Frola9 Frola9 komentáře u knih

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Zvládla jsem přečíst pouze šest dní... Na takový druh literatury nemám žaludek :-( K většině knížkám, u kterých jsem přečetla pouze ukázku, se snažím vrátit. Mám pocit, že jakmile jsem oživila hrdiny knihy, měla bych jim dát možnost svůj příběh dožít. Bohužel u téhle knihy mi je osud "hrdinů" naprosto lhostejný.

17.10.2019 1 z 5

Kniha mrtvých Kniha mrtvých Lincoln Child

Chtěla jsem si od agenta Pendergasta na chvilku odpočinout a přečíst si jiné knihy, které mi odpočívají v založce "chystám se číst", ale ono to prostě nejde!!! Tenhle agent mě moc baví, takže spolu budeme dál cestovat ranní MHD do práce... A soudě dle dílů, které ještě mám před sebou, budou to dlouhé cesty :D

06.02.2018 5 z 5

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

Další díl ze série agenta FBI se mi líbil. Čtivé hned od prvních řádků, příjemně napínavé, občas lehké mrazení a překvapivé rozuzlení. Je zvláštní, s jakou lehkostí jsou autoři schopni nechat zabít postavu, která vás provází od počátku příběhu. Každopádně jsem si agenta Pendergasta oblíbila a bez pauzy se ponořím do dalšího dílu.

01.09.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Celou knihu jsem četla jako oddechovku. Po trilogii jsem si nejdříve myslela, že jediná akce, která v příběhu byla, byla na začátku a zbytek bude pouhopouhý výpravný příběh. Od 37. kapitoly jsem se začínala ztrácet, musela jsem se vracet na začátek kapitoly, abych se zorientovala... ale ten konec! To jako vážně jsem celou dobu držela palce vrahovi? Možná jsem jenom nečetla pozorně mezi řádky a neviděla ten vykřičník chybného úsudku, ale co... Autor mě prostě převezl... ****

18.07.2017 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Perfektní kniha. Skvěle napsáno, děj strhující. Hned od začátku jsem byla uvězněna mezi řádky a odmítala jsem vylézt. Těším se na pokračování :-)

23.06.2017 5 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Po přečtení ukázky zatím nevím, zda chci knihu koupit a pokračovat ve čtení. Nebylo nic, co by mě nějak připoutalo k řádkům. Nechám ji zatím ve svých "Chystám se číst". Třeba si knihu jednou přečtu celou a vrátím se doplnit komentář...

25.10.2016

Otrávený pohár, Smrt mučednice Otrávený pohár, Smrt mučednice Vlastimil Vondruška

V. Vondruška je můj oblíbený spisovatel a zatím mě žádná kniha nezklamala. Letopisy královské komory jsem si zamilovala od prvního dílu. Oba příběhy v LKK VI. byly čtivé, zajímavé, děj nekulhal. Za mě skvělá kniha.

20.10.2016 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Krásně napsaná kniha. Držela mou pozornost od začátku. Když už se zdálo vše jasné, najednou obrat. Těším se na další knihu. Skvělé.

08.09.2016 5 z 5

Snadná cesta jak přestat kouřit Snadná cesta jak přestat kouřit Allen Carr

Knihu jsem, ačkoliv autor nedoporučuje, přečetla jedním dechem během jednoho dne. Chtěla jsem přestat kouřit a byla jsem už ze sebe nešťastná. V pondělí 16.2.2015 večer jsem si dala poslední cigaretu a spáchala "cigaretový pohřeb". Za měsíc budu slavit svůj první rok nekouření, rok nového života. Díky knize se dozvíte, že "je to jen v hlavě" a když přestat, tak přestat. Bez investic do náplastí apod., stačí jen "típnout". Samozřejmě dodávám, že já přestat chtěla.

12.01.2016 5 z 5