Fross Fross komentáře u knih

Analytická příručka, Díl II. Analytická příručka, Díl II. Jaroslav Zýka

Ačkoliv se jedná o starší knihu, tak nalezne využití i v této době, neboť při studiu se může hodit. Mějme na paměti, že tato kniha byla vydána 1980 (3.vydání), 1988 (4.vydání) a nepopisuje tam metody, které zažili rozvoj v posledních 30 letech, což je značná nevýhoda. Avšak dle mého názoru se řadí mezi ty knihy, které mohou dát alespoň celkový přehled o analytických metodách.

11.04.2022 4 z 5

Nářek mrtvého světa Nářek mrtvého světa Jan Kšanda

Svělý gamebook v postapo světě. Zároveň i můj první gamebook, který jsem kdy četla a jistě budu číst, neboť má výsostné místo v mé knihovničce vedle mých oblíbených titulů. Byla jsem příjemně překvapena, že i GM mě může vtáhnout tak do děje, jako tento!

29.09.2020 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

"Je to rovněž skutečný umělec ve svém oboru. Až tě kopne do prdele, vyletíš oknem tak krásně, že si opozdilí chodci budou myslet, že ode mne viděli odlétat Pegasa."
str. 29
Marigold nezklamal. Geralt nezklamal. Ani Triss. Ani Sapkowski. Po dvou knihách přichází 1.díl ságy o Zaklínači. Prvotřídní fantasy román, na více jak 300 stran, který mě dokázal vtáhnout do děje tak, že jsem dokázala celý den pročíst. Cítím, jak mi toto dílo přirůstá k srdci a těším se na 2. díl ságy.

29.09.2020 5 z 5

Gamedek: Hranice reality Gamedek: Hranice reality Marcin Przybyłek

Kniha mě svým způsobem hodně oslovila, ikdyž mě ze začátku nemile překvapilo, že kniha je spíše rozdělená do jednotlivých kapitol = povídek. Očekávala jsem souvislý děj, což by se i tomuto tématu hodilo. Nicméně kapitoly vcelku i na sebe navazovaly a nerušilo to při čtení. 5 hvězdiček dávám hlavně z toho důvodu, že to bylo čtivě napsané, promyšlené a tohle scifi téma mě dost zaujalo.

11.09.2020 5 z 5

O lásce, tichu i zradě O lásce, tichu i zradě Ivan Klíma

Po čtení dlouhých knih jsem zvolila povídky. Občas zajímavé myšlenky a náměty, ale kniha mi bohužel nesedla.

03.08.2020 2 z 5

Došel nám čas Došel nám čas Barbora Walterová Benešová

Po knize jsem sáhla hlavně díky názvu a obálce. Čekala jsem drsný postapokalyptický román. No, hned první strany mi napověděly, že nemám očekávat tak drsný styl, který píše ne každý spisovatel. Bylo to mezi románem pro dospívající a postapo. I přesto musím vyzdvyhnout, že to bylo dost čtivě napsané a já u toho vydržela doslova hodiny, i když jsem si nestačila vytvořit pevný vztah k nějaké postavě.
Co bych vytkla je to, že mi neseděli faktické údaje.
--SPOILER-- Opravdu by se druhý den naskytlo rabování? Fakt by staří manželé spáchali sebevraždu již po 12 dnech? Dá se navenek rozpoznat po týdnu, že je žena těhotná? --KONEC spoileru---
Tohle mi celkem vadilo. Uspěchanost, která nedodávala na realističnosti. Přičemž kapitoly rozdělené do dní se mi líbí, ale v tomto to bylo moc uspěchané.
Nicméně dávám 4*, protože konec konců mě to bavilo a účel kniha splnila - přečíst si ji, protože chci.

03.08.2020 4 z 5

Záhada Edwina Drooda Záhada Edwina Drooda Charles Dickens

Za tím vším stojí 9th Doctor Who (= Pán času). No schválně, zkuste shlédnout díl Nepokojná mrtvá S01E03 a uvidíte :)
(p.s. berte to s nadsázkou ;D)

09.06.2020

Ven z bludiště Ven z bludiště Spencer Johnson

Krátké, jemné, milé. Tak bych popsala tuto útlou knížečku, která mě zaujala spíš svým názvem bez toho, aniž bych četla předešlý díl se sýrem. Nečekala jsem to, ale v konečném důsledku to ve mě něco zanechalo. Třeba
"Názory může měnit. Může změnit své přesvědčení. A pořád to bude Leňo!"
aneb
-Změna vašeho myšlení nezmění to, kým jste

25.05.2020 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

"Něco končí," řekl Geralt těžce. "Něco končí, Marigolde."
"Ne," odvětil vážně básník. "Něco začíná."
---
Ačkoliv je Marigold v seriálu vytvořen trochu jinak, než je v této knížce, tenhle dialog mě dostal, přitáhnul si mé srdce. Stejně tak předcházející povídky, především Meč osudu a Něco víc, které jsem nakonec přečetla na posezení.
Tato kniha byla mou první knihou ze série a můžu říct, že nebyla poslední.

26.04.2020 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Knihu, Vteřinu poté, jsem četla před několika lety. A stále na mne působí, pamatuji si příběh i to, jak skvěle je to napsáno. I po letech.

31.01.2018 5 z 5

Proč je šlehačka tuhá? Proč je šlehačka tuhá? Bruno P. Kremer

Tato kniha obsahuje odpovědi na otázky z života, který nás obklopuje, ať už to jsou přírodní nebo chemické děje. Je srozumitelná i pro laika, člověk se z ní může dozvědět různé zajímavosti. Kdo chce pohodovou četbu na odpoledne a zajímá ho, co a jak se děje kolem nás, je to ideální knížka.

07.02.2017 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Vlastně dalo by se říct, že to, co zformovalo německé velitele byla vštěpována jedna jediná ctnost: a tou byla věrnost Německu. Pro mě zajímavá kniha, která popisuje tento zrod, což si myslím, že je to jedna z mála. Většina knížek popisuje, už když ti nacisti "zrůdami" byli. Druhá polovina knihy na mě zapůsobila hodně negativně.

09.08.2014 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Opravdu skvělá kniha pro filozoficky zaměřené lidi. Některé pasáže jsem přeskočila -týkající se historie- ale jinak neuvěřitelný příběh ještě s překvapujícím koncem, který vůbec netušíte. A když jsem dočetla tam, kde se příběh rozuzlovává, nemohla jsem tomu ani uvěřit, že to tak dopadne. Nechám každého, ať je překvapen. :))

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Klasika od Foglara. Snad každý by mě o tuto knížku alespoň "zakopnout".

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tento příběh se mi líbil, ale mám za to, že je to pro děti. A myslím, že také hlavně pro dospělé. :)

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Příběh se mi opravdu líbil, strhl mě a musela jsem číst dál a dál. Když jsem přestala číst, bylo to jako film, kde právě probíhá reklama a nemůžete se dočkat, až začne zase film...

24.06.2014 5 z 5

Aljaška - Dobrodružství do extrému Aljaška - Dobrodružství do extrému Leoš Šimánek

Knížka i celé zpracování se mi líbilo. Některé momenty byly až k neuvěření. :)

24.06.2014 4 z 5

Ztracený chlapec Ztracený chlapec Dave Pelzer

Všech 200 stránek jsem přečetla za jediný večer... Stejně strhující jako předchozí díl trilogie. Nemám slov...

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Schindlerův seznam je kniha se silným obsahem, trochu jiná než film. Stojí za přečtení.

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally