Frida12 Frida12 komentáře u knih

Gorila a já Gorila a já Frida Nilsson

No, knihy jsem se trochu obávala. Zaujala mě také tím, že se autorka křestním jménem jmenuje stejně jako já. Nakonec jsem ráda že jsem si jí přečetla, ale nějak úplně mě neoslovila. Vícekrát si jí asi nepřečtu.

29.04.2021 4 z 5

Jirka postrach rodiny Jirka postrach rodiny Richmal Crompton

Skvělá knížka! Každá kapitola měla něco do sebe. Nechápu, proč rodina Jirku považovala za obtíž. No dobře, pochopit se to dá, protože kdyby mě někdo brzy ráno budil hraním na foukací harmoniku, zrovna dvakrát vodvařená bych z toho nebyla. Každopádně má Jirka dobré argumenty, akorát ho nikdy nikdo neposlouchá. Nejvíce se mi asi líbila kapitola Fete jeho Veličenstva, jak se potom k Jirkovi všichni chovali hezky. Ale jak v čem.
Doporučuju!

29.04.2021 5 z 5

Brána času Brána času Pierdomenico Baccalario

Od knížky jsem měla velké očekávání a každopádně mě nezklamala. Je velice napínavá, nejvíce se mi líbilo umístění klíčů k otevření dveří za skříní. Všechno to na konci do sebe zaklaplo.
Nejvíce jsem si asi oblíbila Jasona.
Rozhodně doporučuju!!!

29.04.2021 5 z 5

Naše sousedka čarodějnice Naše sousedka čarodějnice Zuzana Pospíšilová

V něčem se mi líbila a v něčem ne. Nelíbil se mi ten konec, nemám ráda otevřené konce.
Z postav jsem si nikoho vyloženě neoblíbila, když teda nepočítám Betynku. Možná by se mi to víc líbilo jako mladší, ale znova už to každopádně číst nebudu.

29.04.2021 4 z 5

Učeň lovce duchů Učeň lovce duchů Joseph Delaney

(SPOILER) Na první dvě stránky jsem se nemohla soustředit. Když potom Tom byl v tom domě, tak to bylo napínavé a troch strašidelné. hrozně jsem si oblíbila strašidlo co je Chipendonu a Alici.
Když se potom zjistilo, že posedlý je Rypák, moc mě to nepřekvapilo, čekala jsem to. Dalo se čekat, že Alice, Ellie ani Jack to nebudou, protože každý měl nějakou věc, kvůli které byl podezřelý.
Na začátku jsem od knihy neměa moc velké očekávání, ale příjemně překvapila, doporučuju!

20.04.2021 4 z 5

Našlo se koťátko! Našlo se koťátko! Sue Mongredien

Malým dětem doporučuji, ale pro starší už to asi není úplně ono...

18.04.2021 4 z 5

Prokletý král Prokletý král J.D. Rinehart (p)

(SPOILER) Ke knížce jsem se dost dlouho odhodlávala, ale jsem ráda, že jsem ji nakonec začala číst. Elodie mě nejdříve dost štvala svou rozmazleností, ale ke konci už to bylo lepší. Galf-nevím, ten je pro mě takový složitý. Nejvíce jsem si oblíbila Tarlana a jeho smečku-Theeta, Nasheen, Kitheen, Filis a Šedotrn. To, že je Rhoto zrádce bylo dost zjevné. A když umřel Brutan, tak nějak jsem očekávala, že se tam ještě nachomejtne. Ale překvapilo mě, že Samiel je duch, ale zase ne tolik, abych to celý den rozdýchávala.
Rozhodně doporučuju!!!

10.04.2021 5 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

(SPOILER) Knížka byla zábavná. Dojalo mě, když Ronja s Birkem ošetřovali zraněnou matku hříběte, a byla jsem smutná, když zemřel Plešek, který mě často rozesmál. trošku mě ale štvaly zdlouhavé popisy, protože když na to nemám náladu, nesoustředím se na ně a nerozumím jim.

10.04.2021

Čarovný prsten Čarovný prsten František Kožík

Na knížku jsem narazila jen náhodou v poličce, a řekla jsem si, že to můžu zkusit. Je to sice pro malé děti, takže jsem to přelouskala na posezení, ale malým dětem doporučuju.

05.04.2021 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Jako malé mi to někdo předčítal, pak si pamatuju, že jsme jednou v televizi viděli jak šel Mikeš a Pašík na pouť (nevím přesný název kapitoly).
první část skvělá, ale ta druhá, hlavně na konci, už byla trošku nudnější...
Ale doporučuji.

28.03.2021 5 z 5

Ať žijí rytíři! Ať žijí rytíři! Ivona Březinová

Seriál jsem neviděla, ke knížce jsem se dostala jen proto, že jsem nevěděla, co číst...
Ale velmi mile mě překvapila! Petr mě na začátku dost štval, nejvíce jsem si oblíbila malou Kateřinu.
Rozhodně stojí za přečtení!

28.03.2021 5 z 5

Konyvran 1: Čarodějův zloděj Konyvran 1: Čarodějův zloděj Sarah Prineas

Kniha je sice tlustá, ale je poměrně malá a má velká písmenka, takže se čte rychle.
Zajímalo by mě, jestli někdy jedí něco jiného než vdolečky! ty teda musí být dobrý, pokud se jim nikdy nepřejí!
Beneta jsem si nakonec oblíbila, ačkoliv na začátku jsem ho moc ráda neměla.

25.03.2021 5 z 5

Kámošky II. Kámošky II. C. B. Lessmann

No... Některé věty mi připadaly trochu nedokončené a moc jsem je nechápala. Docela to ušlo, ale víckrát se k tomu asi nevrátím...

23.03.2021 3 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Amina je super! Sice bylo jasný, že to není štěně, ale to je naschvál.
Rozhodně doporučuju!

19.03.2021 5 z 5

Vodopád Vodopád Vláďa Kadlec

Trošku jsem se toho bála, ale rozhodně mě to bavilo. Napínavé to bylo, i když mi bylo jasné, jak to skončí. A několikrát mě to rozesmálo, hlavní postavy si neodpustí nějaké ty vtípky i v sebevážnější situaci.

28.12.2020 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Erin Hunter

(SPOILER) To, jak umřel Měsíční dráp mě úplně ohromilo. Čekala jsem nějaký závěrečný souboj mezi ním a Ohnivým měsícem, ale dopadlo to úplně jinak. Kniha byla v každém případě napínavá.

26.12.2020 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

(SPOILER) Dost mě mátlo, že každý měl alespoň dně jména. Ze začátku dělá problém si zapamatovat jedno, ale dvě... Adrian s Novou jsem moc ráda neměla, ale oblíbila jsem si Ruby s Oscarem.
V tom Lunaparku to bylo dost napínavý, upřímně trošku hororový...
To, co se stalo nakonec, jsem očekávala, ale stejně mě to překvapilo.
Rozhodně zkusím další díl.

19.12.2020 5 z 5

K přečtení této knihy jsem se dlouho odhodlávala, protože jsem knihu jako menší poslouchala a nebyla jsem si jistá, jestli se mi bude líbit. Ale vůbec nelituji! Kniha je napínavá a zábavná.
Jenom mě trochu štval Mirek Dušín. Byl na mě až trochu moc čestný, odvážný a podobně.
Moje nejoblíbenější postavy jsou Rychlonožka a Červenáček, kteří svým dohadováním a pošťuchováním mnohdy pobaví.

04.12.2020 5 z 5

Cesta domů Cesta domů Bobbie Pyron

Tohle byla moje první pořádná kniha, a když jsem ji dočetla, tak to byla velká sláva. trochu podobné Lassie se vrací, ale zároveň úplně jiné. Líbilo se mi, jak byl příběh vyprávěn z pohledu Tama i Betty:)

24.11.2020 5 z 5

Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my Miloš Kratochvíl

Knížka je sice přečtená rychle, ale stojí to za to. Pobaví, zlepší náladu a naladí vánoční strunu.
Doporučuju!

10.11.2020 5 z 5