frigorn frigorn komentáře u knih

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Po této knize jsem sáhl, protože mě zajímalo, co tolik zaujalo Jiřího Stracha na Urbanových románech, že je natáčí. Kniha je napsána velmi čtivě, avšak po dočtení jsem absolutně nevěděl, co si o ní myslet. Konec byl hodně zvláštním, takový zrychlený, nevysvětlený. A v průběhu knihy jsem často narazil na dialogy, které byly alespoň pro mně příliš komplikované. Nicméně téma to je velmi krásné, avšak složité. Autor musí mít opravdu hodně odvahy, že jde do takovýchto románů, které mají navíc i zřejmý křesťanský (katolický podtext. Za to si zaslouží mé plné uznání.

25.03.2014 4 z 5

Proč nejsem komunistou Proč nejsem komunistou Ivan Olbracht (p)

Neuvěřitelné, jak dobře dokázal Karel Čapek komunisty a komunismus obecně prohlédnout již za První republiky, kdy se tvářili jako spása lidstva. Pro mě to jenom dokazuje, že nikdo nedokázal lépe vidět do budoucnosti než on.
Povinná četba pro všechny voliče komunistů.

19.01.2014 5 z 5

Česká společnost: Nejdůležitější fakta o kvalitě našeho života Česká společnost: Nejdůležitější fakta o kvalitě našeho života Ivo Možný

Opravdu velmi zajímavá kniha. Škoda, že je z roku 2002, protože od té doby se náš národ v něčem posunul a bylo by zajímavé to sledovat.

08.12.2013 5 z 5

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Adam Drda

Velice zajímavě zpracované příběhy disidentů. Tohle bych dal voličům komunistů jako povinnou četbu!:)

14.12.2011 5 z 5

Stalo se v Adventu Stalo se v Adventu Rudolf Ströbinger

Pěkná knížka pojednávající o číhošťském zázraku, jen málo se tu jednalo o Toufara a většina pozornosti se věnovala Procházkovi/92%

29.07.2011 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Zajímavé, o jak krátkém období se dá napsat kniha o 260 stránkách
byl bych rád sama Christiane něco napsala, protože mě ten její další život docela zajímá./100%

26.04.2011 5 z 5

Řekla ano - Mučednice v džínách Řekla ano - Mučednice v džínách Misty Bernall

Příběh, který zasáhne srdce a nutí přemýšlet, jak bych se zachoval já.100%

15.03.2011 5 z 5

Až k prolití krve - Radostné poselství P. MUDr. Ladislava Kubíčka Až k prolití krve - Radostné poselství P. MUDr. Ladislava Kubíčka Marie Svatošová

Poutavý životní přiběh zavražděného kněze a spisovatele Ladislava Kubíčka.95%

25.01.2011 5 z 5

Velké Boříkovy lapálie Velké Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

Co dodat....prostě Mikulášovy patálie v českém provedení.95%

25.01.2011 5 z 5

Dračí carevna Dračí carevna Juraj Červenák

Strašidelný obal... a v obsahu to taky taky nebylo zas tak dobrý
sorry, Červenáku, ale tenhle díl byl taková splácanina, takže i když tě mám rád , nemůžu dát plný počet hvězdiček.80%

24.01.2011 4 z 5

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Fantastické!!! Gordon a willams jsou PÁNI spisovatelé.100%

24.01.2011 5 z 5

Červenomodrý Metuzalém Červenomodrý Metuzalém Karel May

Zřejmě nejslabší Mayův díl .... je to tak kostrbatě psané, že jsem se nemohl přinutit to dočíst do konce.20%

24.01.2011 1 z 5

Dostavník Dostavník René Goscinny

Díl, u kterého se člověk téměř nepřestane smát.100%

23.01.2011 5 z 5

Těžká planeta Těžká planeta Isaac Asimov

Rozhodně zajímavá knížka, se spoustou informací o autorech povídek, ale povídky samy o sobě za tolik nestály, čtyry hvězdy dávám za Venkovského doktora, který sice nebyl zas tak nadčasový, ale zajímavě napsaný se zajímavým dějem.80%

20.01.2011 4 z 5

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Tak tomuhle dílu není co vytknout, skvěle jsem si počet a i pobavil
Terry Pratchett opět dokázal, že není jedním z nejlepších spisovatelů na světě a jasný král v komediích.100%

20.01.2011 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Skvělá kniha, člověk se nad ní musí zamyslet.100%

04.01.2011 5 z 5

Jezuita a františkán kouří dýmku... Jezuita a františkán kouří dýmku... Bernard Peyrous

Knížka, u které se člověk opravdu zasměje.100%

29.12.2010 5 z 5

Záhada úsměvu a jiné příběhy Záhada úsměvu a jiné příběhy Josef Janšta

pravděpodobně nejlepší janštova kniha, kterou jsem přečetl poprvé asi v 6 letech a nemohl jsem se od ní odtrhnout.90%

27.12.2010 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Každý díl je o kus lepší, takže se těším na Inheritanci.100%

09.12.2010 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Rozhodně nejpropracovanější díl narnie, který to vše nádherně zakončuje, vrchol Lewisovy tvorby.100%

09.12.2010 5 z 5