FreckledCathy FreckledCathy komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Překvapivé a promyšlené do samého konce.

09.11.2020 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Poslední díl Milénia, co říct, série pro mě byla srdcovkou. Líbila se mi zde linka s Nimou, ale souhlasím s předchozím komentářem, že se mi celkově děj zdál překombinovaný a dějové linie tak všelijak propojené. Trochu mě však zklamal po tom všem závěr, podle mě by se to zasloužilo něco víc. :)

18.12.2019 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Byla to fajn oddechovka od Jojo, která se klasicky hezky četla.

30.06.2019 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Konec byl hodně zajímavý a nepředvídatelný, jen mu bylo podle mého dáno málo prostoru, klidně by si zasloužil o dalších 50 stránek navíc.

19.06.2019 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Zase to bylo mrazivě boží. Miluju jeho knihy a těším se další!♥

18.06.2019

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Klasická oddechovka od Jojo. Neřadím ji mezi ty pro mě nejzdařilejší, ale rozhodně neurazí. Sarah mě chvilkama rozčilovala, což se od čtrnáctileté dívky s vlastní hlavou nechá očekávat, ale líbilo se mi, jak se časem podepsala na životech Maca a Natashy.

26.02.2019 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Byla to moje první knížka od Browna, takže nemám zatím s čím srovnávat. Příběh se mi líbil až na podle mého obecně velkou popisnost památek a veškerých dalších věcí, kromě souvislostí, které byly k dějové lince podstatné, takže první polovinu knížky jsem se brodila popisy až do okamžiku, než nabral děj na obrátkách a pak to jelo. :D

17.02.2019 5 z 5

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Trvalo mi docela dlouho knihu přečíst, chvilkami jsem ji odkládala a četla jiné a pak se zase vracela. Čekala jsem mnohem víc. Před lety jsem přečetla Hostitele a doufala jsem ve stejný čtenářský zážitek.

Příběh měl dobrý potenciál, ale rozhodně nemusel být rozpitvaný a rozvleklý přes pět set stran. Některé úseky byly nezáživné a zbytečné. Asi nejvíc mě iritovala milostná zápletka postav, kdy jsem si skoro mlátila hlavou o zeď, když si tam ti dva nesmyslně vylejvali srdíčka asi tak po třech vteřinách známosti, kdy v mezičase došlo ještě k nějakýmu tomu mučeníčku. Jinak postavy byly sympatické, a to včetně psího osazenstva:)

15.01.2019 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Obálka knihy je vážně překrásná. Ovšem od obsahu knihy jsem čekala mnohem víc. Nechala jsem si pár dní, aby se mi to po dočtení rozleželo, ale příběh byl chvilkami trošku přitažený za vlasy. Navíc konec mi přišel takový dost uspěchaný a nedotažený. Čtvrtou hvězdu víceméně jen díky přebalu.:)

Spoiler:
Jakože o ničem se celá desetiletí nic neví, ale pak přijede jeden vědec, který vyhrabe hromadu mrtvol během pár dní jako by se nechumelilo, všechno vyřeší, přežije i když skoro všechny ostatní povraždí a v mezičase se dá dohromady s místní kočkou, které se zřejmě líbí jeho rozemletý obličej. :D Trošku úsměvné.

14.01.2019 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Bylo to hezké uzavření kapitoly s Louisou Clarkovou. Druhý díl byl slabší, proto jsem se trošku bála dalšího pokračování. Nic nevynahradí sílu prvního dílu, který se všem zaryl, nicméně toto zakončení série se mi moc líbilo, procítila jsem s Lou její vzestupy i pády a byla naštvaná na Sama. Líbilo se mi, jak se během doby Lou vyvinula a nakonec to všechno klaplo jak mělo.:)

06.12.2018 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Těšila jsem se moc, Stefan Ahnhem se hned od první první knížky zařadil mezi mé oblíbené autory a bylo to zase super! U této knihy jsem celou dobu čekala, kdy se případy propojí, co jsem ale nečekala, byl konec.
Celou dobu jsem si ale pohrávala se jmény, které už jsem znala a čekala na souvislosti. Pár maličkostí mi secvaklo, ale jelikož jsem Oběť bez tváře četla hned jak vyšla, tak jsem musela hodně štrachat v paměti. Jediné co by mě zajímalo, jestli to má nějaký vyšší cíl prohodit dvě časové linie, jelikož na to každý čtenář tak nějak časem musí přijít sám a v tomto okamžiku bych ocenila, kdybych měla čerstvě přečtenou Oběť bez tváře, aby mě nerušily myšlenky, co o které osobě vlastně z první knihy vím a proč je mi to předhazováno opačně.

13.11.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Co všechno zvládnou žloutkové věnečky, zamilovaná mladá holka a bezpáteřní floutek..

Možná jsem čekala akorát detailnější popisy života Hany z Terezína a Osvětimi, ale v rámci spisovatelčina stylu psaní to dávalo smysl.

26.10.2018 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Tak tohle bylo jednoduše krásné. A skvěle napsané. Doporučuji.♥

17.10.2018 5 z 5

Dítě Stasi Dítě Stasi David Young

Když člověku dojde ten konec, tak s veškerou trpkostí té doby.

08.10.2018 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

No na plný počet to tentokrát určitě není, ale špatné to rozhodně nebylo. Příběh se tak nějak táhl až to začalo být zajímavé a pak najednou skok do další linky. Trochu mě mrzelo utnutí příběhu Lottie a Guye. Příběh z dnešní doby byl hodně předvídatelný.
Spoiler:
Může mi někdo vysvětlit ten epilog?! :D Celia o to dítě přišla nebo si ho vymyslela úplně a nikdy těhotná nebyla? Jojo to napsala opravdu fikaně, ani na konci jsme neměli všechny odpovědi.

19.09.2018 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nikdy jsem o této největší námořní katastrofě neslyšela a ani nikdo kolem mě, když jsem se v průběhu čtení ptala, takže se cítím hezky obohacena. Knížka byla super, od Ruty už moje třetí. Při zmínce od Lině, sestřenici Joanny, mi docvakla propojenost obou příběhů:). 5*

12.08.2018 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Moje první knížka od autorky, dostala jsem ji jako dárek a byla jsem nadšená, příběh mě chytil a překvapoval až do samého konce, doporučuju! :)

03.08.2018 5 z 5

Stíny v ráji Stíny v ráji Erich Maria Remarque (p)

Mám docela rozporuplné pocity, na jednu stranu se tam objevilo pár krásných myšlenek, nad kterými se člověk zamyslí, na druhou stranu na rozdíl od jeho jiných knih, co jsem zatím četla, se děj vlekl, přišlo mi, že se tam nic moc neodehrálo a můj doznívající výsledný pocit je takový nijaký.

03.08.2018 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Příběh Jenny a Anthonyho mě absolutně pohltil, drtily mě pocity, které jsem společně s nimi prožívala a nevěřila na nespravedlnost osudu, který může být tak zdrcující. Doporučuji!

10.04.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

No tak přidaná hodnota nula nula nic. Jediný co, tak se knížka dobře čte, to se upřít nedá. Některá přímá/nepřímá propojení postav jsou zajímavá, jiná chvilkama už fakt postavená na hlavu, ale život je zřejmě crazy.
Ačkoliv jsem to ale brala jako oddechovku, tak bych očekávala nějaké uzavření jednotlivých příběhů, ale tam prostě není nic. Tam se prostě stane jedný to a to, další to a to, takhle to pokračuje až ke stopadesátý postavě, proskáče se u toho x časovejch rovin, že člověk vlastně v průběhu zjistí, že už je zas o x let jinde a takhle to jede furt a pak najednou ende a třeba teď konec. Jakože dost slabej průměr, odrbaný 3* za tu čtivost a nápad, kterej se nepodařilo dotáhnout.

10.11.2017 3 z 5