velmi dobrá příručka pro ty, kteří chtějí objevovat vlastní sexualitu.

08.04.2020 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Milovníci erotických románů si určitě přijdou na své. V knize bylo všechno. Krásný, bohatý a sebevědomý muž, mladá, sexy a komplikovaná žena, nejlepší kamarádka se svojí dávkou lásky a životních kotrmelců... a konec jako z pohádky.

23.03.2020 4 z 5

Hadí žena Hadí žena Hernán Huarache Mamani

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetla. Vzdala jsem to asi v půlce. Přišlo mi to hodně rozvláčné. Námět velmi zajímavý, za něj 3 hvězdy. Ale to provedení...

11.03.2020 3 z 5

Dáš si ráno kávu nebo čaj? Dáš si ráno kávu nebo čaj? Cécile Krug

"Je to děs, ale nečinnost vyvolává zase jenom nečinnost. Čím míň toho dělám, tím míň chuti mám se do čehokoli pustit."

Jestli mi kniha něco dala, tak snad dobrý pocit ze sebe samé. Je mi líto všech, kteří sdílí pocity s hlavní hrdinkou. Ale pocit, že všechna příkoří se člověku DĚJÍ samy od sebe, že za všechno může někdo jiný... ach jo

10.01.2020 3 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Milá knížka. Líbila se mojí devítileté dceři i mě. Krásně napsaná a nádherně ilustrovaná. Vykouzlila mi úsměv na tváři a pohodu v duši. Dokonalá volba v adventním období.

22.12.2019 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Obávala jsem se, že to bude nuda, číst znovu stejný příběh... ale překvapivě, nebyla. Kniha se přinejmenším vyrovná prvnímu dílu Padesáti odstínů... Rozhodně stojí za přečtení.

12.12.2019 4 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Popravdě, čekala jsem víc. Trochu bláznivý profesor a utiskované děti ze sousedství jsou rozhodně zajímavé postavy. Občas se objevovaly vtipné situace... ale, že by to byla sranda k popukání, to bych neřekla. No prostě nic moc.

12.12.2019 3 z 5

Moderní didaktika Moderní didaktika Robert Čapek

Knihu mám pořád na stole v kabinetu plnou záložek, lepítek, poznámek ... zkouším nové metody s mými žáky a většinou fungují výborně.

05.12.2019 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Detektivní romány s Harry Holem jsou sázka na jistotu. Jak střípky z detektivova života, tak vyšetřování samotné rozhodně zaujme. Tentokrát šlo o hledání vampiristy s železnými zuby a také toho, kdo tahá za nitky. Nečekané rozuzlení a trocha teatrálnosti v závěru byl příjemný bonus.

10.11.2019 4 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Nahlédnutí do života mladé, možná trochu naivní, snící a přirozeně chybující Londýnské dívky. Nebýt války, tak by nejspíš prožila obyčejný život šikovné švadleny, možná krejčové... Místo toho v přestrojení za jeptišku přežila náročné zacházení v Dachau...

10.11.2019 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Čtyři povídky. Všechny měly něco do sebe, každá mě donutila se nad něčím zamyslet.
Vykoupení z věznice Shawshank mě nadchlo svou jednoduchostí. Pro mě to byl příběh o trpělivosti a vnitřním klidu.
Nadaný žák pro mě byl absurdním příkladem toho, jak jedna lež plodí druhou a malé zlo plodí větší a větší.
Tělo aneb příběh o nevinnosti pro mě znamenal nahlédnutí do doby, kdy si děti celé dny dělaly co je napadlo a dospělí o tom neměli ani potuchy.
A konečně Dýchací metoda, příběh o klubu neklubu, kde si pánové vyprávěli zvláštní příběhy, včetně toho o těhotné a neprovdané ženě, která bezhlavě porodila...:/

30.10.2019 5 z 5

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Bylo nebylo, ve dvou odlišných místech, žily dvě odlišné ženy, které byly dávno, předávno kamarádkami. Životní kotrmelce jejich životy zase svedly dohromady a jak už to v pohádkách bývá... pozor spoiler... byla ne jedna, ale rovnou dvě svatby.

28.10.2019 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Tato kniha rozhodně patří k těm, od kterých se prostě nelze odtrhnout. Mladý vyšetřovatel, kterému čtenář prostě musí fandit, tatérka, která je umělkyní i znalkyní ve svém oboru, sběratel s vytříbeným vkusem... V závěru si autor malinko pohrál se čtenářem a jeho přirozenou zvědavostí a předvídáním. Rozhodně stojí za přečtení.

25.10.2019 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

V první polovině knihy mi šlo hlavou... kdo a proč tohle zařadil mezi tzv.klasiku. Rozvláčně popsaná nuda. Dočetla jsem ji jednak kvůli jménu autora a taky, že je poměrně krátká. A musím přiznat, že jsem ráda. Protože poenta knihy je nesmrtelná a rozhodně platná i v dnešní době.
Velký a silný Lennie, který nepobral příliš rozumu a neskutečně trpělivý George a jejich společný sen o malém domečku...

25.10.2019 2 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Zoufalá snaha být dokonalou matkou, dokonalou manželkou. Suzette, často zoufalá, unavená, chybující, ale i nacházející vnitřní sílu a snad i lásku ke své dceři. A Hanna, odmítavá, nepřátelská, agresivní a přes to velmi citlivá a zmatená. Selhávající komunikace mezi manželi... Spousta motivů pro dobré psychologické drama.
Kapitoly střídající pohled matky a dcery byl velmi obohacující... stejnou situaci mohou dva lidé vnímat tak odlišně až je to neuvěřitelné.

17.10.2019 4 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Svět geniálních zloduchů a o chlup geniálnějších vyšetřovatelů je pro mě vždycky super oddechové čtení. Ale tento příběh byl na můj vkus až moc překombinovaný. Celá ta hra s překrýváním hodinářových motivů mi přišla nevěrohodná.

15.10.2019 2 z 5

Jak snadno se může malá holka ztratit v lese? A dokáže se zase najít, přežije? Jednoduchý námět, skvělé zpracování. Uvažování malé Trish mě nepřestalo fascinovat do konce příběhu. A když se objevil netvor, který ji provázel, děsil... nedokázala jsem se odtrhnout.

05.10.2019 5 z 5