freelex

LunaparkLunaparkStephen King

Dlouho jsem přemýšlel, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček, ale nakonec se přikláním pro plný počet. Nebyl to sice King, kterému bych neměl co vyčíst, ale i tak je to velice čtivé dílo, které vám umožní žít cizí příběh :-). Navíc jsem měl možnost "zažít" situace, které lákají snad každého mladého kluka a na které jsem v žádné jiné knížce zatím nenarazil. Pátou hvězdu přidávám díky Annie ;-).

PS: Kdyby si někdo chtěl spojit s postavami tváře, mohu poslat obrázky z originální knihy, stačí mi napsat do zpráv.

30.05.2014

Průvodce pražskou archeologií - Památky známé, neznámé i skrytéPrůvodce pražskou archeologií - Památky známé, neznámé i skrytéIvana Boháčová

Očekával jsem něco jiného.

18.05.2019

Snadný cílSnadný cílTom Smith

Nemusite být fandou Války ve Vietnamu, abyste si tuhle knihu oblíbili. Tom Smith neni žádný spisovatel, nybrž bývalý hippík, který flákal školu. Pokud ale zažijete silný příběh a najdete kolem sebe lidi, kteří se postarají o stylistiku, pak může vzniknout opravdu čtivá kniha se zajímavým dějem, jako je tahle.

06.07.2012

Sexuální hry a hříčkySexuální hry a hříčkyVáclav Budinský

Moc mi to teda nedalo, asi jsem od toho čekal více. Pár rad tam sice najdete, ale celkově to na mě působilo jako omývání několika věcí stále dokola a z jiných úhlů. V tomhle žánru vám mohu doporučit mnohem užitečnější knihy.

13.07.2012

Ženská srdceŽenská srdceBarbara Cartland

Tak tohle je první a zřejmě i poslední ženský román, co jsem kdy četl. V postavách vznikají emoce tak nereálně, že jsem měl často chuť tohle nesmyslné čtení někam zahrabat!

14.07.2012

Válka světůVálka světůHerbert George Wells

Velice dobře čtivé dílo, které vás přinutí zamyslet se nad tím, jaký život asi musí žít zvířata kvůli lidské nadvládě a chamtivosti, v jakém bezpečí a klidu si my lidé žijeme a především co kdyby... Velkým plusem je přirozené lidské chování v krajních situacích (vyjímaje Vikáře, kterému přeskočilo). Autor se nás také snaží přimět k tomu, abychom uvěřili, že se příběh opravdu stal a že se celé události on sám zúčastnil, díky čemu je dílo ještě zajímavější.

22.12.2012

Poznej sám sebe i druhéPoznej sám sebe i druhéBernhard P. Wirth

Velice zajímavé informace, které před několika lety nastartovaly v mém životě období, na které vzpomínám nejraději :-).

01.06.2014

HraHraNeil Strauss

Jednou větou: Tato kniha, může změnit Tvůj život.

01.06.2014

Dovoz zboží z ČínyDovoz zboží z ČínyMichal Švihnos

Zbytečná spousta terminologie. V podstatě je to jen výčet předpisů a zákona. Nebýt pasáže, kde autor popisuje, jaký byl jeho příjezd do Číny, která jediná byla zajímavá, tak bych knize nedal ani tu 1 hvězdu.

Pro ty, kdo chtějí zakládat svůj e-shop, nedoporučuji. Spíše to od obchodu odrazuje.

21.06.2014

52 týdnů k dosažení životního úspěchu52 týdnů k dosažení životního úspěchuNapoleon Hill

Takové nějaké čtení o ničem. Podobných motivačních knížek najdete mraky.

17.09.2014

Bojoval jsem za císaře pánaBojoval jsem za císaře pánaJiří Červenka

Čtivý deník, který vás vezme na frontu a ukáže každodenní život vojáka Rakousko-Uherské armády. Škoda, že pán do svého deníku nezahrnul i své tehdejší politické názory a nepsal i více o sobě a svých pocitech - občas tomu chyběla duše.

17.09.2017

Po stopách Karla IV.Po stopách Karla IV.Lenka Pecharová

Občas psané až příliš dětinsky, určeno vyloženě malým čtenářům. Na druhou stranu spousta doplňujících ilustrací, které mě velice těšily.

22.07.2018

Karel IV. očima opata Neplacha a rytíře SmilaKarel IV. očima opata Neplacha a rytíře SmilaTomáš Němeček

Stručný životopis se spoustou vtipných doplňujících ilustrací, dá se to přečíst za odpoledne, je to doslova letem-světem. Ačkoli se kniha tváří jako publikace určená teenagerům, můžu s jistotou říci, že neurazí ani starší čtenáře.

22.07.2018

Dějepis pro střední odborné školyDějepis pro střední odborné školyJaroslav Pátek

Jsem již dlouhou řadu let ze školy pryč, ale přesto jsem si tuto učebnici vypůjčil, abych si znovu osvěžil dějiny světa od Starověku po současnost. Značný podíl publikace je zastoupen dějinami na našem území (od Velké Moravy až po Sametovou revoluci). Kniha je plná doplňujících obrázků, které jsou takřka na každé straně a za každou kapitolou nasleduje test. Autorům patří velký dík, jelikož dokázali, že jsou to mistři ve svém oboru.

06.08.2018

Marie Terezie očima Marie Antoinetty a generála Laudona - Velikáni do kapsyMarie Terezie očima Marie Antoinetty a generála Laudona - Velikáni do kapsyTomáš Chlud

Je až podivuhodné, co všechno, co dneska považujeme v životě a státní správě za běžné, bylo zavedeno za vlády Marie Terezie. Kniha mě mimo jiné velice potěšila vysvětlením významu mnoha slov, které jsem jako malý často slýchal používat svoji babičku :-). Jediné co bych autorovi vytkl je usuzování co bylo a co nebylo tehdy správné rozhodnutí, aniž by to dokázal z hlediska dnešní doby odůvodnit.

19.09.2018

O povstání kralevice Přemysla proti králi Václavovi I.O povstání kralevice Přemysla proti králi Václavovi I.Josef Pekař

Na internetu je nafocená celá tahle publikace, pro zájemce, kteří si ji chtějí přečíst.

Vyobrazení sporu otce X syna, situace chronologicky seřazené, ozdrojované. Vesměs odborně napsáno, autor zde nedává prostor fantazii ani romantickému vylíčení děje. Pro běžného čtenáře bez zájmu o historii zřejmě nic neříkající nuda.

02.03.2019

Hra o trůny – omalovánkyHra o trůny – omalovánkyGeorge R. R. Martin

Omalovánky jsem koupil bratrovi v obchodě OriginalzFilmu.cz a byl z nich velmi potěšen. Je v nich spousta obrázků ze světa Her o Trůny a myslím, že potěší jak ty starší fanoušky, tak i malé děti.

18.05.2019